Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalę się - wczoraj pokonałem 4 bossów ;D Pokonałem tego Flamelurkera - w uczciwej walce oko w oko ;D Przykoksiłem trochę Purple Shield i Bastard Sword +6. Trochę się namęczyłem, ale przynajmniej nie uciekałem się do nieczystych zagrań (blokowanie się bossa na szkielecie itp.). Potem pokonałem Dragon Goda (banalny - trochę się zawiodłem). Następnie na ogień poszedł ten boss z samouczka (3 hity;D), a potem Adjudicator. Przy Penetratorze niestety poległem ;D

 

A teraz pytanie - jaka jest Waszym zdaniem najlepsza broń unikalna? Bo jak patrzyłem, to ludzie piszą, że np. Morion Blade to strasznie lamerski miecz.

Odnośnik do komentarza

@up ustalić miejsce spotkania i niech jeden postawi kamień niebieski i drugi go przywoła.

 

@upup jeśli długo wytrzymasz to Blind lub Moonlight sword się przyda- ignorujesz tarcze, ale mają atak jak początkowe bronie, czyli kipski. Dla mnie jednak najlepszy jest Sword of Searching- dobry dmg, podwaja szanse na drop(przydatne podczas pure bladestone) i jest zaje-szybki, bez żadnych trików zatłukłem nim dwóch Maneaterów naraz.

 

Ludzie prawdę piszą- Moron to strasznie dziadowski kawał żelaza, są lepsze sposoby wykorzystania duszy Storm kinga.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie jednak najlepszy jest Sword of Searching- dobry dmg, podwaja szanse na drop(przydatne podczas pure bladestone) i jest zaje-szybki, bez żadnych trików zatłukłem nim dwóch Maneaterów naraz.

:blink:

 

Ten miecz praktycznie w ogóle nie nadaje się do walki:

 

Marne bonusy ze stats'ów: D/D/-/- (Strength, Dexterity, Magic, Faith) oraz brak możliwości zboost'owania DMG przy pomocy czaru/ SWS świadczą same za siebie...

 

Nawet jeśli miałeś dopakowaną siłę oraz zręczność, obrażenia nadal prezentują się przeciętnie... :whistling:

 

Jedyne zastosowanie dla tego miecza, to farm'ienie kamieni.

 

A teraz pytanie - jaka jest Waszym zdaniem najlepsza broń unikalna? Bo jak patrzyłem, to ludzie piszą, że np. Morion Blade to strasznie lamerski miecz.

Większość unikatowych borni czerpie swą moc ze statystyk posiadacza, i tak: jeśli ładujesz pkt w siłę to dobrym wyborem może być upgrade'owany Dragon Bone Smasher czy Meat Cleaver (dodatkowo przyda się wysoki współczynnik DEXTERITY oraz FAITH), obie te bronie charakteryzują się sporymi obrażeniami, sprowadzają oponenta "do parteru" oraz dodatkowo można stosować z nimi czary zwiększające DMG/SWS.

 

Ciekawym orężem jest także Northern Regalia, która czerpie moc z tendencji postaci (Pure White/Pure Black), zadaje solidne obrażenia a do tego jest znacznie poręczniejsze niż wymienione wyżej bronie.

 

Co do Morion Blade, broń podobnie jak LSoS nie służy do bezpośredniej walki - trzymana w drugiej ręce, w przypadku gdy postać ma mniej niż 30% życia, znacznie zwiększa obrażenia podstawowej broni (stosować z Clever Rat's Ring).

 

Na liczniku ~40h, do platyny pozostało mi jedynie znaleźć Pure Bladestone'a (ponad 100 run'ów za mną), nie wiem czy dam radę... :geek:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Na dniach stanę się (kolejny już raz - wcześniej, w zeszłym roku miałem już raz w posiadaniu wersję US, ale gra mi jakoś nie podeszła, może źle zacząłem grać) posiadaczem europejskiej wersji Demon's Souls i mam parę pytań. W sumie to jedno podstawowe pytanie: kim grać (jaką klasą/postacią) od początku, żeby było najłatwiej i żeby zaznajomić się z systemem i rozgrywką. Nie chcę znowu wku*wiać się na potęgę jak jestem już prawie przy celu i nagle padam na hita i muszę iść od nowa.

Oprócz tego, jakieś rady na początek, albo co powinienem wiedzieć, żeby nie popsuć sobie późniejszej zabawy?

