Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

trochę ociężały po świętach, ale w końcu mogłem przetestować prezent,  8km na odmulenie po obżarstwie :) Super gadżet, ale na pewno nie niezbędny no i drogi, sam bym pewnie nie kupił, albo wybrał coś tańszego chociaż wszystkie te zegarki swoje kosztują. Trochę mnie już denerwowała opaska na rękę z telefonem, po pewnym czasie ręka mi drętwiała jak za mocno ścisnąłem, a jak za lekko to zsuwała się. Teraz trzeba rozejrzeć się za słuchawkami bezprzewodowymi bo telefonu już  nie zabieram ze sobą.

 

28308309a14b0f22med.jpg

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Zaczynam przygodę z bieganiem, bo kondycja u mnie zerowa. 

Zrobiłem 5km w 39minut szybkim krokiem, bo bieganiem bym tego nie nazwał jeszcze. Jednak biorąc pod uwagę moją awersję do cardio i fakt, że nie ćwiczyłem nic ostatnie 3-4 lata - uważam to za sukces. 

Pierwszy cel to zejście do 30 minut.

Edytowane przez Hela
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

z tymi butami jest tak, że najlepsze buty do biegania jakie miałem to adidasy kupione w hali urania w olsztynie na stoisku gdzie sprzedawali odpady ze sklepów za mniejszą kase.

najprostsze do biegania, dałem ze 150 zł, mega wygodne, lekkie, później kupiłem asicsy za 280 zł, w sklepie ok, po kilku kilometrach bolące stopy, buty lezą w szafie.

Odnośnik do komentarza

Jak zmieniałem buty z kalenji (tych za 59zł - też polecam btw) na adidasy, to przez pierwsze dwa tygodnie za każdym razem po kilku kilometrach czułem ból w piszczelach (a w sklepie pobiegałem kilkanaście minut po bieżni i było ok) i zastanawiałem się już jak się ich pozbyć, dopiero po jakimś czasie ustąpiło (nogi się przyzwyczaiły?)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak tam przygotowania do sezonu ? Dziś w bardzo wielu miastach bieg tropem wilczym. Myślę, że jeszcze można się zapisywać.

 

no właśnie wróciłem z tego biegu. Nie chciałem powtórzyć błędu z poprzedniego biegu gdzie wyprułem pierwszy kilometr 3:50 a później wszyscy mnie wyprzedzali i z każdym kilometrem słabłem. Chciałem trzymać od początku do końca 4:20 i udało to się zrealizować. 4:19 średnie tempo, czas 43:07, więc nowa życiówka. 8 miejsce na 50 osób. Cieszę się że pobiegłem z głową i w miarę z równego tempa. 

Odnośnik do komentarza

Ja już odpuszczam starty. Za dużo jest już imprez biegowych w Polsce. Dzisiaj każde większe miasteczko musi mieć swój bieg a często nawet maraton gdzieś ulecial klimat biegowego święta. Poza tym ludzie startują często kompletnie nieprzygotowani, maszerujac przez większość dystansu bo z biegiem to nie ma nic wspólnego. Do tego dochodzą coraz większe opłaty za udział a pakiety z roku na rok skromniejsze.

No i w sumie swoje wybiegalem, teraz więcej frajdy sprawia mi siłownia, a bieganie tylko rekreacyjnie.

 

Tak czy inaczej powodzenia wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza

U mnie ten bieg jest tylko na 5 km. 

@kes pełna zgoda, ja też już nie jeżdżę wszędzie bo jest tego za dużo, wiosną i latem chyba nie ma miesiąca by w weekend w okolicy coś się działo. Z jednej strony to fajnie, bo jest wybór, ale z drugiej startują ludzie, którzy nie kończą dystansu. Pamiętam jak jakiś czas temu jeździłem po 50 km żeby sobie pobiec i to było prawdziwe święto. Także teraz sobie dawkuję.

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem narzekania, że w biegach startują ludzie nieprzygotowani. Jeśli tylko ustawiają się w odpowiedniej strefie startowej, to nie widzę problemu, że ktoś sobie przeczłapie maraton w 5h.

Zgadzam się co do opłat startowych, dlatego w tym roku wystartuje w dwóch, może w trzech półmaratonach. Jeśli ktoś lubi krótsze dystanse to w większości większych miast są organizowane bezpłatne biegi na 5 czy 10 km typu parkrun, polecam.

Odnośnik do komentarza

We Wrocławiu wszystko w normie, biegaczy dzisiaj sporo o 9 rano gdy cisnąłem na rowerku, ja oczywiście ubrany jak amator w dresik i czapka na głowie a tu laseczka krótkie spodenki i heja. W sumie zawsze się widzi kogoś, kto biega, podziwiam i szanuję tych, co biegają przed robotą - jak jadę o 6:30 to widzę mnóstwo takich hardkorów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...