Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi co o triki typu strzelanie z luku na prawie kazdego bossa to ja mam zamiar tych rzeczy nie uzywac :<

 

 

eheheehehehehe to powodzenia ;D

chociaż nieno, racja, na każdego bossa to bessensu zwłaszcza że z niektórymi się bardzo fajnie walczy bronią białą[old hero albo tower knight], ale zdarzy ci siena pewno.

w shrine of storms idzie siekawał drogi do tego bossa, zabijasz jakieś szkieletory dla których jesteś na jeden-dwa strzały prakycznie do tego przed komnatą z bossem stoi czerwonooki szkieletor który potrafi dwoma strzałami załatwić nawet postać na wysokim levelu. Potem wchodzisz do komnaty z bossem - dostajsz jeden strzał kompletnie zdupy zanim się zorientujesz gdzie siedzi boss i zanim twoja postać sie otrzepie dostaje drugi strzał z jezyka(sic!) i leży.

Przejdziesz potem tą samą drogę jeszcze z dwa-trzy razy, jeszcze zginiesz z raz albo dwa po drodze i dwa razy od jednego strzału z języka od bossa to w koncu się wnerwisz, wyciagnesz ten łuk i go zabijesz strzałami co też wcale takie do końca bezpieczne nie jest.

ale w sumie większość się jednak da zabić mieczem/toporem/włócznią chyba tylko Adjudicatora zatłukłem strzałąmi a przy flamelurkerze pod koniec walki wykorzystałem to że boss sie zaciął na jakichś kościach. No i smoki da rade zabić chyba tylko z łuku.

 

Tak czy inaczej nie wyobrażam sobie żeby ta gra była łatwiejsza, cała satysfakcja z rozwijania postaci i zabijania trudniejszych bossów poszła by w cholere, mało która gra dała mi tyle radości z pokonania przeciwnika niz DS, jak położyłem Old Kinga Dorana na ng+ to prawie zwariowałem z radości[wcześniej mnie zabił z 5 razy] ;D

Heh, dowaliłeś do pieca ;)

 

Łuk to potężny i śmiercionośny oręż. Dysponując Viscous Campound Long Bow, dopakowany stosowną zręcznością oraz White Arrows, możemy znacznie ułatwić sobie rozgrywkę. O ile zalecam używać łuku w walce z oponentami (jest to także najskuteczniejszy sposób na smoka - mylisz się jednak twierdząc, iż jedyny), to w walce z Boss'ami już bym odradzał. Abstrahując od tzw "kapy" - Armor Spider ustrzelony z prawej krawędzi przy wejściu, Maneater zza mgły, King Allant, Leechmonger, Maiden Astraea z dystansu - gdzie odbieracie sobie tym samym lwią część przyjemności z gry, podany przez Ciebie przykład walki Adjuticator'em to wręcz utrudnianie sobie rozgrywki. Stosując pewien skrót, dojście do Boss'a, nie zajmie Ci więcej niż 5 min (nie wiem czy wiesz, ale Czarnego Szkieletora z kataną, możesz po prostu ominąć). Będąc na miejscu, zamiast campić z góry, dużo bezpieczniej jest zejść na dół i unikając powolnych ciosów Grubasa, dziobać go w ranę, a gdy upadnie - wymierzyć kilka cięć (zalecam trzymać oręż dwurącz). Osobiście jest to drugi boss jakiego ubijam (od razu po Glucie).

 

Moje ulubione walki to pierwszy Vanguard oraz Flamelurker, gdzie nie fortel lecz opanowanie i cierpliwość są gwarancją sukcesu :thumbsup:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Allant był faktycznie upierdliwy ale już Leechmonger odnawia sobie życie i chyba najłatwiej do niego szybko dobiec i położyć kilkoma ciosami jakąś ciężką bronią[najlepiej podpaloną], rycerz broniący Maiden Astraea był niewiele trudniejszy od czerwonookich rycerzy.

Teraz jeszcze zauważam inną rzecz, w ramach zachwycania sie DS, podoba mi się jakie ta gra daje możliwości rozgrywki: czary, łuki, miecze lekkie i ciężkie, włócznie, lekkie i ciężkie zbroje oraz tarcze, możliwości customizacji postaci są bardzo fajne i praktycznie nie da sie wskazać najlepszego pancerza albo broni czy taktyki walki z przeciwnikami i bossami[bo myślę też że skuteczność to nie wszystko].

Aż dziwne że ta gra nie ma DLC z dodatkowymi fantami bo na tym mogli by tu sporo kasy natrzepać[chociaż dla nas moze to i lepiej].

