Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

Pozbywam się trochę z mojej kolekcji - leci na sprzedażhttps://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-automatic-52759-41-61sm?gclid=Cj0KCQjwldKmBhCCARIsAP-0rfykuXBAmGdw7i4IOUtq2pEQuJID60ZD5zi8QE6mPKxw6Os9zuCQSj0aApGJEALw_wcB

 

Oddam forumkowi za 1800 zł. 

Kupiłem kiedyś pod wpływem impulsu, ale kompletnie to nie mój klimat, miałem go może kilkanaście razy na łapie.

Stan oceniam na dobry/bardzo dobry - widać rysy na bransolecie, tarcza bez żadnych zarysowań

Średnica koperty: 42mm
Mechanizm: Automatyczny, Sellita SW200-1, Swiss Made, rezerwa chodu 38 h, 26 kamieni
Szerokość bransolety: 21mm
Wodoszczelność: 50m

W zestawie zegarek, pudełko, instrukcja - nie mogę znaleźć ogniw. Zegarek kupiony na przełomie 2021/2022 roku

Do obejrzenia/odebrania we Wrocławiu

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 29.09.2023 o 12:28, Ölschmitz napisał:

a ja chyba czekam na premiere tego cacka. seiko 5 "bruce lee"

 

image.thumb.png.62b146ed71e01832ee1c09c56a80fcb3.png

 

 

Spoko, ale to ten typ który się kupuje i trzyma w chacie. Nie wiem czy bym go założył i normalnie nosił.

Casio też wypuściło w coopie z Honda:

 

https://www.timetrend.pl/news/poznaj-edycje-limitowana-casio-edifice-honda-type-r-ecb-2200htr-1aer.html

 

 

Ofcoz nie ma już i zostaje z odpowiednim dodatkiem handlarzy. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Latem na sportowo i spoko. 

Ale to nie typ do noszenia- no bo jak gdzieś "jebniesz" to będzie problem. Kolekcjonersko mocno ok, ale nie wszyscy mają luźne 2,6 żeby postawić zegarek w chacie.

Nie wiem ile sztuk wyszło, ale nadal dostępny. Może to być też inwestycja, ale kokosów nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
On 1/27/2024 at 12:33 PM, gtfan said:

miał ktoś styczność z zegarkami MAEN? recenzje są mega zachęcające, warto inwestować? 

Wygladaja slabo w tej cenie kupisz sobie Hamiltona a moze nawet jakiegos Longinesa jak bialy czlowiek.

 

Chociaz ja jestem uprzedzony bo nie lubie takiego czegos, ze hehe no dawajcie zrobimy se zegarki na modle Rolexa albo AP i opierdolimy za grosze. Jak chcesz cos co imituje Daytone to pewnie bedzie dobry.

Edytowane przez Il Brutto
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Il Brutto napisał:

Wygladaja slabo w tej cenie kupisz sobie Hamiltona a moze nawet jakiegos Longinesa jak bialy czlowiek.

Tylko mówisz o stylu który Tobie nie leży czy widzisz jakieś niedoskonałości nieakceptowalne w tej cenie? Sam niestety nie znam się za dobrze, po prostu szukam sobie pierwszego zegara automatycznego w stylu tego Hudsona (możecie coś polecić jak znacie dobry zegar w podobnej cenie).

 

Niestety Hamiltony które mi się podobają są 2x droższe, Longinesa sprawdzę. Coś czuję że z braku możliwości sprawdzenia Maen'a skończy się na jakimś Seiko...

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, gtfan said:

Tylko mówisz o stylu który Tobie nie leży czy widzisz jakieś niedoskonałości nieakceptowalne w tej cenie?

 

Niestety Hamiltony które mi się podobają są 2x droższe, Longinesa sprawdzę. Coś czuję że z braku możliwości sprawdzenia Maen'a skończy się na jakimś Seiko...

Nie no Longinesy sa drozsze niz Hamiltony (ale za to ostatnio wypuszczaja swietne modele), widzialem ze te Maeny kosztuja kolo 1.2k - 2k to myslalem ze tyle chcesz wydac. Jak mniej niz 1k to ja bym chyba kupil Tissota PRX. A jak blizej 1.5k to chyba Christophera Warda Twelve.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Il Brutto napisał:

Nie no Longinesy sa drozsze niz Hamiltony (ale za to ostatnio wypuszczaja swietne modele), widzialem ze te Maeny kosztuja kolo 1.2k - 2k to myslalem ze tyle chcesz wydac. Jak mniej niz 1k to ja bym chyba kupil Tissota PRX. A jak blizej 1.5k to chyba Christophera Warda Twelve.

Dzięki za podpowiedzi, ale w międzyczasie wyedytowałem post wspominają o Maen Hudson więc te co zaproponowałeś to nie do końca styl i cena której teraz szukam (taki bardziej elegancki chciałem jako kolejny), ale przyjrzę się też samym markom :) 

 

Jakby ktoś miał do zaproponowania jakiś zegarek automatyczny (na tym mi zależy bo nigdy takiego nie miałem więc chcę sprawdzić czy to dla mnie) w stylu i cenie (do 3k PLN) tego Hudsona to będę wdzięczny.

