Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

 

https://1but.pl/asics/gel-pulse-8-t6e1n0790?nazwa=wyprz&typ=listing_banderola

 

Myślicie, że taki but jest w porządku do dłuższych wybiegań i treningów?

Zaje.bisty. a to nie jest jeden z najpopularniejszych modeli asicsa? Chyba ze twoje pytanie jest retoryczne bo jak dla mnie jeszcze w takim promo to brac je.bac nic sie nie bac

 

 

Gel Pulse są spoko, ja miałem modele 4, 5 i 2 sztuki 6. Żadne się nie rozpruły, były wygodne itp. jedynie podeszwa zaczyna się ścierać po 9 miesiącach, ale to już spory przebieg maja po takim czasie więc normalka. Raczej do klepania kilometrów, ale ~1:30 w połówce, czy <40 na 10km, spokojnie można  w nich wybiegać.

 

A promocja słaba. W outletach asicsa normalnie kosztują te modele po 280 zł.

 

Sam pod koniec roku planuję coś kupić i trochę korci poszukać czegoś nowego, bo 5 model Asics to już nuda :P Chociaz jak pierwsza para 6 edycji pięknie przypasowała, to kupiłem drugą zawczasu przez neta zanim wprowadzą "7" bo później już niestety ich nie ma do kupienia. Zwłaszcza, że potrzebuje kajaki 48 :)

Odnośnik do komentarza

Musiałbym byc tobą by sie z tym (pipi)ac 8 miechow,ja pod uwagę biorę bieg na 11 listopada w Gdyni.

 

Ja mialem naderwane wiezadla krzyzowe w kolanie i rehabilitacja zajela mi 4 miesiace, w tym 3 o kulach. Bardzo chetnie zobacze, jak biegasz 11 listopada chociazby 5k.

Odnośnik do komentarza

No promki są, ale trafć mój rozmiar to już promocja.

 

 

Musiałbym byc tobą by sie z tym (pipi)ac 8 miechow,ja pod uwagę biorę bieg na 11 listopada w Gdyni.

Ja mialem naderwane wiezadla krzyzowe w kolanie i rehabilitacja zajela mi 4 miesiace, w tym 3 o kulach. Bardzo chetnie zobacze, jak biegasz 11 listopada chociazby 5k.

Jak Ty to sobie zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza

Czarne reeboczki w końcu wyzionęły ducha po dzisiejszym deszczowym biegu, a tak wiernie amortyzowały stopę od kilku lat. Jutro na szybkości chcę kupić nowe kapcie do biegania (krótkie dystanse ~5km) i na siłownię.

Coś z decathlonu chyba tu kiedyś polecano - jakieś sugestie co do modelu?

 

edit:

lel takie to tanie?

https://www.decathlon.pl/buty-run-one-id_8379973.html

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Nie no pytam, bo sam nie wiem. do sklepu biegowego nie pójdę, bo i tak takich pajd dla mnie nie mają, więc nie doradzą. Szukam w sklepach, gdzie po prostu rozmiar jest. Moje Pegasusy II są w bardzo dobrym stanie jest, ale one są bardziej do szybkiego biegania, a przydałby mi się taki but na dłuższe bieganka. No i dobrze jest mieć min. 2 pary do biegania.

 

przecież pegasusy też są do klepania kilometrów po twardej nawierzchni, nie jest to but startowy tym bardziej "szybki". Owszem, jest bardziej dynamiczny od takich np: Asicsów, ale to wciąż miękki buty treningowy. Sam w nich robię wybiegania 15-20km i sprawdzają się świetnie. Na trochę szybsze wybiegania też je zakładam, ale interwałów to już w nich nie robię, są za miękkie, a tam trzeba odbicia.  Taki pegasus jest właśnie dobry jak ktoś chce mieć jedną parę butów do wszystkiego Mając pegasusy rozejrzałbym się za typowo "szybkim" butem niż kolejnym butem treningowym. 

 

te Asicsy na pewno są dobre, ale poszedłbym o szczebel wyżej i poszukał cumulusów 17. Tym bardziej, że trochę ważysz. Miałem, użytkowałem i chyba najmilej wspominam. Ostatnio mierzyłem w sklepie wyższy model 18 i nie wiem, ale Asicsy zawsze mi leżą idealnie. Duże, brzydkie, ciężkie, ale mega skuteczne. 

Odnośnik do komentarza

No właśnie, a coś mnie ostatnio te poduszki w stopie pod dużym palcem bolą. Pomyślałem, ze może innego buta do wybiegań potrzebuję, a może to po prostu od biegania interwałów w nich zaczęło boleć. A ch.uj, nie wiem już sam.

