Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Brałbym ten drugi. Sporo dodatkowego osprzętu i Alivio w wersji T, która imo chodzi sprawniej niż wersja M. Lepiej wydana kasa. 

 

Zabawne jest pierniczenie jak to dynamo złe. Butelkowe może, ale dynamo w piaście to super sprawa, nie trzeba się bawić z bateriami czy ładować aku. 

 

Po raz tysięczny jednak muszę spytać po diabła te firmy pchają amory do rowerów za 1,5 tys... 

Odnośnik do komentarza

Problem z kupnem  roweru jest taki że wszyscy Ci specjalisci w sklepach nie powiedzą Ci jaki rower do np. 2k jest najlepszy, tylko jaki rower który mają w sklepie jest najlepszy.

Gdyby ich  zestawić obok siebie, to prawdopodobnie gosc od rometów pożarłby się z ludzmi od scottów, giantów,  krossów, wheelerów, a najlpesze jak rzuciłem hasło northtec  w sklepach  krossa i  rometa, "nigdy nie słyszałem". xD

To oznacza ze taka walka na rynku jest,  albo te wszytskie rowery to jeden pies i tylko trzeba patrzec w  ktorym lepsze podzespoły.

 internecie to samo zresztą, rzadko która lista top rowery do x zł  zawiera wszystkie marki, czasami 5-6.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wheeler, na stronie wybierz rekreacyjne -> cross -> 2018.

Masz modele od 6.1 podstawowy za 1700 do 6.8 chyba za jakąś poyebaną sumę. Ja mam 6.3. Wiem że wheeler to dobra firma z długa historią, a nie jest popularna w PL bo mało punktów dystrybucji  ma. W wlkp tlyko  w sumie 2 sklepy. Niestety nie wiem czy będziesz content z modelu 6.1, ale z tego co wiem to cenowo wheelery są bardzo spoko względem osprzętu.

 

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Wszystko jest jeden pies, przynajmniej w kwestii ramy tak do 4 tys +/- (tani karbon, bliżej tych 4k dobre alu albo najwyżej średnia stal) W tym pułapie trzeba patrzeć na podzespoły i szukać który producent oferuje najlepsze za jak najmniej. 

 

Wyżej tego można już powoli szukać jakie oryginalne rozwiązania oferuje dana marka. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.06.2018 o 21:04, maciekww28 napisał:

wybrałbym tego na deore/alivio

http://allegro.pl/rower-28-kands-maestro-deore-alivio-3x9-2018-i7354322008.html

ten northtec to bardziej acera/tourney - plusem hamulce hydrauliczne i stąd ta cena

 

Powiem Ci że ciekawa oferta :) jestem ciekaw czy na wyprzedaży zimowej jest szansa na wyrwanie go parę stówek mniej

Odnośnik do komentarza

Ja ostatecznie kupiłem ten http://nrowery.pl/rowery/cross/12-caledon-db-dr
Nie wiem, dużo się nie znam w temacie, ale po przejechaniu pierwszych 35 km jestem wniebowzięty, super się jeździ, No nie wiem co powiedzieć więcej. W pierwszej kolejności miałem brać rower za ok 2000, ale jakoś tak się szczęśliwie potoczyło, że byłem w stanie dołożyć 1500 do pierwotnej kwoty. Ten rower wyrwałem ostatecznie za 3000 z dodatkami typu, stopka, lampki, licznik, jakiś stoper.
cea0199f635acfe10f771234c9506b3d.heic

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ostatnio strasznie często szlag u mnie trafia dętkę w przednim kole. Czyszczenie opony od wew. nic nie dało. Najwyższa pora na zmianę ogumienia. I tutaj mam pytanie:

 

Czy różne bajery wyszczególnione w opisie tego produktu http://allegro.pl/opona-vittoria-rubino-pro-700x23c-czarno-czerwona-i7147069479.html?fromVariant=7147071983

 

  • Graphene G+
  • ochrona antyprzebiciowa PRB
  • wykonana z mieszanki 3Compound zwiększająca szybkość i przyczepność opony
  • oplot z nylonu 150 TPI

mają przełożenie na wytrzymałość tej opony i komfort użytkowania czy spokojnie można kupić model 2x tańszy http://allegro.pl/continental-opona-zw-ultra-sport-ii-700x23c-rd-jrk-i7387573074.html

Rower szosowy.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Butt napisał:

Czy user @Siara_iwj się meldował czy też trzeba już pomału dzwonić na policję?

 

melduje się o jakiś czas w Hyde Parku w "Co Was w życiu napawa optymizmem" :) 

 

11 godzin temu, Siara_iwj napisał:

Dojechałem dziś w południe do Dover i resztę dnia spędziłem na łażeniu po mieście i wspominkach (mieszkałem tu półtora roku po pierwszym przyjeździe do Anglii). 

 

Jutro o 07:25 mam prom do Francji i jadę dalej. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Już drugi raz boli mnie nadgarstek, kiedy zginam dłoń (w pozycji pionowej) w dół i jestem prawie pewien, że to od jeżdżenia na rowerze. 

W ubiegłym tyg zrobiłem ponad 90 km (w sumie) i w sobotę pod wieczór zaczęło się. Bolało tylko jak zgiąłem, taki krótki, przeszywający ból a potem spokój. W niedziele już wszystko okej.

Czyli jakby z nadwyrężenia. Dodam, że pracuję przy kompie...

 

Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Na moje to niewłaściwa pozycja na rowerze, moze za duży nacisk na nadgarstek wywieram, kiedy trzymam kierę.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co do drętwienia, w okolicach 40 km czuję drętwienie w lewej stopie. Krótka przerwa pomaga ale jednak jest to irytujące. Zrobiłem dzisiaj 40 po lasach, mega ładne te pagórkowate dębowe lasy w okolicy Mielca, mrowiska gigantyczne. Jedno między dwoma małymi dębami miało spokojnie 130 cm wysokości jak nie lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wyjeździłem od początku września ok. 130 km i nic nie boli. Faktycznie może skupię się nad lepszą pozycją za kierownicą ; )

 

Obejrzałem też filmik o bike-fittingu i póki co na pewno to nie dla mnie, może jak kupię za rok, dwa nową szosę i  wkręcę się w kolarstwo bardziej to wtedy. Teraz myślę, że jestem mocno niedzielnym zawodnikiem rekreacyjnym : )

 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...