Skocz do zawartości

Metal Gear Solid: Peace Walker


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za bardzo jasną i wyczerpującą odpowiedź.

 

MGSy kocham (trzecia część pozostanie na zawsze w moim sercu jako najlepsza gra w moim życiu, przynajmniej do dzisiaj), po prostu na PSP gra mi się w to trochę inaczej, nie umiem się tak wczuć. Dodatkowo sceny komiksowe strasznie dużo ujmują tej grze w mojej opinii. Sama mechanika jest jak zawsze bardzo OK, nie ma to dużo wspólnego z realizmem (a kiedy miało ;) ), ale po prostu bawi i sprawia iluzję bycia świetnie wyszkolonym komandosem pośrodku armii płotek (co z tego, że ślepych i głuchych). Może moim błędem jest stawianie tej części obok "dużych", może za wysoko stawiam poprzeczkę. No nic, nocki w pracy mam długie i nudne, tak więc czas na MGS PW pewnie się znajdzie. Spróbuję podejść do tej gry "na czysto".

 

Jeszcze jedno małe pytanie: czy trzeba instalować dane na karcie, by mieć głosy podczas rozmów przez codec? Bo z tego co zauważyłem, bez tej instalacji jest głucho, same napisy się przewijają.

Odnośnik do komentarza

Potrzebna jest przynajmniej minimalna instalacja aby podczas rozmów były głosy. Jest to nawet napisane w samej grze. W ogóle nie wiem dlaczego byś nie miał z tej opcji skorzystać, biorąc pod uwagę, że loadingi się skracają diametralnie.

 

PS. Gdzie Ty pracujesz? Też chcę taką robotę gdzie mi pozwalają się w nocy nudzić ;p.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Ano dlatego, że nie mam miejsca na karcie i musiałbym coś poświęcić, aby zainstalować te dane. Najwyżej obejrzę sobie film i po tym go skasuje, będzie miejsce. Jaka jest różnica między instalacją 300 a 800 mb? Obie dają to samo, tylko w różnym stopniu skracają loadingi, tak?

 

Wiesz, jak w klubie nie ma za dużo gości, to szatniarz siedzi i się nudzi. Bez PSP by nie wytrzymał ;).

Odnośnik do komentarza

jakoś nie mogłem się wtrybić w sterowanie kamerą przyciskami geometrycznymi ale może będę się musiał przestawić ze względu na bossów.

co do Waszej dyskusji to mi ani fabuła, ani komiksowe scenki nie przeszkadzają. tak samo nie narzekałem na Portable Ops (o dziwo nie przypominam sobie żebym również narzekał wówczas na sterowanie). wątek fabularny trochę traci na płynności bo dochodzą misje poboczne. i o ile są one całkiem spoko, wysyłanie drużyn do boju tez mi się jeszcze nie znudziło to jest to trochę dziwne, że z jednej strony nadają "Hurry Snake!" a my w tym czasie możemy sobie Wężem wykonywac jakąś popierdółkowatą misję. wg mnie nie powinien on być w ogóle dostępny w zadaniach dodatkowych.

i jeszcze jedna rzecz. po co Otacon pieprzy, że możemy zniszczyć wiatrki albo wszystkie bronie w Cocoon skoro wystarczy naparzać w beczkę?

p.s. czy kraina z FFXIII nie nazywa się równiez Cocoon? muszę to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Zniszczenie wiatraków czy broni daje nam mozliwość uzyskania odpowiednich "tablic" w AI POD, dzięki czemu możemy upgrade'ować AI naszego ZEKE. Np. jeśli zniszczysz wszystkie wiatraki to będziesz miał dużą ilość zielonych Mobility Boards do zabrania w AI POD. Co do nazwy Cocoon, podobnie jak nazwy pozostałych maszyn odnoszą się do motyla. Cocoon, Pupa i Chrysalis to nazwy stadiów rozwoju motyla. Owad ten jest jednym z motywów PW. Jego logo umieszczone jest również na Peace Walkerze. Jak to interpretować to chyba wiadomo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

pomocy, robie pierwsza misje poboczna, w ktorej mam schwytac goscia tym balonikiem, zrobilem ja najpierw po drodze biorac cala czworke na planszy - dostalem 4 nowych gosci w bazie, powtorzylem z ciekawosci i wzialem tylko tego głownego typa - dostalem w bazie nowa postac, pozniej powtorzylem znowu misje , podpialem do balonika 4 gosci, i znowu w bazie widze 4 nowych gosci.

