Skocz do zawartości

Need for Speed: Shift


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

Gość el becetol

Dokładnie^

 

Jak już zaczynacie wspominać to ja też sobie popisze.

 

Osobiście dla mnie pierwszy Need For Speed to czołówka gier na PSX i ideał arcadowych wyścigów. Jaką ta gra miała prezencje, klipy, informacje o samochodach, trailery każdego z nich, muzyke jak z high vipowskich pokazów w genewie, piekne trasy (które dla mnie są wzorem dezignu aż chciało sie smigać klifem nad morzem, albo jesienną aleją, i to nie okrążenia ale ale normalne drogi) i samochody - sama czołówka motoryzacji. Do tego rajcującą, bo w sumie pierwszą w historii tak dobrą fizyke wypadków, aż dziwne że dziś ten element jest w NFS tak słaby. Do tego ta jedna z pierwszych samochodówek 3d miała już widok zza kierownicy! Ta gra wtedy absolutnie wyznaczyła nowy standard, pamietajmy że były to czasy przed Gran Turismo, w konkurencyjnych wyscigach jezdzilo sie fantazyjnymi kartonami po trasach w kółko.

 

Zresztą przypomnijcie sobie intro: http://www.youtube.com/watch?v=YDkFOm2OSgM

 

KLIMAT! Do dziś niedościgniony.

 

A tu porownanie fizyki, końcówki obu filmików:

Dziś:

14 lat temu:

 

Dla mnie pierwszy NfS to najlepsza gra w historii EA.

 

Wyobraźcie to sobie...

 

Przepiękne trasy z całego świata (wąskie i kręte Alpy, francuska Riwiera, sycylijskie miasteczka we Włoszech, żółte liście spadające na drogę i wznoszące się od fal pędu dzikich maszyn... w Polsce.), niesplamione tuningiem samochodowe cuda (Porsche, Vajron, Zonda, "Konik", Ferrari, Viper...) i wspaniały, świetnie wyważony arcadowy silnik jazdy. A to wszystko w Full HD.

Ja sobie to wyobrazam zawsze jak zapowiadaja nowego NfSa... Mam nadzieje że któraś z tych 4 nowych produkcji pójdzie w tą strone.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

I tak w koło macieju...

 

Był Prostreet, że jest PGR, Gran Turismo, Forza Motosport, Grid, jego następca, jakiś Super Car Racing a teraz do tego zblazowanego grona ma dołączyć Shit?

 

Czy oni naprawdę nie wiedzą, czego oczekują fani! Jestem sfrustrowany <_<

Odnośnik do komentarza

Wiez mi panie niebieski, gatunek samochodowek jest ciut bardziej posegregowany niz myslisz :P (GT stawiasz obok GRIDA albo PGR ? - troche nie w porzodku). A ProStreet byl baaardzo dziwna czescia (az ciezko go jednomyslnie zaklasyfikowac).

Ten nowy NFS zajerzdza GRID-em na kilometr, nazwijcie mnie heretykiem ale mi GRID nie podpadl (coz ale ja entuzjasta tego gatunku i tak nie jestem), osobiscie najlepiej bawilem sie przy starych NFS do czesci Undeground (idealne wywazenie miedzy arcade-powazniejsza jazda).

 

Tak w ogule, (nie zeby to byl sarkazm) to co w tym dziale robi ten temat ? :>.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Może przesadziłem, ale chodziło mi o podgatunek wyścigów quasi symulacyjnych, które udają prawdziwe wyścigi. Wszystkich urażonych fanów GT czy PGR, przepraszam...

 

Już wolę coś ala Undergrounda.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

prezentuje się nieźle.....kopia grida jak wypisz,wymaluj.Co mnie dziwi to reakcje neo plus i Tadeusza w jednej z polygadek na polygamii.Ponoć Shift wygląda obłędnie,oszałamiająco,zniewalająco...jakoś ten trailer tego nie pokazuje,jest ładnie ale to mniej więcej poziom Grida i nic ponadto

Odnośnik do komentarza

Może być ciekawie. Grafika może nie powala (jeszcze), ale jest bardzo naturalna. Zachowanie aut i te poślizgi wyglądają świetnie. Najciekawiej mimo wszystko prezentuje się reakcja oczu i głowy kierowcy.

 

Moim zdaniem powinni wrócić do klimatu ze starych NFS, czyli Alpy, lasy, europejskie miasteczka itd. Shiftowi brakuje oryginalności. Mamy Tocę, GT, Forze i jeszcze to?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość Mr. Blue

Grali?

 

Nie, żebym bronił tej konwencji NFS, ale trzeba być człowiekiem rosądnym. (Nie mamy nawet dłuszego gameplaya).

Po za tym, gdyby zmienili tytuł... Gameplay fajnie się prezentuje.

 

Po za tym, bardzo sobie cenię starania twórców gier w celu odzwierciedlenia efektu szybkości i pędu. Element ten leży np. w Gran Turismo, bo ktoś kto jechał na torze jakimkolkwiek samochodem z prędkością 150km/h, wie że nijak wrażenia nie mają się do tej dość statycznej produkcji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...