 

PS: Pytania skierowane do wszystkich, ale w szczególności do stoodi'a, bo Ty widzę niezły koks jesteś, prawie 3 platyny w tej grze to nie lada wyczyn :)

Odnośnik do komentarza

Od wczoraj jestem posiadaczem DSa i o ile na poczatku gardziłem tym chłamem tak po jakis 2 godzinkach spodobała mi sie gierka. Masy rzeczy jeszcze nie ogarniam, bede musiał zaczac od nowa bo zła postac dla siebie wybrałem, ale nie zmienia to faktu, ze zostałem miło zaskoczony tym tytułem. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Nie włączałem DS'a od daaawna. Mam ochote splatynować tę gre ale boje się, że będę musiał z milion godzin poświęcić na to... A nie mam tyle czasu :D

Muszę włączyć i nauczyć sie grać od nowa - a jestem na początku drugiego przejścia więc może to być ciężkie podejście:P

Z tego co pamiętam to lece na buildzie pod dex ale nie pamietam slv - gra ktoś jeszcze na wersji azjatyckiej zeby w miare czego pomóc i dac potrzymac przez moment broń lub ring ewentualnie? ;)

Odnośnik do komentarza

ok czy ktoś ma bronie na maxa z marrowstone i moonlightstone w zamian oferuje całą resztę + bronie specjalne z PBWT i PWWT pierścienie wszystkie prócz friends.

 

Level 135 wersja EU / psn ID: giesiek

 

tak na szybko choćby przy wczytywaniu sejva.Jest też chyba u black maiden i napewno w statystykach postaci 3 ikona bodajże

Edytowane przez Grzesiek
Odnośnik do komentarza

Dopiero zaczynam przygode z ta gra ,ale postaram sie to w miare jasno Ci rozpisac. Lv o ktory pytasz to soul level postaci. Kiedy otworzysz okienko statystyk postaci to na samym dole zobaczysz. Aby podniesc staty musisz pokonac pierwszego demona - Phalanx. Po jego pokonaniu, wracasz do Nexusa i rozmawiasz z ta slepa panna. U niej mozna wlasnie podniesc statystyki. Waluta sa dusze z pokonanych wrogow. Kazdorazowo jak podnosisz jakas statystyke, placisz troche wiecej dusz, wiec najlepiej sobie ustalic w ktore staty pakowac na poczatku. To chyba wszystko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oprócz tego, jakieś rady na początek, albo co powinienem wiedzieć, żeby nie popsuć sobie późniejszej zabawy?

  • Tarcza lekiem na całe zło, do tego cierpliwość i opanowanie - lepiej zadać jeden cios mniej, zachowując staminę na zablokowanie nadchodzących ataków, niż zostać zaszlachtowanym po przebiciu się wroga przez gardę.
  • Roll pomoże w trudnych sytuacjach - lepiej ściągnąć trochę żelastwa z siebie w celu szybkiego fikołasa, niż być opancerzonym, niezgrabnym, powolnym chłopcem do bicia.
  • Uważaj na wszelkie urwiska, dziury, wąskie mostki/schody - ileż to razy spadło się w dół...
  • Miej oczy szeroko otwarte, liż ściany i zbieraj wszystko na co natrafisz po drodze - stuff odgrywa ogromne znaczenie w budowaniu postaci (w ten sposób odblokujesz także przydatne skróty).
  • Nie zniechęcaj się - za każdym razem gdy powtarzasz dany etap, wiesz więcej nt. układu/rodzaju/liczby przeciwników, terenu itp.
  • Nie konsumuj dusz boss'ów!
  • Jak najszybciej zaopatrz się w Cling Ring, Thief's Ring, Purple Flame Shield - wszystko do znalezienia w pierwszej lokacji (łuk i strzały, w wielu sytuacjach znacznie ułatwią zadanie)

Ciesz się grą, i pamiętaj, że śmierć jest efektem jedynie Twoich błędów :thumbsup:

 

ok czy ktoś ma bronie na maxa z marrowstone i moonlightstone w zamian oferuje całą resztę + bronie specjalne z PBWT i PWWT pierścienie wszystkie prócz friends.

