Skocz do zawartości

Lokale ktore polecacie.


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem kilka opinii z googla i najbardzej mnie martwi stopien wysmazenia miesa. Jesli tego nie ogarniaja to troche lipa. Juz pomijam, ze stopni jest chyba 5 a w pl knajpach i tak znaja tyklo lekko, srednio, mocno (powiesz medium well i pani kelnerka zanotuje - aha czyli srednio). W czterech jeleniach to samo, nie potrafia wysmazyc. Za to w moa zawsze idealnie z lekkim rozem w srodku, i nawet nie trzeba sie dopraszac. Ale nic, sprobuje ltd i tak.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

chyba w końcu znalazłem "swojego" chinczyka w wawie - jest to BAR BAMBUS na bazarze lotnikow. nazwa przybytku myląca, ale jeszcze nie jadlem tak dobrego chinola. moim faworytem jak na razie jest kurczak po sajgonsku. na minus trzeba zaliczyc sos łagodny, który smakuje jak keczup z woda ;/ ale oprocz tego wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza

19575257_781223908725763_502449533115526

19264427_774712842710203_220331113555325

 

LeSer - najlepsze co jest we Wrocławiu w temacie nie-włoskej pizzy. Wzięliśmy pizzę LeSer, czyli ciasto, ser, kolejna warstwa ciasta i jeszcze więcej sera - dorzuciliśmy do tego jeszcze salami i oliwki. Pizza kosztowała niemalże 40zł, ale w dwie osoby jest nie do przejedzenia. Tyle tego wszystkiego, że jeszcze dzisiaj rano obudziłem się najedzony. Na plus składniki bardzo dobrej jakości, fajne napoje, zarówno kupowane, jak i przygotowywane na miejscu (ponoć lemoniadę mają spoko, ale akurat tym razem nie próbowaliśmy) - fajnie, że w końcu jest we Wro fajne miejsce z amerykańską pizzą.

 

YUUh17t.png

 

Zawiedli natomiast Pogromcy Meatów, u których byliśmy przedwczoraj :( Dwie poprzednie wizyty to było coś wspaniałego, a tym razem było tylko poprawnie. Jedzenie smaczne, ale bez szału - za tę cenę możnaby zjeść lepiej gdzie indziej. Nie wiem czy to kwestia tego, że było już późno, czy mniej doświadczonego kucharza, ale kanapki były kiepsko doprawione i jakieś takie... nijakie. Za to frytki na plus, ale z nimi to tam jest loteria - też nie wiem od czego to zależy. Fajnie też, że jest dostępny Kriek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość Orzeszek

Nocny market na kolejowej w warszawie, przyznam się, że totalnie nie wiedziałem co tam jest i mi szczęka opadła, jest to zaadaptowana była stacja kolejowa warszawa główna pod streetfood, rodzajów kuchni multum, pierwszy raz w czymś takim brałem udział.

348s.jpg

zdjecie pod(pipi)ałem z googla, mega zaskoczenie. Te zapachy, muzyka, klimat, mega mi sie podobało. Cenowo tez bardzo ok, z racji ze wczesniej byłem w innej knajpie to tylko alko kupowałem i talerzyk smażonych larw jedwabników  :cool:  :czesc:

 

wcześniej żarłem tutaj http://berekwarszawa.pl/

też ok, cenowo już jak "w centrum warszawy" ale żarciem idzie sie najeść, nie wiem o co chodzi ale jak byliśmy w 6 osób to dostaliśmy danie Maze za free (pita + 16 róznych dodatków do smarowania) więc całkiem fajnie. 

Odnośnik do komentarza

19575257_781223908725763_502449533115526

19264427_774712842710203_220331113555325

 

LeSer - najlepsze co jest we Wrocławiu w temacie nie-włoskej pizzy. Wzięliśmy pizzę LeSer, czyli ciasto, ser, kolejna warstwa ciasta i jeszcze więcej sera - dorzuciliśmy do tego jeszcze salami i oliwki. Pizza kosztowała niemalże 40zł, ale w dwie osoby jest nie do przejedzenia. Tyle tego wszystkiego, że jeszcze dzisiaj rano obudziłem się najedzony. Na plus składniki bardzo dobrej jakości, fajne napoje, zarówno kupowane, jak i przygotowywane na miejscu (ponoć lemoniadę mają spoko, ale akurat tym razem nie próbowaliśmy) - fajnie, że w końcu jest we Wro fajne miejsce z amerykańską pizzą.

