Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj padnie Flamelurker :) Wczoraj mnie zabil, ale malo brakowalo a bym go polozyl. Niestety zuzylem wszystkie enchanty na bronie, a slyszalem ze "gola" stala moge go tylko polaskotac. To prawda? Macie jakas szczegolna taktyke na tego goscia?

 

Zabiłem go wczoraj postacią melee. Użyłem taktyki z tego filmiku:

. Jako broń Winged Spear+5 bez enchantów. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza

Flamelurker padl :D zabilem go uprzednio rasujac wlocznie do +5. Troche to trwalo, ale w koncu sie udalo ( zadawalem mu 96 dmg z silnego ciosu, sic :P ) Zaraz za nim zobaczylem kolejny portal i cos zlowrogo zza niego syczalo. Na podlodze byl napis, "lepiej miej ochrone przed ogniem". Tego demona chyba sobie odpuszcze i najpierw podpakuje postac (36 lv).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ktos tez sie tak schytrzył jak ja, ze sobie rozjasnil gre w opcjac z defaultowego 5 od razu na maksymalne 10 :< Przyznam, ze troche mi wstyd, za takie ulatwianie sobie gry, ale tutaj doszczętnie nic nie widać ;\

- 10 do klimatu

+ 5 do widoczności,

 

Ogólnie za każdym razem wybierając się do Valley of Defilement, rozjaśniam sobie obraz... :whistling:

Odnośnik do komentarza

Phalanx pokonany. Again. Tym razem na europejskiej wersji gry ;] Chciałem iść do 1-2 ale przeczytałem wiadomość, że będę potrzebować SL40, więc podziękowałem i teraz się chyba wybiorę do 2-1. Ale trochę mnie ta wiadomość zaskoczyła, bo pamiętam że w azjatyckiej wersji przeszedłem całe 1-2 na SL<10.

Odnośnik do komentarza

wersja japonska jest znacznie trudniejsza od europejskiej (albo amerykanskiej, bo taka wlasnie chyba mam)? Bo znalazlem dzis recenzje zaxa i tam zrozumialem, ze jak sie ginie to sie traci wszystko. Podejrzewam ze wszystko to autor mial na mysli również uzbrojenie. Jeśli tak to wtedy ta gra jest naprawdę szalona, a tak ta amerykasnka lub europejska ktora mam, to troche latwa w takim razie sie wydaje. I jeszcze sie spytam czy to prawda, ze jak sie ginie to wzrasta sila wrogów? Bo jakos nie chce mi sie w to wierzyc, a gdzies to wyczytałem

Odnośnik do komentarza

wersja japonska jest znacznie trudniejsza od europejskiej (albo amerykanskiej, bo taka wlasnie chyba mam)? Bo znalazlem dzis recenzje zaxa i tam zrozumialem, ze jak sie ginie to sie traci wszystko. Podejrzewam ze wszystko to autor mial na mysli również uzbrojenie. Jeśli tak to wtedy ta gra jest naprawdę szalona, a tak ta amerykasnka lub europejska ktora mam, to troche latwa w takim razie sie wydaje. I jeszcze sie spytam czy to prawda, ze jak sie ginie to wzrasta sila wrogów? Bo jakos nie chce mi sie w to wierzyc, a gdzies to wyczytałem

Nic z tych rzeczy - nie tracisz uzbrojenia,Zax niefortunnie dobrał słowa w swojej recenzji.

 

Trudność azjatyckiej wersji opierała się o nieco inną mechanikę tendencji (co zmieniono w późniejszym czasie wraz z jednym z patch'ów). Nie było również tak rozwiniętych faq'ów czy innych guide'ów w tym okresie - stąd ograniczona wiedza na temat wielu kluczowych aspektów gry.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze sie spytam czy to prawda, ze jak się ginie to wzrasta sila wrogów? Bo jakos nie chce mi sie w to wierzyc, a gdzies to wyczytałem

Jeżeli zginiesz w cielesnej formie to tendencja świata w którym zginąłeś przesuwa się w czarną stronę, a to wg wikipedii oznacza, że przeciwnicy stają się silniejsi oraz, że ma się mniej HP jako dusza.

 

Dopiero niedawno zacząłem grać w DS, ale to chyba najlepsza gra na PS3 jaka wyszła :) (mam nadzieję, że do czasu ukazania się Dark Souls ;))

Odnośnik do komentarza

za drugim przejściem myślałem, że będzie kolorowo, i było... do momentu z Flamelurkerem, ten mi nieźle dał popalić

 

ogólnie dzięki guide'om ta gra stała się kolosalnie łatwiejsza, wyobrażam sobie jak wyglądały pierwsze przejścia... walka z bossami metodą prób i błędów, zero tanich trików jak z panem z 1-5, czy Maneaterem

 

nie powiedziałbym, że to najlepsza gra na ps3, ale action-rpg na pewno, i przede wszystkim bardzo mocny exclusive

Odnośnik do komentarza

jesli chodzi co o triki typu strzelanie z luku na prawie kazdego bossa to ja mam zamiar tych rzeczy nie uzywac :<

 

 

eheheehehehehe to powodzenia ;D

chociaż nieno, racja, na każdego bossa to bessensu zwłaszcza że z niektórymi się bardzo fajnie walczy bronią białą[old hero albo tower knight], ale zdarzy ci siena pewno.

w shrine of storms idzie siekawał drogi do tego bossa, zabijasz jakieś szkieletory dla których jesteś na jeden-dwa strzały prakycznie do tego przed komnatą z bossem stoi czerwonooki szkieletor który potrafi dwoma strzałami załatwić nawet postać na wysokim levelu. Potem wchodzisz do komnaty z bossem - dostajsz jeden strzał kompletnie zdupy zanim się zorientujesz gdzie siedzi boss i zanim twoja postać sie otrzepie dostaje drugi strzał z jezyka(sic!) i leży.

Przejdziesz potem tą samą drogę jeszcze z dwa-trzy razy, jeszcze zginiesz z raz albo dwa po drodze i dwa razy od jednego strzału z języka od bossa to w koncu się wnerwisz, wyciagnesz ten łuk i go zabijesz strzałami co też wcale takie do końca bezpieczne nie jest.

ale w sumie większość się jednak da zabić mieczem/toporem/włócznią chyba tylko Adjudicatora zatłukłem strzałąmi a przy flamelurkerze pod koniec walki wykorzystałem to że boss sie zaciął na jakichś kościach. No i smoki da rade zabić chyba tylko z łuku.

 

Tak czy inaczej nie wyobrażam sobie żeby ta gra była łatwiejsza, cała satysfakcja z rozwijania postaci i zabijania trudniejszych bossów poszła by w cholere, mało która gra dała mi tyle radości z pokonania przeciwnika niz DS, jak położyłem Old Kinga Dorana na ng+ to prawie zwariowałem z radości[wcześniej mnie zabił z 5 razy] ;D

Edytowane przez okoolarnik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...