Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

chyba sobie zarty stroicie piszac takie farmazony. to, ze mecze pilkarskie wygladaja tak jak w fifie. pokazcie mi mecz, w ktorym zawodnicy sa nakryci czapka przez przeciwnika w kazdym miejscu na boisku, nie majac miejsca w zadnej jego strefie. nie mowcie mi, ze w kazdym meczu zdobywanie pola polega na grze na jeden kontakt - w chwili obecnej potrafi to dobrze kilka druzyn na swiecie - w fifie wlasnie tak trzeba grac w kazdym meczu kazda druzyna. nie chodzi mi o to, ze chcialbym, aby wszystko wychodzilo tak jak w ksiazce, chodzi tylko o to, zeby te pilkarzyki nie zachowywaly sie jak debile. takze nie chodzi o to, ze nie potrafie grac, bo wydaje mi sie ze potrafie, ale nie sztuka jest grac ciagle tak samo (gra na jeden kontakt, zwody) i zmagac sie z ciaglymi schematami gry z konsolowymi przeciwnikami, ktorych nijak nie da sie wykluczyc (zabezpieczenie skrzydel, ustawienie obrony). sytuacje moglby uratowac online, jednak zmaganie sie ciagle z barcelonami jest daremne.

Odnośnik do komentarza

Bo walicie po skosie, musicie idealnie uderzyc do przodu, ale tak naprawde sekret tkwi w samym dosrodkowaniu. Zawodnik musi miec pilke idealnie na glowie. Z walki powietrznej gole nie wpadaja. Po rozegraniu kilkunastu meczy potrafie posylac pilke tam gdzie chce. Kwestia treningu.

 

jak maz ustawione dosrodkowania - manual, semi czy asysta?

 

ja zarowno na asyscie jak i semi niestety kalecze dosrodkowania, same glowki mam opanowane i bardzo mi sie ten element w fifie10 podoba, ale niestety z precyzja dosrodkowan jest kiepsko u mnie, najgorzej mnie to wnerwia jak mam np. sytuacje 3 na 1 obronce, i wrzucam skrzydlowym oczywiscie do krytego napastnika, a nie do wolnego na dalszym slupku, z kolei w innej sytuacji chcialem 3x kolko poslac pilek do nie krytego kolesia na krotkim slupku i poszla wrzutka zupelnie w inne miesjce i oczywiscie nie po ziemi jak chcialem, spadam trenowac...

 

Tylko semi. A co do celności, to musisz dobrać odpowiednią siłę do odległości. Ok. 1/3 paska to pół pola karnego. Jak chcesz posłać je na dalszy słupek to naciągnij pasek na 2/3 i powinno dojść. Podanie po ziemi zaś lepiej wykonać krótkim podaniem.

Przy samych strzałach lepiej jest zawsze przyjąć na klatę i wtedy oddać strzał, ale to się sprawdza tylko gdy nikt cie nie pilnuje.

 

Aha i pamiętaj, że zawodnik musi być odwrócony przodem do pola karnego.

Edytowane przez Kazuma
Odnośnik do komentarza

ma ktos z was problem zacinania xboxa podczas gry w klubach online? za kazdym razem grajac swoim zawodnikiem w klubie, po kilku minutach od rozpoczecia meczu xbox po prostu sie zacina. jedyna rzecza, ktora mozna zrobic, to wylaczyc sprzet poprzez przycisk na xboxie. podczas zwyklych meczow nie wystepuje ten blad, tylko w klubach.

U mnie ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza

Zdobyłem 5 gwiazdek jako Menadżer i acziw mi nie wskoczył, miał ktoś tak?

