Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie na oku 2 rowery, Scotta z 2017 i Gianta z 2018, mam dogadane jakieś tam rabaty i fifarafa, ale za bardzo nie mogę się zdecydować. Jest ktoś w stanie powiedzieć, co lepiej brać? Cena obydwu mniej więcej jednakowa wyjdzie.

 

Scott: https://www.scott.pl/archive-product/458/2651/Rower-Speedster-30/

 

Giant: https://www.giant-bicycles.com/pl/contend-1

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mattaman napisał:
W dniu 17.01.2018 o 15:58, Siara_iwj napisał:
Stary octalink, który pojedzie i 20000 km, podczas gdy łożyska we wciskanych suportach zdychają ludziom po trzech - pięciu tysiach (i to przy dobrych wiatrach). 

I te łożyska kosztują grosze. Poza tym tam są nakręcane, a nie press fit. Sztywność za to jest zdecydowanie lepsza.

 

Nakręcane są miski, łożyska zewnętrzne, więc tu różnicy nie ma. Jak ma się bawić z tym co sezon, nawet za grosze (wkład to też nie jest jakiś ogromny wydatek przecież) to już lepiej wsadzić octalink i bez problemów przejechać te naście tysięcy, zwłaszcza, że krupek jest początkujący i wątpię czy potrzeba sprawdzania co chwilę zużycia łożysk na suporcie będzie mu w smak, a co do sztywności to wątpię czy zauważy różnicę. Na pierwszą szosę szedłbym w niezawodność, która wybacza błędy nowicjusza, zamiast nowsze rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś z was elektryka? 

 

Zastanawiam się nad TREK POWERFLY 5 FS  z 2017 roku, rower testowy przejechane 300 km. Cena mocno atrakcyjna w porównaniu do katalogowej bo 8900 a rower normalnie dwa lata gwarancji od daty zakupu. 

 

Jeżdżę raczej rekreacyjnie po lesie więc czym większy dystans w ciągu dnia tym lepiej dla mnie. Więcej zobaczę. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/rower-17-unibike-crossfire-disc-17-meski-i7188691583.html

Taki rowerek w tej cenie to dobry deal czy jednak (pipi)? Pytam odnośnie parametrów, hamulce, amortyzator itd., bo nie znam się kompletnie. Roweru potrzebuję do jeżdżenia do pracy, kilka km w jedną stronę. Teoretycznie mógłbym wziąć jakiś miejski, bo droga to głównie asfalt i kostka brukowa, ale teren niestety dosyć górzysty, często trzeba jechać pod górkę po drodze - góry, doliny...

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, chlewik12 napisał:

http://allegro.pl/rower-17-unibike-crossfire-disc-17-meski-i7188691583.html

Taki rowerek w tej cenie to dobry deal czy jednak (pipi)? Pytam odnośnie parametrów, hamulce, amortyzator itd., bo nie znam się kompletnie. Roweru potrzebuję do jeżdżenia do pracy, kilka km w jedną stronę. Teoretycznie mógłbym wziąć jakiś miejski, bo droga to głównie asfalt i kostka brukowa, ale teren niestety dosyć górzysty, często trzeba jechać pod górkę po drodze - góry, doliny...

W tej cenie polecam Viper Disc od Unibike rowniez. Od ponad pół roku użytkuję - petarda. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Figuś napisał:

ile masz wzrostu? Pytam bo trochę mała ta rama. 17 cali to tak dla ludzi 1,65m wzrostu.

 

A ja mam pytanie o siodła, coś wygodnego co my mnie dvpa nie bolała dwa dni po zrobieniu kilkunastu/kilkudziesięciu kilometrów.

 

181 cm wzrostu. Czyli 19 cali powinno być ok? W sumie i tak muszę iść przymierzyć, żeby potem nie bawić się w zwracanie. Bardziej chodziło mi, czy nadaje się i czy nie przepłacam, może w tej cenie lepiej brać coś innego. Ten Viper od alienatora też fajnie wygląda, tylko waży kilogram więcej. Zależy mi też, żeby nie był za ciężki.

Edytowane przez chlewik12
Odnośnik do komentarza

Długość nogi nie liczy się tak bardzo jak długość tułowia i związana z tym długość rury górnej, albo jej wirtualnego odpowiednika. Od długości nogi zależy w głównej mierze długość korby, chociaż dużo ludzi z długimi nogami jeździ na 170 i nie narzeka. Wysokość ramy ma w sumie niewielkie znaczenie, chociaż i tu nie należy popadać w skrajności, jak np rama 52cm przy wzroście rzędu 190.

 

 

20 godzin temu, Figuś napisał:

Górski, jazda po lasach i innych wertepach, asfalt tylko jak do pracy jadę.

A to nie pomogę, bo ja w zasadzie jeżdżę tylko po asfaltach. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...