 

YUUh17t.png

 

Zawiedli natomiast Pogromcy Meatów, u których byliśmy przedwczoraj :( Dwie poprzednie wizyty to było coś wspaniałego, a tym razem było tylko poprawnie. Jedzenie smaczne, ale bez szału - za tę cenę możnaby zjeść lepiej gdzie indziej. Nie wiem czy to kwestia tego, że było już późno, czy mniej doświadczonego kucharza, ale kanapki były kiepsko doprawione i jakieś takie... nijakie. Za to frytki na plus, ale z nimi to tam jest loteria - też nie wiem od czego to zależy. Fajnie też, że jest dostępny Kriek.

 

"zpomniałbym" - naprawde leserzy ;/

 

Ale pizza wygląda znakomicie, pojechałbym dla niej  nawet do wrocka, taka pizza > włoska pizza.

Odnośnik do komentarza

LTD na szczęście, jak zwykle, nie zawodzi - najlepsze co Wrocław ma w tym momencie do zaoferowania w temacie burgerów :wub:

Chyba sie zgodze. Chociaz dla mnie moa classic rowniez daje rade bo mimo, ze roznia sie wielkoscia i smakiem, to w obu knajpach jest to co w burgerze najwazniejsze - dobrze zrobione mieso. A samo ltd. mega smaczne i serio warto odwiedzic. Nastepnym razem wezme luckowego czyli Kanada. I prosic o srednio wysmazonego bo mocno wysmazony za bardzo zbliza sie do maca. Ku.rwa ze ludzie jaraja sie maestro za 17,50 to ja nie ogarniam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Orzeszek

byłem kolejny raz w browarmi na nowym świecie i znowu dramat, podanie piwa trwa 45 minut przy lokalu wypełnionym na 1/4 miejsc, co do smaku piwa kwestia smaku, ale kolejny raz zamawiam inne piwo i za każdym razem, najgorszy pils jaki piłem w zyciu, najgorszy stout jaki w zyciu piłem, smakowe piwa to sok z bąbelkami, nawet nie ma posmaku piwa. Ostatni raz tam jestem.

Odnośnik do komentarza

Wroclawianie, widze ze polecacie rozne ciekawe rzeczy, jednak z uwagi na braknacy czas nie moge pozwolic sobie na wertowanie calego tematu, dlatego poprosilbym by osoby ktore maja ochote i wolna chwile by polecily ze 2-3 knajpki z dowolnym jedzonkiem

 

warunki

-otwarte w sobote do 22

-niedrogo = wyje.bany burger - 20 zl,  schabowy z pyrami - 25. 

-nie pizza.

-max 50% wspolczynniku hipsterstwa.

-obszar max 1 km od ulicy Wita Stwosza

 

stawiam browary  w Carpe Diem 26.08 za dobre pozycje ;)

 

randomowe typy z googla

 

1. Pasibus

2. MoaBurger

3. Burger LTD

4. Yammi Wraps

5. Wok In

6. Beef Burger

 

kolejnosc przypadkowa. co polecacie, co odradzacie? cos innego? jakis bar mleczny ze schabowym?

 

pogrubione najbardziej odpowiadaja godzinowo. czytalem tutaj sporo o tym Moa. Nigdy nie jadlem scierwa we wroclawiu oprocz jakiegos (pipi)owego sphinxa, takze dobrze typuje na pierwszy raz?

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Z burgerów wrocławskim królem jest LTD Burger i spełnia chyba wszystkie Twoje wymagania. Blame canada to poezja. W Mao warto spróbować Surf n Turf, ale on jest dość drogi 27zeta, jednakże burgery w Mao są trochę większe niż w LTD.

 

Z azjatyckiej, będąc we wrocku nie zajrzeć do 8 misek na włodkowica to jak zabić małego kotka. Pyszne jedzenie, wszystkie potrawy w granicach 20-25zeta, solidne porcje.

 

Na LTD i 8 miskach jeszcze się nie zawiodłem, także te 2 bym wybrał w pierwszej kolejności będąc przejazdem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...