Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie to łaski nie robią, a w praktyce to diabli wiedzą.

 

Jeśli nie da się odratować z poziomu recovery (lub jeśli działa, XMB) nowszym fw to w domu nie da się nic z tym zrobić, a z serwisu wróci z czystym HDD. To tak BTW. ;]

 

http://community.us.playstation.com/t5/PlayStation-Network-Support/FEEDBACK-REQUESTED-4-25-Firmware-Update-Issues/m-p/38269703#U38269703

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Po dzisiejszej aktualizacji (FW 4.30) pierwszy raz spotkałem się z problemem z konsolą - podczas wyłączania systemu za każdym razem pojawiają się 3 piknięcia i system łapie crasha.

Konsola Slim 320 GB (CECH-2504B). Zaje.biście po prostu....

 

38e35cdce5025ea3a663ed4b1abad00fb741a2e.gif

Sony.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Ja już na 2 konsolach przerabiałem YOLD'a u Sony - jak ta (trzecia) padnie to więcej ich sprzętu na tą generację nie kupie. Imo to wina FW - wcześniej konsola pracowała normalnie bez zwiech etc. - tylko dzisiaj po UP'ie zaczęła wariować (6 czy 7 razy restart jej robiłem, z pada, ręcznie, z zalogowaniem do sieci i bez - ciągle to samo).

 

E: Też (pipi)a Sony - mistrzowie kodu - by podkupili programistów od MS to może by nie było takich jaj jak są teraz z tymi aktualizacjami i FW.

 

down: @mr_pepeush - dzięki - sprawdzę :)

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

ok faktycznie....powód dlaczego tak się działo u mnie był prosty - ten nowy singstar nie miał jeszcze rano wgranych trofeów na serwerach sony i w nieskończoność prosiło o synchronizację...podobny błąd miał kiedyś Rayman Origins w polskiej wersji (tylko że tu akurat naprawa zajęła Ubi/Sony prawie miesiąc)

Odnośnik do komentarza

Lipny ten nowy sposob pokazywania trofeow, poczatkowo nie moglem ich w ogole znalezc bo zmienili zakladke. Jak juz znalazlem to dlugo sie ladowaly - zorientowalem sie, ze musza byc online i sie doczytuje, bez sensu, dalem offline i poszlo szybciej. Darmowy Singstar jest tak darmowy, ze hej - demo nic wiecej, a na PPE w newsach takie halo jakby faktycznie cos dawali za free.

Odnośnik do komentarza

nie wiem w czym tkwi roznica offline/online, bo chyba nie jest tak bardo oczywista, jak moglo by sie wydawac; skoro w offline tez robi synchro, to OCB? :/ poza tym jedna sprawa, jak jestem offline ustawiony, to nie bedzie synchronizacji z serwerem na biezaco? musze manualnie przejsc na online, zeby wyslac trofiki na serwer?

wyobrazcie sobie, ze bedac offline wbijacie np. ostatnie trophy w takim NGS2 czy Vanquish, po czym parę dni pozniej pada konsola, a pomimo przegladania trofikow, nie zaktualiwzowaly sie na serwerze... miodzio :)

 

kombinowali z tym co dobre, a szitowej przegladarki dalej nie potrafia zrobic; albo youtubem by sie zajeli, bo korzystanie z "podrobionego" youtuba, ktory zastepuje to gó...o w konsoli, tez juz mi sie przejadlo :/

Odnośnik do komentarza

Offline - pokazuje to co mamy na HDD - bardzo szybkie wczytanie trofeów (czyta z HDD) - brak ikony PSN

Online - ściąga info z serwera Sony - wolne wczytywanie (a raczej ściąganie) - jest logo PSN - opcja bardzo przypomina opcję porównaj/compare z przyjacielem (działa na tej samej zasadzie).

 

Różnica polega na tym że wcześniej jeśli synchro doleciało do 100% to pokazywało nam i tak to co jest na HDD (ponieważ było to zgodne z serwerem w 100%) - tutaj dodali opcję online/offline tylko dlatego że trofea ma też Vita - w poprzedniej opcji nie pokazywało by nam tego ponieważ konsola by musiała na swój HDD dociągnąć trofea które zdobyliśmy na Vicie.). Ta opcja jest tylko dlatego dodana aby ktoś miał możliwość obejrzenia trofików z Vity na PS3 (a jest to możliwe tylko w trybie online).

 

Trofea i tak trzeba ręcznie (np. po zdobyciu jakiegoś) synchronizować chyba że masz wykupiony abonament PS Plus.

 

Imo jak ktoś nie ma Vity to niech ustawi na offline i będzie po staremu i tyle w temacie.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Wgrałem z Pena jeszcze raz ale i tak resetuje się (na szczęście nie za każdym razem) przy próbie wyłączania. Dzięki wielkie za info. Dam plusa jak mi się zregenerują :)

 

UPDATE: Pozwolicie że zacytuje samego siebie:

 

Jak wrócę z pracy to zrobię Rebuild Database albo Restore Filesystem a jak to nie pomoże to poczekam na FW 4.31 :sorcerer:

 

"Szpecjaliści" z Sony chyba się skapnęli że coś spaprali i wypuścili cichaczem 4.31. Działa wszystko ok teraz. Jeszcze raz dzięki za info ^^

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...