 

 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Taki mały update z mojej strony który pewnie nikogo ;) 

 

Zwiedziłem kilka sklepów, pooglądałem zegarki, poprzymierzałem, i generalnie moje spostrzeżenie jest takie że nie czuję za co płacę. może nie znam się na zegarkach (na pewno nie znam się), może nie mam tego zmysłu który potrafi dostrzec różnice (pewnie wychodzi na to że nie mam), ale zegarki w przedziale do 3tysi które miałem okazję sprawdzić to jakieś takie mało premium mi się wydawały. Wiem że ktoś powie że ciężko oczekiwać jakości premium od zegarka za 3k, ale mając do tej pory styczność z kwarcowymi zegarkami marek typu Lorus których cena nie przekraczała 400zł, to serio oczekiwałem chociaż jakiegoś zauważalnego dla laika przeskoku jakości, a tego nie odczułem. A zegarki przy których faktycznie czułem że trzymam coś zauważalnie lepszego startowały od ok 5k więc sporo poza mój budżet.

 

Także ostatecznie chyba sobie daruję pierwszy w życiu automat a zamiast tego zamawiam hybrydę od Withings...

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, iluck85 napisał:

A jakie oglądałeś? 
W tym budżecie ja bym celował w Certine np. 
 

 

Różne marki, i nie tylko automaty patrzyłem ale też jakieś ciekawsze kwarcowe, ale poziom był zbliżony. Certina jakaś się trafiła na pewno, były jakieś Tissot, Seiko, jakieś Swatch'e, Orient, Lorus, plus sporo marek których nie pamiętam. Generalnie nic mi nie podeszło na tyle żeby przez mózg przeszła iskierka z pomysłem o zakupie. Może to była też kwestia kolorów które mogłem zobaczyć na żywo, nie wiem. A największe rozczarowanie to był Swatch Omega Speedmaster - normalnie jakbym trzymał zabawkę za 5zł, nie czaję skąd fenomen tych zegarków.

 

W każdym razie zamówiłem Withings ScanWatch Nova, mam nadzieję że na żywo będzie jako tako się prezentować...

Odnośnik do komentarza

Z listy co wymieniłeś, to zegarki za kafla max 1500. Nie wiem gdzie tu 3k.

Tissot dzisiaj nijaki, w tym segmencie bym celował jak wyżej- Certina. Za 3 już automata idzie dostać. Tu akurat kwarc, ale ładny: C033.450.16.081.00. Podobają mi się fazy księżyca, ale dużo jak na kwarca. Trzeba przespać temat.

Orient, Seiko- spoko do 1200zl i jest co wybierać. Lorus ma środek Seiko. 
Swatch to tani Szwajcar dla mas. Tanie i jednorazowe. Omega w kooperacji ze Swatchem wydała księżyce- różne kolory tych zegarków. Ludzie na grupach po 3-4k za to płacili….

W sumie to nic premium nie oglądałeś tak właściwie. Solidne zegarki, ale większość do 1500 jest ok.

 

Ja bym jeszcze zaliczył Citizena.

Bardzo fajny klasyk i tani, automat.

Brakuje szafiru ale nie ten budżet.

https://ponadczasowi.pl/sklep/produkt/citizen-nh8400-10ae?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIv7TmgZLJhAMV5gkGAB2CcQA3EAQYASABEgK6L_D_BwE
 

 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Może faktycznie za szybko się poddałem, ale już trudno. Chyba jednak wyszło że jestem mentalnym biedakiem i nie za bardzo czuję potrzebę wydania na zegarek troszkę większych pieniędzy, może to nie ten etap w życiu jeszcze. 

 

Najbliżej to chyba byłem zakupu Seiko Presage Style 60s Stealth, ale tylko do czasu jak go założyłem, na nadgarstku nie czułem go, jakiś mały się wydawał, plus pasek był badziewny więc od razu dodatkowe koszty, a bransolety nie dało się dobrać bo obudowa jest czarna. Także odpadł. 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza

Trudno posiadać też jeden zegarek, bo nie ma jednego uniwersalnego na dobra sprawę.

 

Bransoleta- ładna jak nowa, potem się rysuje i trzeba dać do szlifu. 
Ja mam zawsze problem z ustawieniem, bo albo za ciasno albo za luźno. Bransoleta ma ten swój luz. Do tego trzeba się przyzwyczaić. Tu z pomocą przyszła mi Certina która w swoich nurkach ma regulacje jak założy piankę. 
U mnie automat odpada i przepłacam za kwarca.

Widac że nie ma konkretnego celu, coś sie podoba ale do końca nie wiesz co i jaka firma i czy jest to warte kasy.

 

Majac budżet 3k bez określenia, to wybieram 3 zegarki. 
Biore takiego Citizena jak wyżej czy Orienta Bambino do koszuli czy innnego swetra.
Do tego dobijam Gshocka 5600 do zadań specjalnych- rower , coś na ogrodzie itp.

Biore Citizena za 2k z radio Control, szafirem i mam taki do codziennego użytku.

3 zegarki na każdą okazję :)  

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...