Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.04.2023 o 10:50, Soban napisał:

Dobrze, że w zeszłym roku nie kupiłem PRX'a, a było blisko, bo teraz wleciał taki sztos ice blue, że poleciało zamówienie od razu i mam nadzieje, że szybciej przyślą niż docelowe 4 tyg.
Hands-On With The Ultra-Cool Ice-Blue Tissot PRX Powermatic 80

 

To dobrze zrobiłeś, bo ten jest fajniejszy, sam bym sobie z chęcią kupił, ale na razie biedny jestem, a i więcej jak 2500zł za zegarek nie dam, zazdro, niech się nosi :)

 

Wymiar 40mm, tylko 11mm grubości, 100mm, szafir - wszystko się zgadza, idealny na moją rękę, nie lubię dużych zegarków, ani przekombinowanych, piękno leży w prostocie!

 

Swoją drogą ten z ciemnoniebieską tarczą też jest spoko, tylko tego mechanizmu powermatica 80h się boję, bo mój Hamilton Khaki był już w serwisie, na szczęście dostałem nową gwarancję od daty naprawy.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, wet_willy napisał:

Niestety ale serwisowanie zegarka po prostu jest czyms co wliczasz w cene zakupu. 

 

Wiem, że raz na 5 lat dobrze zanieść mechanika do serwisu na przegląd, ale mój Khaki (80h) padł po kilku miesiącach, gdy Orient, Zeppelin i Glycine, które posiadam, działają do dziś (38-42h rezerwy).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ej znawcy - polecicie jakiś fajny zegarek Tag Heuer w cenie do 10 tysięcy zł? Taki do noszenia na co dzień, do pracy itd. 

 

Czas zakupić zegarek, a zawsze chciałem mieć Taga ;)

 

Myślałem pierwotnie o tym, ale nie znam się za bardzo. 

 

https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-formula-1/43-mm-quartz/WAZ1010.BA0842.html?mkwid=s&pcrid=597556912200&pdv=m&pkw=&pmt=&gclid=Cj0KCQjw9deiBhC1ARIsAHLjR2AxizIT6QWY7dqIMhrwNcMni_lJ67iHZx4tTurmj4cOZMGGHpqIKbUaAoRREALw_wcB

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

To samo co poprzedni tylko ten ma chronograf- z którego nikt nie korzysta, ale kwestia wyglądu czy się podoba. Z bajerem czy klasycznie czysto i czytelnie. 
 

Problemem tych zegarków jest to ze 7k wydasz na bateryjke. Tam jest mechanizm kwarcowy. W takim budżecie już automat. 
Kwarcowego możesz sobie kupić za 2k, max 3 jak ładny. Tutaj masz Certine która będzie podobna to tego Taga. Klasyczny nurek.

To już orient kosztuje 1500 i jest automat. Wszystkie te zegarki wyglądają podobnie. 
Ale rozumiem ze jak upatrzony Tag to już ciężko od tego uciekać. 
Ja np certine mam tez kwarca, ale nie nosze go codziennie tylko od parady wiec nie musiałem inwestować w rotomat.

 

https://www.longines.com/pl/zegarek-hydroconquest-l3-841-4-96-6

 

Longines w automacie. 
Z tej dwójki TH wyżej stoi jeżeli chodzi o prestiż.

Edytowane przez iluck85
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki! Longines też fajny. Chodzi mi też o to, by (jak będę to miał na łapie) zarówno janusze jak i ci, co się na tym znają, pomyśleli - typ ma zegarek dobrej firmy i to porządna rzecz. 

 

Taga akurat zawsze chciałem mieć to szukam Taga. Ale takie Edoxy też mi się podobają. Sprzęt w domu mam Sony i wiem, że są lepsze firmy jeśli chodzi o tv, ale lubię Sony, no i zawsze miałem Sony ;) Także z tym Tagiem jest podobnie. Może też wpływ na to, że się przyczepiłem do Taga ma to, że jak byłem dzieciakiem oglądałem sporo Formułę 1, a oni sponsorowali te wyścigi i zawsze na dole było ich logo.

 

A wrzucilbyś parę interesujących Tagów lub też parę zegarków innej firmy, które warto wg. Ciebie kupić? Może coś mi się uda wybrać. Tego jest za dużo.

Edytowane przez [InSaNe]
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Jest sporo firm których nie znasz, a są Top. Drogie i mało kto taki nosi.