 

Level 135 wersja EU / psn ID: giesiek

Cholera, nie zgadaliśmy się wcześniej - dałbym Ci wszystko czego potrzeba w zamian za broń z Bladestone'ów (i level miałem podobny) - niestety wczoraj wysłałem grę nowemu właścicielowi... :whistling:

 

Doje.bie super pytanko - gdzie sie patrzy który ma się level?! :potter: Jak tu sie w ogóle leveluje zebym miał mozliwosc noszenia lepszych broni, pancerzy itp? Zadnego progressu w lvl w statsach nie widac. -_-

 

Dopiero zaczynam przygode z ta gra ,ale postaram sie to w miare jasno Ci rozpisac. Lv o ktory pytasz to soul level postaci. Kiedy otworzysz okienko statystyk postaci to na samym dole zobaczysz. Aby podniesc staty musisz pokonac pierwszego demona - Phalanx. Po jego pokonaniu, wracasz do Nexusa i rozmawiasz z ta slepa panna. U niej mozna wlasnie podniesc statystyki. Waluta sa dusze z pokonanych wrogow. Kazdorazowo jak podnosisz jakas statystyke, placisz troche wiecej dusz, wiec najlepiej sobie ustalic w ktore staty pakowac na poczatku. To chyba wszystko.

Tak jak kolega wyżej pisze, z tą różnicą, że po rozmowie z Dziewicą, musisz jeszcze udać się na górę, aby zamienić słówko z Monumental'em :thumbsup:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś napisać co mam zrobić, żeby mieć White World Tendency?(chciałbym zdobyć miecz Dragon Bone Smasher i lepszą zbroję). Kogo i gdzie zabić/nie zabić itp? I jeszcze jedno - czy da się zdobyć trofeum za zdobycie najlepszego łuku przy pomocy kamieni, koksząc White Bow? Z góry dzięki za odp.

 

PS Czy lvl 55 i 30h gry (pierwszy raz) to bardzo zły wynik?:D Przyznam, że zginąłem z 15 razy , a do żadnego bossa nie podchodziłem więcej niż 2 razy, a mimo to już 30h. Co prawda sporo czasu farmiłem, ale chyba jestem lamą, że tak idzie mi to wolno (przeszedłem cały 2 świat, pokonałem 3 bossów z 1, i po jednym z 4 i 5).

Edytowane przez MikeX69
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Łatwe dla takich hardkorów jak my ;D A tak serio to dziwie się ludziom, którzy sprzedają tę grę po pierwszych paru godzinach, bo jest za trudna. Jeśli tylko nie szarżuje się na lewo i prawo, to poziom trudności jest dosyć średni. Nawet strata dusz tak nie boli, bo poziomy w sumie nie są jakieś wielkie, więc powrót po utraconą walutę jest szybki i przyjemny. Przy okazji - czy NG+ jest dużo trudniejsze?

Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś napisać co mam zrobić, żeby mieć White World Tendency?(chciałbym zdobyć miecz Dragon Bone Smasher i lepszą zbroję). Kogo i gdzie zabić/nie zabić itp? I jeszcze jedno - czy da się zdobyć trofeum za zdobycie najlepszego łuku przy pomocy kamieni, koksząc White Bow? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza

Kurczę, pamiętam hecę z tendencjami podczas grania w azjatycką wersję - jedno wielkie WTF?

 

Teraz receptura jest dość prosta:

 

1) Doprowadź do Pure Black World Tendency (zaczynamy po ubiciu Pająka)

 

  • sposób: zgiń określoną ilość razy na danym etapie, będąc w postaci cielesnej (zależnie od aktualnej tendencji, po prostu popełnij x samobójstw);
  • efekt: pojawienie się Black Phantom NPC (Scirvir) oraz Primeval Demon'a;

2) Zabij BP NPC oraz PD, nie wracając pomiędzy obydwoma zadaniami do Nexus'a

 

  • sposób: skrótem dostaniesz się do kryjówki Scirvir'a, potem musisz wrócić do pierwszego etapu - tam znajdziesz Demon'a;
  • efekt: znaczne popchnięcie tendencji w stronę White;

3) Zabij jednego Boss'a i ciesz się PWWT

 

  • sposób: asekuracyjnie w eterycznej postaci Duszy, po prostu ubij jednego z kolejnych Boss'ów - powróć do Nexus'a;
  • efekt:: upragniona PWWT

I jeszcze jedno - czy da się zdobyć trofeum za zdobycie najlepszego łuku przy pomocy kamieni, koksząc White Bow?

Nie - broń jest uprgade'owana przy pomocy Colorless Demon's Soul.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...