 

Ja się tego spodziewam. Zapewne miałeś tak, że Ci się rozładował pad podczas gry, rozłączyłeś się albo zmieniałeś strony podczas gry - nie zdobywa się wtedy achiev i podejrzewam, że ja go nie dostanę. O ile podczas zmiany stron jest to logiczne, ale jeśli nam się pad wyłączy, bo go za długo bez ruchu zostawiliśmy to jest to bez sensu. Jesteśmy przekierowani do wyboru stron i cokolwiek nie wybierzemy (nawet NASZĄ drużynę) achieva nie dostaniemy.

Odnośnik do komentarza

ma ktos z was problem zacinania xboxa podczas gry w klubach online? za kazdym razem grajac swoim zawodnikiem w klubie, po kilku minutach od rozpoczecia meczu xbox po prostu sie zacina. jedyna rzecza, ktora mozna zrobic, to wylaczyc sprzet poprzez przycisk na xboxie. podczas zwyklych meczow nie wystepuje ten blad, tylko w klubach.

 

Mi sie zawiesza konsola kiedy wchodze w gre druzynowa, nie koniecznie w kluby

Odnośnik do komentarza

Witam. Jak to jest z kupowaniem zawodnikow? czy udalo sie komus kupic zawodnika majacego status - na liscie transferowej - i bedacego w 85% gotowym do przejscia do nowego klubu

 

bo kurde daje przebitke po 10x cene wystawienia i cholera, nigdy klub sie nie zgadza

:unsure: dajesz tylko wiekszą pensje zawodnikowi + % od szczelenia gola i jak koleś wyraża zainteresowanie powyżej 60% to jest już twój :)

Ważny też jest negocjator klubowy ,nalepiej ulepszyc go od razu do 10/10

Odnośnik do komentarza

Rozegrałem cały sezon Premiership na poziomie World Class, teraz gram na poziomie Legendary i ogólnie jestem zachwycony! Ta gra jest cholernie grywalna. Nic mnie ostatnio tak nie przyciągnęło do konsoli. Syndrom "jeszcze tylko jednego meczu" jest i ma się dobrze. Najbardziej podoba mi się ten... hmm... jakby to nazwać... nie random, tylko... FREESTYLE! Nie ma już schematów z 09, że np. nie opłacało się strzelać z dystansu (ja nie umiałem). Teraz wszystko jest możliwe. Można strzelać z daleka, grać skrzydłami, dryblować, próbować rozklepać obronę - nie ma schematów, trzeba kombinować, co sprawia olbrzymią satysfakcję.

 

Bardzo podobają mi się wrzutki. Są idealne. Czuję że mam nad nimi pełną kontrolę, ale nie jest też za łatwo, to znaczy jak koleś daje na pełnym biegu mając obok obrońcę i wrzuca słabszą nogą, to wiadomo że wrzutka będzie żyła własnym życiem, ale wystarczy że jest trochę swobody i można tak genialnie przymierzyć, że nic tylko zdobywać bramy. Za to trudniej się teraz takie akcje wykańcza, co mi akurat pasuje, bo nie jest za łatwo i każda tak zdobyta bramka daje dużo satysfakcji. Jeszcze nie opanowałem do końca timingu strzelania z główki, ale nie narzekam - bramy padają. Jedynie rożne to dla mnie spory problem, ale ostatnio jest progres i zacząłem nawet oddawać celne strzały. Zdobyłem nawet 2 bramki (na około 60 rozegranych meczów :P).

 

Kolejna genialność tej gry to rzuty wolne. Już nie ma tak, że można beztrosko sobie faulować w obrębie pola karnego "bo tak bezpieczniej". Teraz jak ktoś trochę poćwiczy, to wolny jest jak karny. No może trochę przesadzam, ale goli pada sporo, a przeciwnik nigdy nie wie, czy strzelimy pod murem, czy może nad, czy może podamy, czy dośrodkujemy. Mnie się to cholernie podoba, bo czuć ten power w ataku - przeciwnik musi albo wyluzować i dać nam więcej swobody na rozgrywanie piłki, albo ryzykować faul.

