Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

I bardzo dobrze. Jak najwiecej ludzi powinno zapoznac sie z ta fantastyczna seria. Swoja droga mowilem o tym w styczniu XD

 

Jestem prawie pewny, ze fabularnie gra jest zrobiona tak by mozna ja wydac rowniez na PS3. Widac to idealnie po poczatku, ale to IMO.

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Przydało by się nowe podforum "Uniwersa growe" czy coś w ten deseń, bo takie szufladkowanie jak widać niczemu dobremu nie służy. Zeratul, działasz.

Popieram. Mass Effect i Ninja Gaiden przenieść do growych uniwersów, a tu dać Halo i Gearsy. Tak samo można by przenieść MGS, a w jego miejsce np. Uncharted i będzie równowaga w exclusive'ach.

Odnośnik do komentarza

Skoro jedynka (podobno) nie zawita na PS3 to jestem bardzo ciekawy jak BioWare rozwiąże problem z decyzjami mającymi wpływ na rozgrywkę w drugiej części. A jest tego trochę (pewnie nie wszystko):

 

spoilery ME 1&2

 

 

- Rada on/off

- kto w Radzie? Anderson/Udina

- Kaidan/Ashley

- Wrex on/off

- nastawienie Liary

- Asari na Illum (Raknii) oraz ta od Toriana

- Conrad Verner

- Helena Blake

- wiadomości Emily Wong

- ta dziennikarka od wywiadu (nie pamiętam imienia)

- Joker i jego "naprawa"

- rozmowy z Tali, Garrusem (Archangel!), Chakwas

 

 

Część to oczywiście popierdółki, smaczki dla fanów, dają jednak klimat, fajnie wrócić na "stare śmieci" i poczuć, że decyzje podjęte w ME1 miały jakiś wpływ (mniejszy lub większy) na losy (wszech)świata.

 

I teraz tak: BioWare może albo wyciąć wszystkie drobne nawiązania do jedynki, zrobić dłuższy filmik wprowadzający, albo rozwinąć rozmowę z Mirandą i Jacobem. I tak źle i tak niedobrze :)

 

BTW, nie jestem pewny, ale ME1 na PC wydało chyba EA? Więc co to za problem wydać też na PS3?

Odnośnik do komentarza

Jak to jak rozwiąże? Jest kilka decyzji, które można ustawić w czasie grania lecąc na pierwszą misję daną nam przez Illusive'a. Sprawa Kaidana/Ashley będzie zapewne zrobiona tak aby grający gościem spotkał Ashley, a kobitką Kaidana. Reszta będzie ustawiona na stałe przez twórców. Nie da się tego inaczej rozwiązać.

 

A nie przepraszam - da się. Można dać listę wyborów z pierwszej części, którą gracz sobie ustawi wedle własnego widzimisię. ;)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Hmm... bedzie to dokladnie tak samo rozwiazane jak jest teraz, oczywiscie w chwili gdy nie importujesz postaci z ME. Fabula z dwojki stanowi osobna historie, setting jest ten sam. Jezeli ktos zagra tylko w dwojke to dla niego bedzie to tylko dobra/bardzo dobra gra.

Odnośnik do komentarza
BioWare boss Ray Muzyka, speaking in Cologne today, has told VG247 that the PS3 version of Mass Effect 2 is to include introductory content to provide a ?seamless introduction? to the IP?s universe, as well as confirming the inclusion of DLC and access to the Cerburus Network.

 

While confirming the inclusion of an introductory segment for the PS3 SKU, Muzyka was cagey on specifics, refusing to confirm whether or not new gameplay is to be included over the 360 and PS3 version.

 

?We?re making sure there?s a really seamless introduction to the world of Mass Effect, for players that haven?t experienced it before,? he said.

 

?So even though it?s Mass Effect 2 specifically, we?re making sured there?s a nice introduction experience, that provides the back-story and the things that have happened up to that point in the universe, and makes it a really seamless introduction.?

 

He added: ?We haven?t revealed what that is yet. It?ll be something that provides a good introduction and provides a lot of the back-story and introduces you well to the story-arc, and kind of makes you feel like you?re part of it all. And then you can jump right into the action in Mass Effect 2.?

 

Liczę na filmik do każdej z "przeszłości" co by przybliżyć historię z jedynki i czyny jakich tam się dokonało.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skoro jedynka (podobno) nie zawita na PS3 to jestem bardzo ciekawy jak BioWare rozwiąże problem z decyzjami mającymi wpływ na rozgrywkę w drugiej części. A jest tego trochę (pewnie nie wszystko)

 

 

Tylko że takie cuś już jest w dwójce, tak na iksa jak i na PieCa. Jeśli nie grałeś w poprzednią część gra pyta cię o twoją przeszłość - idealizm (czy jakoś tak), przetrwanie (takie neutralne) i bezwzględność (wszystkie wybory złe). Problemu nie widzę, Bioware zawsze zaznaczał, że "dwójka" jest dla wszystkich - niezależnie od tego czy ktoś grał w poprzednią część. Ja nie grałem w jedynkę, tylko w dwójkę okazjonalnie i problemu ze zrozumiem fabuły nie miałem. Ponieważ gry nie skończyłem, na tą wersję zacieram rączki - zbyt słaby komp.

 

Jezeli ktos zagra tylko w dwojke to dla niego bedzie to tylko dobra/bardzo dobra gra.

 

Ja grałem tylko w "dwójkę", a dla mnie to świetna gra. ;)

Edytowane przez Cahir aep Callah
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Słowa-klucze: statek, platformy, insanity, sentinel, miranda, grunt, k.urwica

 

Gdzie bym ich nie postawił to giną od jednego ataku Sciona (Grunt - ok. 500-600hp <_< )a samemu dość ciężko idzie. Brak cooldowna u Harbringera - :wub:

Jako dodatkową broń wybrałem AR, pancerz tech. na maksa, dodatkowo warp ammo). O dziwo Horizon poszedł całkiem sprawnie.

 

Porady, taktyki, sprawdzone składy (u mnie brak Samary i Tali) much appreciated. Jak tego nie przejdę to X chyba poleci przez okno. Jakby ktoś chciał to może próbować łapać. ^_^

Odnośnik do komentarza

Domyślam się , że chodzi ci o to duże latające g.ówno ?

Jeśli tak to uroczyście cię informuje , że to najtrudniejszy moment w grze.

Najważniejsza rada to bycie w "prawie" ciągłym ruchu. I z tego co pamiętam to dobrze działa broń Collectors'ów , poza tym waliłem ciągle Odkształceniem albo przeciążeniem (nie pamiętam czy miał tarcze czy bariery). Powodzenia

Odnośnik do komentarza

nie chce mi się szukać przez 73 strony tematu więc od razu zapytam o import postaci i konsekwencje fabularne

 

 

straciłem savea z jedynki i nie mogłem zaimportować postaci, strasznie mnie to denerwuje bo uratowałem wrexa, radę, i ogólnie byłem strasznie miły dla każdego :D, a tu mają mnie za ch**a. jest jakaś szansa żeby to naprawić? bo nie chce mi się 4-ty raz przechodzić ME1. Podobno dużo to nie zmienia, ale już w 3-ciej części ma to mieć znaczenie

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...