Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pograłem dwie godzinki w tę Bandę Jaszczombia i na dłuższą metę pewnie się znudzi bo to nawalanie w X/Y żeby zabić dużo ludzi naraz, ale kurła w takich godzinnych sesjach to fajne to jest :notbad: Są wstawki z animca Golden Arc, historia i dialogi dosyć wiernie trzymają się mangi (zaczyna się od walki z Bazuso, a kończy podobno przed wejściem na łódkę, także spory wycinek historii i chyba największy spośród gierek berserkowych), graficzka jest fajna, Guts drze japę jak trzeba, osiem postaci do zlevelowania, tryb będący odpowiednikiem Bloody Palace z DMC... Żaden mesjasz, ale poczułem przyjemne ciepełko podczas wczorajszej sesji, za te pięć dyszek warto dorzucić do kolekcji jak ktoś jest fanem uniwersum.

Odnośnik do komentarza

Może niech chłopaki dadzą sobie większe przerwy i wypuszczają te chaptery rzadziej, ale większe, bo treści w tych 3 chapach od nowej ekipy jest tyle co kiedyś w jednym.
Z rysunkami dają radę ogólnie co plus, ale chyba panelowanie jest bardziej chaotyczne, bo czasami dostawałem oczopląsu by ogarnąć co się dzieje, a wcześniej tego nigdy nie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Ostatnio sobie myslalem o berserku i w sumie dla mnie ten ostatni narysowany przez miure chapter jest idealnym "zakonczeniem". Mamy

Spoiler

spokojnego gutsa otoczonego przyjaciolmi, odratowana (no prawie) casce i placzacego na koncu grifina, tak jakby za samym autorem.

Manga miala mase potencjalu na ciekawa konkluzje czy lore bohaterow z obu stron barykady (podobaja mi sie niektore teorie na temat skullmana i zodda) ale to sie juz niestety nie wydarzy.

Odnośnik do komentarza

jak masz go kompletnego to łódka obleci, ale ja dobiłem na bieżąco gdzieś w liceum, a oni płynęli tą zjebaną tratwą 90% mojego dorosłego życia z częstotliwościa 3 chapterów na rok, a zaraz 30stka xd

co do nie-miura chapterów to widać, że oswajają się z pisaniem dialogów, bo kilka pierwszych chapterów pod nowym zarządem było mocno meh i ogólnie jakoś takie krótkie były z dziwnym pacingiem.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Pupcio napisał:

No niestety mam zboczenie że muszę mieć komiksy/książki na papierze bo inaczej nie przeczytam 

Mam podobnie, głównie z mangami, jak mam wybór między kupnem tomu w PL w przyszłości, a możliwością przeczytania w necie już teraz, to zawsze wole poczekać. Choć muszę przyznać że tłumaczenie w Berserku mnie irytuje momentami. Nie znoszę wciskania w tłumaczeniach swojskich odniesień, a właśnie trafilem jak Puck wali do Gutsa tekstem "Gutslik, ładuj odłamkowy", dla mnie to jest mocny cringe. To tylko jeden z przykładów, pewnie było tego więcej. 

 

Zacząłem grać w Elden Ring i dla większej immersji wróciłem też do czytania Berserka, 15 tom, wróżki, nuda... Pytanie (tylko bez spoilerów pls) czy arc drużyny sokoła, tomy 3-13, to najlepsze co manga ma do zaoferowania czy potem dzieją się jeszcze ciekawsze rzeczy? Bo jak na razie wszystko co działo się po zaćmieniu czyli tomy 1-3 i 14, 15, jakoś specialnie mnie nie porwały. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Przez 12 lat to chyba najlepszy arc na świecie by zmęczył. Są jakieś plusy późnego odkrycia berserka xD

A polskie tłumaczenia dla mnie krindżuwa poza skalą ale nie jestem też takim mangozjebem żeby przepłacać tylko po to żeby mieć coś po angielsku ale te rysunki na papierze to jest to :gachigasm:

Chyba nie istnieje ładniejsza manga

Odnośnik do komentarza

Kiedys czytalem berserka i skonczylem chyba na chapterze 315, wtedy to byl ostatni. Pamietam, ze tak sie wciagnalem ze uwalilem jakis egzamin na studiach.

Ostatnio obejrzalem te anime co wychodzilo i znowu zaczalem czytac mange i to jest jedna z najlepszych mang ever. Wiele rzeczy zapomnialem przez te 10+ lat wiec czyta sie zajebiscie.

Odnośnik do komentarza

Ten chap na morzu to najgorsze, co było w Berserku. Wszystko wjechało jak kokaina ale na tym musiałem robić dobre przerwy.

Póki co te chaptery od jego uczniów jakieś dziwne, szybko lecą i szybko ucinają jakby "byle pokazać, że coś robimy". Nawet nie potrafię z głowy przytoczyć co dokładnie się działo w poszczególnych :dunno:

A przecież są świeże.

 

Mam nadzieję, że Dark Horse się postara i kontynuuje wydawnictwo Deluxe w tych 600+ stronnicowych książczyskach bo kusi jak skurwysyn i nawet cena mnie nie odstrasza.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Mam nadzieję, że Dark Horse się postara i kontynuuje wydawnictwo Deluxe w tych 600+ stronnicowych książczyskach bo kusi jak skurwysyn i nawet cena mnie nie odstrasza.

mnie właśnie ta cena odstraszyła w momencie kiedy uświadomiłem sobie, że na jednym tomie się nie skończy XD

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Pupcio napisał:

Kozackie wydanie. Ile takich normalnych tomów jest w takim jednym od dark horsa? 

z opisu pierwszego tomu wynika, że mieści trzy 

 

Cytat

nearly 700 pages amassing the first three Berserk volumes, with following volumes to come to serve up the entire series in handsome bookshelf collections.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...