 

Jeśli chodzi o strzały, to znowu widzę postęp. Trochę drażni mnie co prawda, że zza pola o wiele bardziej opłaca się strzelać z RB, ale z drugiej strony przyzwyczaiłem się już i jest fajnie. Świetne jest to, że nawet taki kaleka jak Mascherano, może strzelić bramkę z dystansu. Owszem, dużo cześciej pudłuje, niż np. taki Gerrard, ale można śmiało ryzykować, bo raz na kilka prób wyjdzie. W 09 jak się grało słabiakiem pod tym względem, to nie było nawet sensu próbować, teraz zawsze jest jakaś szansa. No i jak się komuś piłkę wyłoży i strzał jest z nabiegu, to nie ważne kim się strzela, strzał zawsze jest mocniejszy i śmiało można ryzykować nawet kalekami. No i znowu czuć power w ataku, bo w 09 zawsze starałem się cofać obrońcą, żeby stać na linii napastnik-bramka i nie bałem się strzałów, bo wiedziałem, że albo nie trafi, albo przetnę, albo bramkarz obroni. Teraz już tak nie można - wystarczy dać kolesiowi trochę miejsca i nieszczęście gotowe. I znowu mamy loterię: czy dać mu miejsce do strzału, czy może naciskać, ale wtedy może podać i zostanie luka. Super sprawa.

 

Jeśli chodzi o minusy, to faktycznie trzeba przyznać, że loby (te z LT+podanie_górą) za łatwo wchodzą, szczególnie jak się biegnie prosto na bramkę. No i te rogi, ale wierzę, że to braki w moich umiejętnościach.

 

Ogólnie to grałem tylko offline, ale nie mogę się oderwać. Ostatnio miałem taki mecz na Legendary, grałem Liverpoolem przeciwko Sunderlandowi. Strzelili mi bramkę. Dałem na offensive, strzelili mi drugą. Dałem na ultra offensive, przeciwnik dostał czerwoną. No i zaczął się mój napór. Po prostu czuć było ten power. Czuć było, kto jest myśliwym, a kto zwierzyną. Miałem masę sytuacji, ale bramkarz wyciągał niewiarygodne piły. Strzeliłem bramkę na 1:2, potem jeszcze słupek po rzucie wolnym. Rożny z moim bramkarzem w polu karnym przeciwnika. No nie starczyło czasu żeby wyrównać, ale mecz był po prostu MEGA! Miałem chyba z 19 strzałów na bramkę. Takie mecze zdarzają się w rzeczywistości.

 

Jestem zachwycony FIFĄ. PESa nowego nawet nie mam kiedy przetestować.

Odnośnik do komentarza

chyba sobie zarty stroicie piszac takie farmazony. to, ze mecze pilkarskie wygladaja tak jak w fifie. pokazcie mi mecz, w ktorym zawodnicy sa nakryci czapka przez przeciwnika w kazdym miejscu na boisku, nie majac miejsca w zadnej jego strefie. nie mowcie mi, ze w kazdym meczu zdobywanie pola polega na grze na jeden kontakt - w chwili obecnej potrafi to dobrze kilka druzyn na swiecie - w fifie wlasnie tak trzeba grac w kazdym meczu kazda druzyna. nie chodzi mi o to, ze chcialbym, aby wszystko wychodzilo tak jak w ksiazce, chodzi tylko o to, zeby te pilkarzyki nie zachowywaly sie jak debile. takze nie chodzi o to, ze nie potrafie grac, bo wydaje mi sie ze potrafie, ale nie sztuka jest grac ciagle tak samo (gra na jeden kontakt, zwody) i zmagac sie z ciaglymi schematami gry z konsolowymi przeciwnikami, ktorych nijak nie da sie wykluczyc (zabezpieczenie skrzydel, ustawienie obrony). sytuacje moglby uratowac online, jednak zmaganie sie ciagle z barcelonami jest daremne.

