Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to prawda jest taka ze te 2h zlamie sie jakiego planu by sie nie mialo. Czy w sposob skarzynskiego czy w sposob db coopera czy w sposob michaelisa czy w sposob wiktora czy w sposob janka spod osemki. Ja jak jechalem galloweyem to mialem plan od marca i jechalem non stop trybem 6kmx6kmxWybieganie >15km a na jesieni polmaraton.

 

3 razy w tygodniu , bez bnp , bez interwalow zadnych. Tylko pod koniec cyklu rozne cwiczenie podbiegow i 400metrowki. No i wynik 2:01 na trasie pelnej podbiegow wiec na plaskiej zszedlbym dobrze ponizej 2h. Zeby zlamac 2h trzeba po prostu regularnie biegac i tyle  moim zdaniem. 

Edytowane przez kanabis
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krupek napisał:

Polecam nowy numer Bieganie, jest artykuł o przygotowaniach do dłuższych biegów i inne różne ciekawostki, ogólnie fajne pisemko, nie jakaś komercha srututu jak Runners. W przygotowaniach pod maraton, czy półmaraton polecają właśnie wzmocnić się i wejść na wyższy poziom w biegach na 5 km i 10 km.

 

A tak już nawiazując do społeczności biegaczy, to niezła trzoda jest na FB. Drama typu „xyz miał mnie wytrenować, a mam kontuzję” lub „kupiłeś koszulki od kogoś innego, to masz bana na grupę”. Biernie się temu przyglądam i muszę przyznać, że jest to żenujące. Ale czasem znajdzie się jakaś perełka, co chce oddać miejsce na bieg, na który już nie ma wolnych slotów.

Odnośnik do komentarza

Serio? Ja jeszcze nie zauwazylem  takich akcji ale w sumie obserwuje tylko grupe biegam bo lubie wlasnego miasta , tam przyjacielska super atmosfera zawsze jak w rodzinie. Powiem ze bardziej chce sie juz rzygac tecza od tego niz jakies krzywe akcje. 

Tez maja swoje koszulki, ja nigdy w niej nie biegam a jestem zawsze podpisany jako oni, nikt nigdy zadnych pretensji nie mial. Wszyscy jezdza na zawody, pomagaja sobie w organizacji, morsuja ostatnio, w kinie bylismy nawet na Najlepszym grupka chyba 20 osob. 

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, o co chodzi za bardzo, nie spotkałem się z tym. Za to ostatnio czytałem sporo o tym, że ludzie oszukują na biegach, startują bez numeru, albo z numerem z zeszłego roku, na koniec biorą medale. Wczoraj czytałem o typowym polactwie, czyli zgarnianie jedzenia, napojów za kilka osób po biegu, albo po kilka medali i potem dla tych na końcu brakuje.

Odnośnik do komentarza

Mysle ze w kazdej spolecznosci sie takie kwiatki zdarza no nie oszukujmy sie. Byla jakas tam nawet pamietam aferka na fejsiku ze w jakims z wiekszych biegow wystartowal typ z numere  z tamtego roku a jako usprawiedliwenie powiedzial "ze on nie bedzie tyle bulil zeby sobie biec" xd ja pier.dole. no i spoko niech sobie biegnie obok ale kur.wa czego lapy pcha w takim razie po medal i to co maja zagwarantowane prawowici uczestnicy.

Odnośnik do komentarza

Wiktor, dobra ta książka Skarzyńskiego? Tam są tylko porady czy i coś o sobie pisze? Coś bym sobie wyhaczył teraz na promocjach i ta mi pierwsza do głowy przyszła. 

 

Z tymi 2h to Wiktor oczywiście ma racje, trzeba przeważnie tylko systematyczności przy stosunkowo nie wielkim wysiłku. Niemniej jednak warto od razu uczyć się treningu według określonego planu i jest to też jakaś dodatkowa motywacja.

