Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem czekać koło miesiąca na przesyłkę ale przyszła po 2 dniach :) Także jakby kogoś interesowało to wrzucam real photo tego Withings ScanWatch Nova.

 

Screenshot2024-02-29at10_15_53.thumb.png.a6dc93dc593b47ad42b4de4e3e8a4dbd.pngScreenshot2024-02-29at10_15_59.thumb.png.c60327c83801854cef3f72accde28565.png

 

Na żywo jest całkiem ok, myślałem że będzie gorzej. Chyba zadziałał efekt odwrotny niż w przypadku jak szukałem zegarka automatycznego - wtedy miałem zbyt wygórowane oczekiwania, a przy tym zegarku spodziewałem się bardziej paździerza więc jest pozytywne zaskoczenie ;) 

 

Całością ustawień steruje się z aplikacji, nawet ustawienie godziny jest z niej. Ekran jest mały ale taki miał być bo chciałem żeby to był jednak bardziej zegarek a nie smartwatch. Działa ok, jest czytelny robi co ma robić. Koronką sterujemy ekranem - obracając zmieniamy pozycje w menu, wciskając wchodzimy głębiej, proste i intuicyjne. Jest licznik kroków, dystansu i pokonanych pięter, licznik kalorii, mierzy bpm i temperaturę ciała, można na życzenie zmierzyć  ECG i Sp02, jest budzik, stoper i timer. Są też treningi ale z tego jeszcze nie korzystałem bo jakoś mam nawyk ściągania zegarka przy ćwiczeniach i tak też wczoraj zrobiłem idąc na siłownię. Pod ekranem ten dodatkowy wskaźnik to procentowy licznik kroków - w aplikacji ustawiamy cel dzienny i ten wskaźnik na bieżąco pokazuje nam ile procent celu wykonaliśmy. Bezel jest obracany (jednostronnie, 120 klików, chodzi bardzo twardo) więc może służyć za divera jak ktoś potrzebuje.

 

Z wad jakie widzę to brak regulacji bransolety - można dodać albo odjąć ogniwa (są dodatkowe w zestawie plus narzędzia do wymiany) ale brakuje mikro regulacji na samej bransolecie. No i chyba tyle widzę na ten moment. Dodatkowy pasek gumowy jest mega tandetny i psuje kompletnie efekt zegarka, ale pewnie jak ktoś korzysta z zegarka do sportu to będzie lepszy niż bransoleta. Inna sprawa że jak ktoś potrzebuje zegarka do sportu to lepiej wybrać Garmina czy nawet Apple Watch, bo Withings chociażby żeby działał GPS to trzeba mieć przy sobie telefon który służy za nadajnik bo sam zegarek nie ma modułu gps. Ma to być klasyczny zegarek (może bardziej coś co wygląda na klasyczny zegarek) z dodatkowymi funkcjami jakie dają opaski sportowe a nie prawdziwy zegarek sportowy i tak trzeba go traktować.

Edytowane przez gtfan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To co pisałem, do bransolety trzeba się przyzwyczaić. Latem ręka puchnie i napięte to jak krakowska we flaku. Zimą to lata i zegarek ląduje pod łokieć. 

Certina w nurkach ma to fajną opcję regulacji na piankę:

 

spacer.png

 

 

Ustawiasz sobie żeby było ok i jak potrzebujesz luzu, to przesuwasz i gotowe. Fajne, szybkie, wygodne. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

a jak wygląda kwestia kompatybilności bransolet? wiadomo że szerokość musi się zgadzać, ale czy generalnie wszystkie zegarki mają mniej więcej taki sam kształt "wypustek" w które wpinamy paski żeby bransolety ładne pasowały? czy to trzeba dobierać indywidualnie do zegarka?

Odnośnik do komentarza

Masz na myśli "ucha"- to gdzie wpinasz teleskopy + kształt, a dokładnie wymiar koperty zegarka. 

To najlepiej dopasować w sklepie osobiście. 

Producent zegarków nie ma innych pasków? Na stronie swojej czy coś? Albo na necie poszukać czy ktoś wymienił i pasują od innej firmy. 

 

Teraz sobie ponoś tego i zobacz co pasuję, co wkurwia i kolejne zakupy będą lepsze- w poszukiwaniu swojego czasomierza :)

Odnośnik do komentarza

Bransolete nosisz jak ci wygodnie ale nie ma co ukrywac ze noszenie wysoko na rece jest chujowe i lepiej nosic na nadgarstku. Dopasowujesz tak zebys mogl wlozyc malego palca jak masz zalozona na reke. Wtenczas mozesz go miec na wierzchu z koszula bo inaczej to by byla udreka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Soban napisał:

2 kloce za timexa na gumowym pasku to troche chora cena

Mam dwa zegarki Timexa i jestem z nich więcej niż zadowolony. Będę zawsze propsował tę firmę. A ten model co polecam? Silniczek Mioty, przezroczysty dekiel i szafirowe szkło to aż nadto. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...