Pierwsi lepsi poznają Tissota, Rolexa, bo tego pełno. Omega już mniej ludzi itd.

 

Mi się podoba ten np:

 


https://wkruk.pl/zegarki/epos/zegarek-epos-oeuvre-d-art-north?gclsrc=aw.ds&gclid=EAIaIQobChMIwq-p44fj_gIVSgSLCh1wNQ9YEAQYASABEgJvRvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi=

 

Ale widzę ze celujesz w typowego nurka.

 

Wez sobie tego taga jak masz upatrzonego, nawet jak wybierzesz inny, to ten TH będzie z tylu głowy.

W tym budżecie można spojrzeć na Seiko Astrona. Seiko to firma która ma spoko zegarek za 1000zl za 7 tys jak i za 20 tys- Grand Seiko. 
10tys niby dużo, ale to tak nijaka kwota. Ciężko kupić coś z jajem, dużo żeby wydac na coś niszowego. 
Jak Admin wyżej kupił Tudora. Pewnie 20k wydał, 3/4 osób nie będzie znała manufaktury. W tej cenie robotę robią detale, kolory, wykonanie jak się weźmie do ręki. Na pierwszy rzut oka wszystkie divery są podobne. 
 

Tu masz firmę i zegarek który zalatuje bazarem. Tylko garstka ludzi wyczai co masz na ręce- jeden z lepszych kwarcow.

 

https://zatokazegarkow.pl/zegarki-kwarcowe/sinn/nurkowe/sinn-ux-ezm-2b

 

 

Jak sam widzisz, tu idzie dostać na łeb. 
Ja lawiruje w zegarkach w okolicy 2-3k Wole miec kilka np, wymieniać. Te zegarki to żadna inwestycja i nie ma żalu. 
Jakbym miał nadmiar gotówki i prace „biurowa” to bym zakończył karierę na Omega Seamaster. 

Zobaczyć możesz sobie  Oris Aquis Caliber 400.

Wez Taga i ciesz się zegarkiem i życiem, bo reszta to strata czasu. Wybierz czy chcesz klasycznie czy chronograf. Z chrono zalatuje bardziej sportowo, ten bez jest czytelniejszy i stonowany. 

Edytowane przez iluck85
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Teraz to już w ogóle zgłupiałem. Bogactwo wyboru. Rolexy, Omegi i Pateki nie wchodzą w grę bo to już kosztowo miazga. Mógłbym się szarpnąć na Seamastera, ale boję się, że zgubię lub ktoś mi ukradnie. Mam tendencje do gubienia rzeczy.  

 

Ten Seiko Astron zajebisty, szczególnie ten z niebieską tarczą.

 

Tissoty, Seiko i TAG to jedna półka "prestiżu"?

 

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

powiem tak - jak zawsze chciales miec taga to kup taga. proste. w tej cenie to albo ten kwarcowy formula 1 (widzialem na zywo, wyglada git) lub poszukaj uzywanego aquaracera w automacie.

 

jesli chcesz miec zegarek brandu z historia, fajnym mechanizmem i zeby ktos kumaty jak zobaczyl powiedzial "gites sikor masz" to do dyszki mozesz poszukac w longinesie, tudorze (1926 np.), orisie np.

Odnośnik do komentarza

Popieram przedmówców, bierz dokładnie to co Ci się podoba. Tym, którzy się znają zegarkiem za 2000$ nie zaimponujesz, ci co się nie znają nie zwrócą uwagi. A patrzenie kilka razy dziennie na coś co Ci się podoba? Bezcenne. Ja uwielbiam moją Bulovę Lunar Pilot i sprawia mi przyjemność patrzenie na nią po prostu żeby spojrzeć. Oglądałem te Tag Hauery i bardzo ładne są Carrerry, ale to poza Twoim budżetem. Więc brałbym Formula 1 w takich barwach jakie lubisz. No i chronograf. Ale tylko ze względów estetycznych. Jak Lucek napisał, nigdy tego nie użyłem :)

Odnośnik do komentarza

https://ch24.pl/recenzja-tag-heuer-aquaracer-300-calibre-5-automatic-zdjecia-live-dostepnosc-cena/
 

 

Rezerwa chodu 36h 

Jak nie będziesz często nosić, to rotomat warto zakupić. Zegarek automat „ nie lubi” jak nie jest używany. Nie jest dobre dla mechanizmu jak tydzień leży potem potrząśniesz ręka i zakładasz żeby znowu leżał. 
 

Do Civic będzie pasował ;)

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...