Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kazuma

Hej Spartiaci,

 

polećcie jakieś buty do biegania, tak do 100-150 plnów. Przeglądnąłem temat i jedyne buty jakie znalazłem to te co polecał Olszesky (titan trainer), ale nie ma gdzie ich teraz znaleźć albo życzą sobie za nie jakieś bajońskie sumy.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza

Ten HIIT to po prostu przebiezki tak zwane?

 

Niebieganie na czczo tj? zazwyczaj ide biegac 3-4h po jedzeniu, za póżno?

 

Zastanawiam sie nad moim tempem, nie chce mi sie bawic zadnymi pulsometrami, biegam wg treningu gdzie mam podane tylko minuty, wychodzi mi jakies 5 km na 28 minut, za wolno? Na razie biegam dla kondychy

Tak się wtrącę, ogolnie nie powinno się jesc rzadziej niż 3 h, zwłaszcza jeśli sie odchudzacie, a biegać najlepiej godzine po jedzeniu, apotem zostawić sobie te 2 h na efekty wysiłku fizycznego. Chyba, że jesteśmy kulturystami i zależy nam na oszczedzaniu tkanki miesniowej to wtedy to już troche inna bajka

Odnośnik do komentarza

Hej Spartiaci,

 

polećcie jakieś buty do biegania, tak do 100-150 plnów. Przeglądnąłem temat i jedyne buty jakie znalazłem to te co polecał Olszesky (titan trainer), ale nie ma gdzie ich teraz znaleźć albo życzą sobie za nie jakieś bajońskie sumy.

 

Pomożecie?

W szmatach przyklejałem, wkleję i tutaj. Kalenji Ekiden 50, tanie (za 70 dych można na allegro dostać) i dobre (polecane przez parkurowców na całym świecie jako lekkie i jak za tę cenę całkiem solidne). Jak się boisz, że się rozlecą, to za taką cenę możesz nawet dwie pary brać. :thumbsup:

 

gd-asset_20009846.jpg

Edytowane przez Pan Pieczarka
Odnośnik do komentarza

Hej Spartiaci,

 

polećcie jakieś buty do biegania, tak do 100-150 plnów. Przeglądnąłem temat i jedyne buty jakie znalazłem to te co polecał Olszesky (titan trainer), ale nie ma gdzie ich teraz znaleźć albo życzą sobie za nie jakieś bajońskie sumy.

 

Pomożecie?

W szmatach przyklejałem, wkleję i tutaj. Kalenji Ekiden 50, tanie (za 70 dych można na allegro dostać) i dobre (polecane przez parkurowców na całym świecie jako lekkie i jak za tę cenę całkiem solidne). Jak się boisz, że się rozlecą, to za taką cenę możesz nawet dwie pary brać. :thumbsup:

 

gd-asset_20009846.jpg

I nie ma tu znaczenia stopa pronująca/spinująca?

 

A jak juz przy tym jestesmy, co myslicie o bieganiu boso? Podobno furore to teraz robi, jest zdecydowanie bardziej naturalne, mniej kontuzji, wiecej miesni pracuje, bla bla

Odnośnik do komentarza

Ja napier.dalalem ze stoperem na komorce w lapie. Podejrzewam, ze na symbiana czy inne OSy sa programy wspomagajace takie rzeczy, nigdy nie szukalem, bo sam mam tylko Jave. W planach mialem tez stworzenie lub modyfikacje juz istniejacego kawalka muzyki, o tempie powiedzmy 120 bpm, zeby np. przez 90 sekund lecial spokojniejszy fragment, a potem przez 30 mocniejszy na sprint.

Odnośnik do komentarza

No z tą muzyczką niegłupi pomysł, jakby sie komus chcialo bawić. A po tygodniu znow wszystko zmeiniac bo zachcialo mi sie biec 5 sekund sprintu więcej... Chyba bede musial przeprosic sie z bieżniami automatycznymi na siłce, one mają te opcję intervałów. Kurde ale nie chce mi sie na siłce biegać, katorga.

Odnośnik do komentarza

No z tą muzyczką niegłupi pomysł, jakby sie komus chcialo bawić. A po tygodniu znow wszystko zmeiniac bo zachcialo mi sie biec 5 sekund sprintu więcej... Chyba bede musial przeprosic sie z bieżniami automatycznymi na siłce, one mają te opcję intervałów. Kurde ale nie chce mi sie na siłce biegać, katorga.

Kup zegarek z opcją ustawienia interwałów

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

co najlepiej wszamac przed bieganiem aerobowym i bieganiem hiit? i ile czasu wczesniej? nie wystarczy np. bialko (szejk)?

 

 

i jak to dokladnie jest z tym piep... bieganiem na czczo? czy np. taki uklad - 6 rano pobudka, rozgrzewka, bieganie, potem chwile pospac i dopiero potem sniadanie to porazka? ;p

No pewnie że porażka, ale sam tak robiłem :P Problem lezy w tym, ile masz zamiar biegać. Jeśli kilka kilometrów to oki, ja biegałem po kilkanaście i po prostu nie miałem sił, bo organizm nie miał z czego czerpać energii. Spalanie mięśni pier.dole, i tak nie mam ich dużo ;p

Jeśli chodzi o jedzonko przed bieganiem polecam chociażby placki z płatków owsianych i jajek, które polecił mi gekon. Wsuwasz, czekasz trzy kwadranse i w drogę :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...