Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Kilometrowe interwały jak najbardziej, też rytmy 200-400metrów z przerwą 200m w truchcie czy nawet marszu. Przy dobieraniu tempa treningu polecam kalkulator Jacka Danielsa (runsmartproject.com), bo 8 powtórzeń to sporo jak na kilometrowe interwały i jeśli jesteś je w stanie wykonać od początku do końca takim samym tempem, to może ono być nieco za słabe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wyniki maraton wrocławskiego

http://wyniki.datasport.pl/results1944/

 

Tak patrzę na te czasy, taki polak na 4 miejscu. 15km w 47 min :dynia: i tak cały maraton, nigdy tego nie pojmę. Wiem, że to profesjonalista, ale ja 5km w tym tempie nie przebiegnę.

:obama:

Odnośnik do komentarza

Kreci Cie to? Mnie bieganie zawsze nudzilo, na redu strasznie sie zmuszalem. No a zeby jednak oprocz przerzucania zelastwa, miec jakas tam wydolnosc, to wrocilem na karate.czas ladny, ja jak juz bylem rozbiegany to 10km w 50 minut trzaskalem

Wrecz przeciwnie, bardziej sie zaczyna podobac niz silka. Wieksza rywalizacja, rywalizacja z samym soba bo wszystko notuje ladnie endomondo. No i za udzialy w zawodach sa medale :D Nie jakies chu.jowe ze sklepu sportowego tylko ladnie wytapiane na okazje takze fajna sprawa :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Kreci Cie to? Mnie bieganie zawsze nudzilo, na redu strasznie sie zmuszalem. No a zeby jednak oprocz przerzucania zelastwa, miec jakas tam wydolnosc, to wrocilem na karate.czas ladny, ja jak juz bylem rozbiegany to 10km w 50 minut trzaskalem

Wrecz przeciwnie, bardziej sie zaczyna podobac niz silka. Wieksza rywalizacja, rywalizacja z samym soba bo wszystko notuje ladnie endomondo. No i za udzialy w zawodach sa medale :D Nie jakies chu.jowe ze sklepu sportowego tylko ladnie wytapiane na okazje takze fajna sprawa :)

 

No moge to zrozumiec, z podobnego powodu chodze na karate sie posparowac.
Odnośnik do komentarza

Kreci Cie to? Mnie bieganie zawsze nudzilo, na redu strasznie sie zmuszalem. No a zeby jednak oprocz przerzucania zelastwa, miec jakas tam wydolnosc, to wrocilem na karate.

 

czas ladny, ja jak juz bylem rozbiegany to 10km w 50 minut trzaskalem

bieganie jak wszystko inne - z czasem zbrzydnie. Ja biegam nie dla robienia coraz lepszych czasów tylko samej przyjemnosci zmeczenia i lepszego czucia sie tuż po bieganiu. Musiałbym na mózg upaść by tracić drogocenny czas na jakieś treningi do maratonu ale widać takie ''rywalizacje'' kogoś rajcują. Pytanie tylko czy ci ludzie amatorzy startujący w maratonach brali w swoim życiu kiedykolwiek w prawdziwej sportowej rywalizacji gdzie jest presja i wielka determinacja w pokonaniu rywala tak jak ma to miejsce ma na biegach na długich dystansach w Golden League. Zawody dla amatorskich biegaczy typu maraton to jak dmuchanie na rowerze kolarskim na pierwszej przerzutce. To jest pozbawione smaku ...sportu o rywalizacji nie wspominając. 

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, od 6 lat nie ma golden leaguea a diamond league. Po drugie to na zawodach robisz minimum na mistrzostwa czy igrzyska zeby potem wystarrowac w diamond league, po trzecie wielu zawodnikow ktorzy startuja w tych smiesznych maratonach odnosi lub odnosila sukcesy na arenie miedzynarodowej, nawet w glupim biegu w tej wiosce Co ja bralem udzial biegl mistrz polski w maratonie z lat 80 ktory o rywalizacji na mega wysokIm poziomie wie wiecej niz ty przezywajac zycie 4 razy. Takze twoja niewiedza w tym temacie ociera sie wiec o blazenstwo. Kolega z ostroleki Dabrowski ktory biegl w maratonie co wrzucil michaelis walczyl o minimum mistrzostw europy.

 

Aha co do treningow, no ile w to wkladasz tak wygladasz, wystarczy spojrzec na ciebie i wiadomo ze ostry jak maczeta to nie jestes, no ale w sumie ostatnio pisales ze dostales zadyszki po 6km na rowerze wiec to mysle ze moze byc za malo nawet na rywalizacje na paraolimpiadzie dzieciecej. Pomysl o tym

 

Boom jak pieknie zaorany lamusiak

Odnośnik do komentarza

Nie sadze aby nawet ci co wygrywaja w jeleniej gorce cukiereczku byli niedzielnymi biegaczami. Poza tym czy najwieksi pilkarze, biegacze czy inni sportowcy koniecznie musza byc z metropolii? Strasznie uogolniasz. Wystarczy spojrzec na roznice czasow czolowki a nie wiem dwudziestego zawodnika nawet jak startuje z 50 osob i nie trzeba byc dziennikarzem sportowym zeby wywnioskowad kto startuje dla przyjenosci a kto bierze rywalizacje na powaznie. Serio ja nie bede po 3 miesiacach biegania wysylal zgloszen na diamentowa lige , nie badzmy idiotami. Po to tez sa kategorie biegowe gdzie tez jest zacieta rywalizacja. Serio gdyby kazdy podchodzil jak ty ze albo gram w realu madryt albo pier.dole pilke bo ekstraklasa to zbieranina kopaczy i ja grac w pilke nie bede to nie istniala by wogole polska liga. Choc kto wie czy to nie byloby akurat dobre

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...