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Kupuj Damianku, ksiazka jest swietna. Jest dosc gruba wiec jest wszystko i objasnienia wszystkich metod treningowych, i o tym jak to wygladalo u Skarzynskiego, sa oddzielne rozdzialy dotyczace 10km, polmaratonu no a o maratonie jest chyba 1/4 ksiazki. O sobie tez duzo pisze ale to nie sa pier.doly typu biografia tylko po prostu w trakcie porad i tlumaczenia zagadnien odnosi sie jak to u niego wygladalo. Historia maratonu tez jest , nawiasem mowiac ciekawa np ze podczas pierwszych igrzysk typ ktory prowadzil zalecial do karczmy napic sie wina i wypytywal czy juz biegli jego przeciwnicy albo dyskwalifikacja goscia ktory okazal sie ze podjechal troche powozem xD Mi sie bardzo podobala bo jest swietna merytorycznie, czytasz wszystko po kolei bez przerzucania stron bo sa jakies pier.dy ktore cie nie interesuja. 

 

Ja osobiscie juz nie wyobrazam sobie zasypiac bez ksiazki pana Jurka pod poduszka:dafuq:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, D.B. Cooper napisał:

A czy są obrazki?

Nie ufalbym ksiazce w ktorej nie ma obrazkow.

 

HbD29xz.jpg

 

A TY BIEGACZU JAK SPEDZILES BLACK FRAJDEJ

 

Ostatnio jak mialem badanka w wawie zahaczylem o decathlon. Zrobily na mnie bardzo dobre wrazenie. Swietna amortyzacja, komfort, widac ze materialy to nie polka 59zl kalenji. A ze kosztowaly prawie 3 razy mniej niz moje brooksy grzechem bylo nie wziac. W brooksach juz naje,bane 900km to bedzie na zmiane za jakis czas.

Odnośnik do komentarza

Wiem ze wspominales dlatego zwrocilem na nie uwage :) sd dla mnie zbyt sztywne, za to ld supcio , biegam caly czas praktycznie po asfalcie wiec dobra amortyzacja jest mile widziana.

 

Nom Dabrowski w takich wlasnie biegal ten sezon albo sd. Tak jak mowisz teraz jakis nowy model dostal, chwalil sie jakis czas temu na fejsie a potem widocznie u ciebie wystartowal w nich.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.11.2017 o 08:07, Maus napisał:

@Grzegorzo Garmin 235 za £165 na Amazon UK:

 

Dostałem akurat wczoraj swojego z amazon de. Łącznie z przesyłką 700 zł, tylko pudełko z zewnatrz wyglądało jak wrzucone pod tokarkę, sam zegarek nówka nieśmigana. Dziś będę testował po pracy :) Póki co spoko, sam czujnik tętna robi wrażenie a pierdółka.

23915684_1567561733301524_7857331305363325200_n.jpg?oh=1905276a67832faa46f148146fc2d2f2&oe=5A1BB1F4

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Grzegorzo napisał:

 

Dostałem akurat wczoraj swojego z amazon de. Łącznie z przesyłką 700 zł, tylko pudełko z zewnatrz wyglądało jak wrzucone pod tokarkę, sam zegarek nówka nieśmigana. Dziś będę testował po pracy :) Póki co spoko, sam czujnik tętna robi wrażenie a pierdółka.

23915684_1567561733301524_7857331305363325200_n.jpg?oh=1905276a67832faa46f148146fc2d2f2&oe=5A1BB1F4

Super zakup. Od prawie roku uzywam. Nawet kolor ten sam. Praktycznie bez wad. Polecam resetowac go (miekko oczywiscie) co pare ladowan, bo bateria nie wariuje wtedy. No i na ios11 jakas lipa z synchro jest, ale garmin pracuje nad tym.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.11.2017 o 09:36, krupek napisał:

Ja jutro przełaj, na mokrej trawie, piachu i liściach w Pegasusach 33 może być ciekawie. Trasa 5 km, chciałbym zejść poniżej 22 min.

22:06, co za sezon xd

 

Jestem ogórek na takich przełajach jednak, zacząłem na 3:50, po 1 km spuchłem przez te podbiegi, krótkie, ale takie fest, jakieś 45 stopni. No i błoto na zakrętch miejscami, więc zwalniałem, żeby nie pojechać. Fajna trasa, dość różnorodna, z atestem, bo po amatorach MP U23.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...