Od kontynuacji oczekuje tylko większej ilości wszystkiego i będę kontent.

Odnośnik do komentarza

ja dlugo chodzilem w ciezkich zbrojach, ale teraz postanowilem chodzis sobie w lekkiej na ng+ i tak mi sie gra o wiele lepiej. Ja na ng+ to po phalanxie od razu poszedlem na flamelurker bo bardzo chce bronie porobic (w pierwszym przejsciu zjadłem dusze flamelurkera :<) i az tak ciezki mi ten boss sie nie wydaje. Co prawda zginalem za pierwszym podejsciem ale zabralem mu ponad polowe hp, niestety udalo mu sie wsadzic we mnie combo. A slyszlem, ze jest to jeden z gorszych z tych bossow

Odnośnik do komentarza

stoodio dobry post, zwłaszcza co do Flamelurkera... ten boss bardzo kara błędy, i rzeczywiście trzeba do niego podejść w skupieniu, i z dużą dozą opanowania

 

Vanguard to samo, bicie go z łuku to straszna nuda

 

jeśli chodzi o Old Kinga, to nie wiem jak można z nim wręcz wytrzymać, ja dziada męczyłem meat cleaverem - najpierw lurowanie go pod balisty, potem w drodze powrotnej mocnymi ciosami jak był odwrócony

 

zbroje to była dziwna sprawa w tej grze, w sumie to chyba najlepsze wyjście to set Old Kinga bo zapewnia jako taką ochronę, oraz mobilność

 

teraz trochę żałuję, może się przedwcześnie pozbyłem Demon's Souls :P ale z jakieś 70h na liczniku było

Odnośnik do komentarza

Niedawno rozpocząłem swoją przygodę z DS, bardzo podoba mi się ta gra, jest ciężko a wciąga jak cholera :) Wszystko było pięknie, aż do dzisiaj kiedy wziąłem się w końcu trochę za upgradowanie broni, aby nabić trochę trophiesów. Zacząłem od najłatwiejszej, czyli pakuję Shardstonami mojego Scimitara, dotarłem do +8 i ściana, przypadkowo będąc w świecie 2-2 bijąc te przebrzydłe robale, skroiłem pół paska siedzącemu tam sprzedawcy, od teraz dziadyga rzuca się na mnie z kijachem za każdym razem kiedy mnie widzi i nie mogę kupować u niego już Large Shardstonów, które tak rzadko można napotkać :( No nie mówiąc o Chunk of Shardstone, które można zdobyć tylko na tych jaszczurkach, wesoło tłukłem je sobie w jaskini, aż przestały mi się respawnować :( Cholera. Może ma ktoś do oddania kilka niepotrzebnych? Mój Soul Level to 47.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 122 SL, więc się nie możemy spotkać, ale jeżeli masz przynajmniej jedną sztukę kamienia, którego potrzebujesz, to można go skopiować używając tego glitch'a: http://www.youtube.com/watch?v=1DFg27nlYWY

Tak się składa, że mam :o Ale glitch :o Skorzystam z niego tylko w tym celu a dalej będę już starać się farmić itemy legalnie bo to psuje zabawę ;) TAk samo wiem, że ludzie piszą o jakichś glitcham na bossy ale też walczę z nimi bez takich bajerów ;) Walka z flamelurkerem i tower knightem to były 2 najbardziej epickie starcia ;) No i old monk, jak się jakiś gracz w niego wcielił to naparzaliśmy się 15 minut, to najlepszy pomysł na bossa w grze ever :) Wpadł już kiedyś ktoś na pomysł podobnej walki w innej grze? Jeśli nie, to twórcy Demon's Souls powinni otrzymać nagrodę, toż to istny roleplay, w dosłownym tego słowa znaczeniu, odgrywanie roli bossa - MOC! :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

od niedawna zaczalem swoja przygode z najlepszym exem tej generacji i chyba potrzebuje porad.

 

mam ok 40 slv, staty - 20 vit, 23 end, 23 dex, 22 str, 7 luck, 10 int i faith. Uzywam jakiejs lekkiej zbroi dla magów - co by moc rollowac i miec miejsce na nowy stuff. znam heal i soul arrow. z eq to uzywam purple shield +1. i tutaj chyba pojawi sie problem bo z broni to mam bastarda+2, winged spear +4, Uchigatana +2. Pewnie troche bezumnie zaczalem przerabiac kilka broni na raz. Jaką broń przerabiac w pierwszej kolejnosci albo jaka dorwac do przerabiania?

