Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie masz gdzie grać meczu co tydzień w lidze jakiejś (chociażby b-klasa) to nogę możesz sobie odpuścić, bo jedynie 90 minut biegania w meczu daje pełnoprawne zmęczenie. Natomiast koszykówka męczy 15x razy bardziej, możesz grywać z kolegami a zmęczysz się jak dzika świnia. Przynajmniej ja tak mam. Zapewne chodzi tu o skoki które się w koszykówce wykonuję co rusz.

Odnośnik do komentarza

Od jutra zaczynam biegać co by powoli wprawiać nogę do normalnego działania po operacji. Mam takie pytanko - wie ktoś może jak nazywa się i gdzie dostać takie urządzonko, które mierzyłoby tempo i dystans biegu?

Jakas aplikacja gps na telefon ,ja osobiście używam Nokia Sport Tracker z Nokia 5800 XM i działa wyśmienicie.

Nike + Sportband ,tutaj nie jest tak dokładnie póki się odpowiednio nie skonfiguruje opaski,do tego potrzebujesz butów które współgrają z Nike + ,tego używam z przyzwyczajenia.

Jest jeszcze najlepsza opcja Garmin forerunner 305,Gps +pulsometr

Ale zanim weźmiesz się za kupno jakiś gadżetów najpierw zacznij biegać i badz pewny ze chcesz to robić bo tak to kasa w błoto.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

 Pierwsze bieganie w tym roku za mną, zaczynam od dziś - na początek trasa 3.0 km pokonana, po śniegu itepe, więc dość sroga, no i mróz mi nie ułatwiał. Zmęczyłem się dość, a raczej spociłem więc jest okej. Będę systematycznie wydłużał trasę wraz z odjeściem zimy, teraz póki co tylko czas będę poprawiał. Dziś nie mierzyłem, tylko obliczyłem na podstawie wysłuchanych piosenek i wyszło 17 minut, ale to wraz ze startem, który trwał ze dwie minuty (zapinanie się, włączanie muzyki itepe itede). Dość dobry czas biorąc pod uwagę warunki i rodzaj trasy. Mam nadzieje, że nie zrezygnuje z biegania jak w zeszłym roku (lenistwo). 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz spalać tłuszcz to zalecane są długie dystanse bez przerw.

Wszystko zależy od Twoich możliwości.

Skuteczniejszy i lepszy jest interwały. Z resztą idę o zakład, że jak jest początkującym biegaczem to będzie robił przerwy. Nawert po przebyciu 20 metrów:) Zależy od obecnych możliwości. Sam na początku w ogole nie mogłem biec i zaczynałem od roweru:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz spalać tłuszcz to zalecane są długie dystanse bez przerw.

Wszystko zależy od Twoich możliwości.

Skuteczniejszy i lepszy jest interwały. Z resztą idę o zakład, że jak jest początkującym biegaczem to będzie robił przerwy. Nawert po przebyciu 20 metrów:) Zależy od obecnych możliwości. Sam na początku w ogole nie mogłem biec i zaczynałem od roweru:)

Dlatego podkreśliłem, że wszystko zależy od jego możliwości i trudno coś doradzić nie znając człowieka :)

Jeden przebiegnie na początku 3 km bez zatrzymania, inny po 100 m będzie musiał stanąć.

Ale z interwałami się zgodze- świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz spalać tłuszcz to zalecane są długie dystanse bez przerw.

Wszystko zależy od Twoich możliwości.

Skuteczniejszy i lepszy jest interwały. Z resztą idę o zakład, że jak jest początkującym biegaczem to będzie robił przerwy. Nawert po przebyciu 20 metrów:) Zależy od obecnych możliwości. Sam na początku w ogole nie mogłem biec i zaczynałem od roweru:)

Interwały nie są zalecane dla początkujących. Jeżeli odpowiednio dobierze tempo to pociśnie 30-40 minut bez odpoczynku aerobowo.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest jakaś różnica, ale ja robię sprint - w pływaniu też można go zrobić, jak się basenowałem to robiłem też, płynąć maksymalnym tempem chociaż jedną długość krótkiego basenu jeżeli się nie jest "pływakiem" jest zabójcze.

 

 

 

 

Co tam z rozciąganiem, można to robić po wyczerpującym biegu, czy jest to nawet wskazane, albo  kategorycznie zabronione?

 

 

Odnośnik do komentarza

No to tyle wiem, ale chodzi czy po takim mocnym biegu można się rozciągać (to nie w ramach coolingu, a wręcz przeciwnie - dopiero na końcu tych ćwiczeń jest 'kuling'). Chodzi mi o to czy sobie krzywdy nie zrobię tym?

Odnośnik do komentarza

 

Co tam z rozciąganiem, można to robić po wyczerpującym biegu, czy jest to nawet wskazane, albo  kategorycznie zabronione?

Zara, stoj. Chcesz powiedzieć, że nie robisz rozciagania przed bieganiem i zastanawiasz się czy ma sens robienie rozciagania po bieganiu xD?

 

 

 

Rozciaganie jest po to, żebyś nie zlapał kontuzji podczas biegania, więc lepiej wykonywac je przed, a nie po xD Po begu też się możesz porozciągać, noga Ci od tego nie odpadnie, a pewnie wszystko ta drugi dzien bedzie mniej boleć jak rozciagniesz i wymasujesz

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...