 

Co do meczów, gdzie piłkarze są nakryci czapką, to popatrz czasami na drużyny dobrze grające

wysokim pressingiem i utrzymujące się przy piłce, tak jak Twoja "ulubiona" Barca :thumbsup:. Nie jeden taki mecz...

Co Ci tak właściwie przeszkadza, bo nie rozumiem do końca? Ścisłe krycie na wysokich poziomach trudności? Napisz lepiej jak powinno być według Ciebie. Zmień może sposób grania, to zobaczysz, że da się inaczej. Jeżeli stosujesz atak pozycyjny, to wiadomo, że przeciwnik zdąży się ustawić, a wtedy tylko gra z klepki i szybkie wyjście napastnika na czystą pozycję (jak w realu). Twoją mocną stroną jest gra z kontry? Nie ma mowy, żebyś się musiał męczyć z zagęszczonym środkiem pola. Nie ma taktyki? Jest, wystarczy pogrzebać w ustawieniach, a niby nie działające suwaki spełnią swoją funkcję. Masz problem z kryciem napastników? Obniż tylko agresywność swoich piłkarzy w defensywie i cofnij linię obrony. Gramy na wrzutki? odpowiedni pasek ziuuup! gra kombinacyjna+ plus rotacja pozycji? no problemo, ziuuup! Grać można na wiele sposobów, tylko trzeba chcieć zmienić przyzwyczajenia, trochę pokombinować i nauczyć się cierpliwości.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Zdobyłem 5 gwiazdek jako Menadżer i acziw mi nie wskoczył, miał ktoś tak?

 

Ja się tego spodziewam. Zapewne miałeś tak, że Ci się rozładował pad podczas gry, rozłączyłeś się albo zmieniałeś strony podczas gry - nie zdobywa się wtedy achiev i podejrzewam, że ja go nie dostanę. O ile podczas zmiany stron jest to logiczne, ale jeśli nam się pad wyłączy, bo go za długo bez ruchu zostawiliśmy to jest to bez sensu. Jesteśmy przekierowani do wyboru stron i cokolwiek nie wybierzemy (nawet NASZĄ drużynę) achieva nie dostaniemy.

 

Jeśli zmieniasz stronę, wybierasz stronę nie ważne z jakiej przyczyny to masz info, że w tej sesji gry nie będzie możliwe zdobycie osiągnieć (chodzi o ten mecz, czyli nie zdobędziesz wygranej bez asyst, itp.). Osiągniecie za 5 gwiazdek Menedżera wpadło mi po kilku następnych meczach. Pewnie jakiś bug to był.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd ta fama o nieprzydatności suwaków. Według mnie ma to spory wpływ na poczynania piłkarzy na boisku. Żeby to sprawdzić, można właśnie cofnąć linię obrony i raz np. dać na maksa agresję przy odbieraniu piłki, a drugim razem ją całkowicie obniżyć. Jak się w obu przypadkach zachowuje obrona? Tak samo? Jak dla mnie, kompletnie inaczej. Jak ktoś ma problem z kryciem napastników to polecam bardziej drugi wariant. Co do np. ataku, to ma się to podobnie, bo np.suwak "oddawanie strzałów na bramkę" (nie pamiętam dokładnej nazwy, nie mam konsoli przed sobą), odnosi się raczej do częstotliwości wybiegania napastników na wolną pozycję i rotację przed polem karnym przeciwnika. Jasne jest jednak, że sama częstotliwość oddawania strzałów zależy od nas(patrz Koso), a tu widocznie mamy źle nazwany suwak :potter:. . Warto pobawić się tymi suwakami, ale w sposób metodyczny podchodzić do oceny efektów. Jeżeli nie zmienimy za bardzo swojego sposobu grania, to kręcenie w jedną czy drugą stronę nic nam nie da. To tyle.

 

P.S. Z tego co zauważyłem, grając online, nie mamy takiej możliwości,ale grałem w ten sposób 1 raz, więc mogłem przeoczyć :whistling:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...