Pytanie moje: czy tak mozna w nieskonczonosc? bo to dziwne jest.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

witam peace walkerowców

ta gra to po prostu...cód,miód palce lizać totalna masakra mojego mgsowego muzgu w pozytywnym znaczeniu oczywisciw

ale ja nie o tym-w mgs peace walker napstrykałem juz jakieś 350 godz.(a jeszcze nie gralem online) mam odblokowane juz wszystkie zabawki,pukawki itp,itd

jest tylko mały pieprz...y problem a mianowicie chodzi mi o missiles

sprawdzalem na wszystkich mozliwych stronach i z list tam zamieszczonych wynika za mam wszystkie a w mother base pokazuje mi 93% łotafak??????????

mam takie oto zabawki;LAW,M202A1,RPG2,RPG7,FIM-43,XFIM-92A,C.GUSTAW,C.GUSTAW(MP),C.GUSTAW(FR),M47 SLING POST,SLING BAND RANK 1,2,3......i co dalej HEEEELP!

jesli ktos wie o co kaman to dajcie znac bo przez to cholerstwo nie moge spac!!!!!!!!!!!!

dlaczemu mam te przeklete 93% skoro z listy wynika ze mam wszystkie

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Grałem we wszystkie metale poza czwórką ale nie pamiętam czy wydarzenia z Peace Walkera odgrywają jakąś ważniejszą rolę w odniesieniu do trzonu serii czy zostały wepchnięte bo coś musiało być.

O co chodzi z

motylami wylatującymi z Peace Walkera, podobny symbol motyla ma na pancerzu

, czemu służył śpiew robotów i skąd się w ogóle wziął, może miał tylko symboliczny charakter.

W zakończeniu

Strangelove określa Peace walkera "ghost in the shell", przypadek czy Hideo wyraźnie wskazuje tu na popularną mangę.

.

Nie wiem czy dobrze kminię etymologie imienia Strangelove ale wydaję mi się że

w dosłownym tłumaczeniu na "dziwna miłość" chodzi tu o jej przywiązanie emocjonalne względem The Boss (lesbijka).

 

Odnoszę też wrażenie że gdyby wyciąć Paz z gry to nie miało by to żadnych poważnych konsekwencji, po co to komu ?

Odnośnik do komentarza

sry ale zadajesz pytania jakby ten mgs był twoim pierwszym ;]

to do czego masz watpliwości to szereg nawiązań do symboli, filmów i ikon popkultury.

 

o ile dobrze pamietam to motyl symbolizuje duszę człowieka i w tym wypadku jest to bardzo trafny symbol (dlaczego chyba nie musze tłumaczyc)

strangelove, tutaj bardziej chodzi o film S. Kubricka Dr. Strangelove (poszukaj sobie info o filmie; tez pasuje)

 

paz... jak to paz ;] w mgs musial byc jakis twist fabularny

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Wybaczcie jesli smiece ,ale wątek dlugi a czasu wiele nie mam. Mam problem z drugą walką z pace walkerem, zabieram ze sobą RPG RPG7 gustava, wywalam wszystko zużywam wszystkie supply mrk. a i tak zostają walkerowi 4 kreski. Usiłuję podbić R&D ale wiele to nie daje bo nie mam planów lepszych pukawek.

Skąd wziąć plany lepszych grnatnikow, ew czy jeśli podbiję rank tego co mam to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

fakt chaff nie używałem ale zorientowałem się ze przy polu siłowym nie ma po co strzelać. Podbiłem lawa do 3 poziomu i to wystarczyło żeby gada ubić choć zajęło mi to 50 minut :).

 

Ale skoro juz tu jestem.

Wykonałem wszystkie misje z main a z dodatkowych została mi tylko walka z pace walker II, mimo to wciąż brakuje mi wielu misji w tym chyba najpotrzebniejszej 049 gdzie ponoć łatwo o dobrych ludzi do R&D. Jak to odblokować?

Podobnie z misjami MH, choc przesłuchałem wszystko co chico ma do powiedzenia wciąż nie spotkałem tej postaci na łodzi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...