 

gdzie najlepiej dropia sie hardstony i sharpstony

Odnośnik do komentarza

Co do broni to tutaj nie ma chyba "złego" wyboru. Ulepszaj to czym Ci się najlepiej walczy / najbardziej pasuje do Twojego stylu gry. Ja dosyć długo używałem winged spear, później przez jakiś czas falchiona, aż wreszcie dorwałem Meat Cleaver, z którym przeszedłem właściwie całą resztę gry, ale ta broń nie każdemu będzie odpowiadać z uwagi na to, że jest powolna.

 

Najlepszym źródłem kamieni są oczywiście jaszczurki - tutaj jest dokładny opis co ubić, żeby dostać kamień którego szukamy: http://demonssouls.wikidot.com/stone-farming. Dodatkowo im czarniejsza tendencja świata tym lepsze dropy można zgarnąć.

Odnośnik do komentarza

Czy podczas pojedynków pvp obowiazują jakieś zasady dotyczące leczenia i uzupełniania energii magicznej? Po wygranym pojedynku (przeciwnik postawił red stone) z jednym z graczy dostałem wiadomość : no heal noob. Leczyłem się herbami coś tak ze trzy razy.

 

Nie przejmuj się takimi ludźmi. Od tego masz herby, żeby z nich korzystać. Ja w każdym razie nie słyszałem o jakiś specjalnych zasad walk tam.

Odnośnik do komentarza

Czy podczas pojedynków pvp obowiazują jakieś zasady dotyczące leczenia i uzupełniania energii magicznej? Po wygranym pojedynku (przeciwnik postawił red stone) z jednym z graczy dostałem wiadomość : no heal noob. Leczyłem się herbami coś tak ze trzy razy.

 

Nie przejmuj się takimi ludźmi. Od tego masz herby, żeby z nich korzystać. Ja w każdym razie nie słyszałem o jakiś specjalnych zasad walk tam.

 

 

Kto pierwszy, ten lepszy. i "Oko za Oko, ząb za ząb, a dupa za pieniądze".

 

Tylko takie są zasady

Odnośnik do komentarza

mam pytanko, jak najlepiej osiągnąć w świecei pure black wordl tendency? Ja mam zamiar konsumować stones of empheral eye i ginąć w danym świecie, ale przeczytałem, że te kamienie można kupić od ludzi tylko 3 razy, a od niektórych nawet tylko raz. Nie ma innego sposobu, bo jakby te kamienie się nie kończyły, to to nie byłby żaden problem. I to prawda, że jak się gra online to w każdym świecie tendecy wraca do neutral? Jeśli tak to naprawdę głupio by było tak co chwila te kamienie marnować (aktualnie mam ich jakies 50-60)

Odnośnik do komentarza

W 5-3 kamienie wypadają z płodów, które nurkują w bagnie. Tak, online jest bug gdzie wracając do Nexusa czasem world tendency się resetuje. Można tego uniknąć grając offline.

To co podałeś jest najszybszym sposobem na zmianę WT ale można też zabijać niektórych NPCów jeśli by Ci brakowało kamieni. Na przykład zabicie Dorana w 1-1 obniża WT o równowartość 2 albo 3 (nie jestem pewien o ile dokładnie) śmierci w normalnym ciele.

Edytowane przez Pablo
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że jeżeli grasz online to world tendency wraca do serwerowej (czyli zazwyczaj neutral) po załadowaniu gry, ale jeżeli nie będziesz wychodził z gry to się nie zmieni, więc możesz doprowadzić do PBWT będąc online.

 

Kamienie można farmić w 5-2 na Black Phantom Giant Depraved Ones (gwarantowany drop) - pojawiają się przy czarnej tendencji świata i trzeba się trochę namęczyć, żeby takiego ubić. Także w 5-2 można kupić kamienie od Filthy Woman, ale za jednym razem tylko 1 sztukę - później trzeba zginąć w body form, żeby następna sztuka była dostępna do kupienia.

 

Tak, jak napisał Pablo można też zabić NPC, ale to jest jednorazowa opcja i pojawiają się dopiero w PWWT, oprócz Dorana są też:

Body Form Executioner Miralda (-3) in 1-1

Body Form Scirvir, the Wanderer (-3) in 2-2

Blue Phantom Lord Rydell (-3) in 3-1

Body Form Satsuki (-3) in 4-1

Body Form Selen Vinland (-3) in 5-2

Edytowane przez DaN3000
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...