 

 

Red, do biegania raz w tygodniu takie buty wystarczą. Jak nie masz problemów ze stopami to chyba nie ma sensu nic drożzego brać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jestem sportowcem od dziecka,to nie mój pierwszy powrót i zaczynanie od nowa. Operuje na innych parametrach regeneracji niż zwykły pierdzistołek. Moj kuzyn ma tak słabe kości ze nie dawno ręka a teraz złamana stopa od wejścia w dziurę w chodniku. Dodatkowo wiem jakie specyfiki mi pomogą na regeneracje.

Odnośnik do komentarza

Napisze tu, bo nie wiem czy sens zakładać temat.

Jak ktoś z biegaczy jest zainteresowany pulsometrem, to pozbędę się swojego. Użyty 10 razy, więc jak nowy. Nie ma śladów używania, nie jest przepocony lol ani nic. 

Polar M400 HR czerwony. Pełen komplet, kupiony 8/4/17. 499. 100zł taniej niż w sklepie. No wygląda jak nowy. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Ja jestem sportowcem od dziecka,to nie mój pierwszy powrót i zaczynanie od nowa. Operuje na innych parametrach regeneracji niż zwykły pierdzistołek. Moj kuzyn ma tak słabe kości ze nie dawno ręka a teraz złamana stopa od wejścia w dziurę w chodniku. Dodatkowo wiem jakie specyfiki mi pomogą na regeneracje.

Jeszcze tydzień temu sam pisałeś, że przekreśliłeś sobie tą kontuzją bieganie. Ja tu nie robię sobie smieszków, tylko dziwi mnie, że gość, który coś tam ćwiczy, tak bagatelizuje sobie kontuzję, przy ktorej rehabilitacja zajmie kilka miesięcy. Ale widzę, że sterydy już do końca cię zaślepiły i myślisz, że jesteś od nich nieśmiertelny. Miałeś 2 operacje, chcesz zregenerować wiązadła w miesiąc z haczykiem. Cieszę się, że nie jesteś moim trenerem.

 

Po miesiącu to może będziesz mógł jakoś balans utrzymać na chwilę, jak będziesz gacie na du.pę zakładał supernianie. :v

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj to już są cuda regeneracji i rehabilitacji, można znacznie przyspieszyć. Tylko pytanie, czy warto jak się nie jest zawodowcem.

 

 

Z tymi Kalenji to też zależy jak kto znosi takie piankowe buty, mi noga a przykład od razu ucieka, ale jak Red nie ma z tym problemu, a nie chce wydawać więcej to nie widzę przeciwskazań. Wiadomo, że zawsze warto lepsze kupić, tylko pytanie czy jemu są potrzebne.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj to już są cuda regeneracji i rehabilitacji, można znacznie przyspieszyć. Tylko pytanie, czy warto jak się nie jest zawodowcem.

Co ja tu czytam w ogóle. Tak, są cuda. Można na własne ryzyko obciąć te 3 miesiące przy odpowiedniej rehabilitacji. Ale Liwin chce biegać miesiąc po zabiegu. Po tym jak mu dwa razy operowali kolano. Dla mnie to minimum 3 miesiące wyjęte z życiorysu, 6 miesięcy tak średnio, 8 miesięcy, żeby zacząć bezpieczny trening.

 

Ale to jego kolano. Ma 2 miesiące do biegu, średnio miesiąc z treningiem. No chętnie zobaczę, jak on to biegnie. :v

Odnośnik do komentarza

miałem mocno skręcony staw skokowy i popękane torebki, miesiąc nie mogłem oprzeć całego ciężaru na tej nodze, po 6 miesiącach wyszedłem biegać i nawet wtedy nie wyglądało to jak bieg. Czuć było, że ten staw jest jeszcze mocno osłabiony i kolejny miesiąc minął zanim czułem się w miarę komfortowo biegnąc. Nie miałem żadnego zabiegu, a ten po dwóch zabiegach na kolano chce po dwóch miesiącach brać udział w zawodach gdzie kolano podczas biegu najbardziej dostaje po (pipi)e, powodzenia. Nie tak dawno miałem zapalenie wiązadła i też miesiąc pauzowania, rehabilitacji i okładów z lodu. 

 

Brawo za hart ducha i chęć szybkiego powrotu do zdrowia, ale pierd.olisz Liti. Oczywiście, że jak się uprzesz to wystartujesz i zamkniesz mordy ulanym konsolomaniakom tylko nie wiem czy warto, a ty jako trener powinieneś widzieć, że jednak nie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...