Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, krupek napisał:

To bardzo nieładnie i nieodpowiedzialnie.

I minusik się za to należy jak złoto. Do Decathlona po kask, biegusiem..! 

 

 

A ja kupiłem sobie nową zabaweczkę. Koga Miyata Full-Pro S z 1994. Najwyższa stal Columbusa, ostatni rower profesjonalny zrobiony przez Kogę całkowicie ze stali. Nie mogę się doczekać aż wszystko tam wymienię :D

 

1suu.jpg

 

28iuhpi.jpg

 

n54oi9.jpg

 

29y5vea.jpg

 

25qsn06.jpg

 

ffd2it.jpg

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj mialem swoj pierwszy wystep artystyczny. Nie wyrobilem sie mknac jak blyskawica na takiej waskiej szosie i cyk po hamulcach i salto do rowu :banderas:

Ale jednak doswiadczenie z runmageddonow sie przydalo bo zrobilem to niczym tygrys bengalski krol dzungli. Ale dzis troche boli bark. 

W razie jakbym nieodzywal sie na forum tydzien to jestem w szpitalu

Odnośnik do komentarza

Muszę zrobić generalny remont rowerowi po wszystko już się sypie na nowy nie mam kasy. Do amatorskiej bardziej turystycznej jazdy co lepsze, SLX M7000 1x11rz czy jednak Deore M6000 2x10rz ? Różnica w cenie nie jest jakaś wielka. 

 

Rocznie robię z 3000-4000 km po lesie i polach. 

Odnośnik do komentarza

Scott scale 670 ktorego kupiłem dwa lata temu idzie dalej, coś mi tam cały czas nie leżało no i zachciało mi się większych kół. Znalazłem coś takiego, co myślicie? 

 

https://allegro.pl/oferta/specialized-rockhopper-comp-29-m-17-czarny-7497544917?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=Cj0KCQjwhPfkBRD0ARIsAAcYycEdi2Fsijuw8F43RGYs4-qlWLLJU2ey7XFqjoWgth8DhGxdHHIj6WMaAn1gEALw_wcB

 

Rower do użytku las, alejki miasto, cena mniejsza niż w ofercie. 

 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza

Jeżeli miałeś tego Scotta na Deore to robisz spory downgorad. Kupując Speca płacisz ogromną część za napis na ramie, a za rower tej marki na jakimś dobrym osprzęcie trzeba dać chore pieniądze. Ten tu to nic szczególnego. Jeśli masz ciśnienie na posiadanie roweru Specialized to bierz, ale jestem pewny, że da się lepiej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

 C2 GEL FLOW SELLE ITALIA to siodełko jest ok? https://www.decathlon.pl/siodo-rowerowe-c2-gel-flow-id_8302971.html

 

Polećcie mi jakiej fajne żelowe siodełko na dłuższe trasy maksymalnie do 200 zł a fajnie jakby się dało taniej. Planuję też kupić amortyzowaną sztycę  NCX ale pierw zobaczę co da zmiana siodełka. 

 

Muszę moje wymienić bo nie da się jechać więcej niż 40km. Szczególnie na drugi dzień ciężko wsiąść na rower. 

Odnośnik do komentarza

Siodełka nikt ci nie poleci (i nie powinien), bo to zbyt indywidualna sprawa - każde dupsko jest inne. Zmierz sobie na start rozstaw kości kulszowych, albo w sklepie, który taką usługę wykonuje (dokładniejsze pomiary, doradzą też odpowiednie siodło), albo samemu. 

Skombinuj arkusz grubego kartonu (takiego, który da się ugnieść palcem i zostają ślady), połóż go na czymś twardym, usiądź i przyjmij pozycję w jakiej będziesz jeździł najczęściej. Poczujesz jak dwa kościste wypustki pod tyłkiem wbijają się w karton. Wstań i zmierz odległość między zagłębieniami (między środkami tych zagłębień). Do tego dodaj jakieś 15 - 20 mm i otrzymasz optymalną szerokość siodła dla siebie. 

Z tym wynikiem możesz zacząć szukać, ale dochodzi jeszcze kształt siodła, ew. wycięcie, a potem dobre ustawienie na sztycy. O ile ustawienie w poziomie i przesunięcie przód - tył mają swoje uniwersalne normy to idealny kształt musisz znaleźć metodą prób i błędów. 

Poszukaj sklepu, który oferuje wypożyczanie testowych siodeł za kaucją. Tym sposobem będziesz miał szansę pojeździć na kilku. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...