Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy ktoś spotkał się z podobnym problemem w grze ale w misji gdzie pod Dark Star na Cytadeli stoi Mysza i mam do niego zagadać (spoil: przychylny Thane itp.) to gra nie umożliwia takiej opcji :/

 

nieaktualne, trzeba było zabrać Thane z normandii ;}

 

kozak gra

Edytowane przez kermit
Odnośnik do komentarza

Nie da się. Trzeba było inwestować w umiejętność dającą premię do prawości lub egoizmu to byś nie stracił lojaności ani Mirandy ani Jack. Teraz już jest po ptokach. No chyba, że masz sejwa z godzinę wczesniej to jesteś wstanie nabić pkt. do tej najważniejszej dla dialogów umiejętności. Jak nie będziesz wiedział którą chodzi to czytaj ich opisy.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Rly? Ja przeszedłem grę jako Nemesis, czyli miałem maks +70% do negocjacji i nie miałem ani jednej szarej opcji, która byłaby z mojego charakteru.

 

To co napisałem wyżej popieram swoim małym doświadczeniem. Weź sobie postać z endgame, kup jej Retrain i zobacz jak wygląda twój pasek bez ani jednego punktu w um. klasowych. Powinien być na w połowie/trochę więcej (zależnie od specjalizacji w um. klasowej jaką obrałeś), a następnie stopniowo się zapełniać jak ładujesz punkty w klasówkę. Dlatego wydaje mi się, że te bonusy do negocjacji to tylko podbicie ilości punktów, a reszta zostaje taka sama.

 

Mogę się mylić ofkoz.

 

Edit: Oczywiście wybranie specjalizacji z maks 70% bonusu wymaga zdobycia większej ilości punktów w celu zapełnienia całego paska.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

A czy dociera do ciebie fakt, że niektórzy nie maksują um. klasowej tylko zostawiają na drugim poziomie? Bardzo trudne wyzwania dialogowe wymagają poziomu czwartego um. klasowej.

 

To co napisałem wyżej popieram swoim małym doświadczeniem.

A ja (pipi)a nie popieram swoim doświadczeniem <_< Mało się nagrałem w tą grę według ciebie?

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy mało, czy dużo się na grałeś, bo nie wiem ile godzin poświeciłeś. I średnio mnie to interesuje, skupmy się na problemie.

 

Chciałbym, skoro jesteś taki pewien swojej racji, żebyś ją czymś poparł. Moim zdaniem to nie poziom umiejętności klasowej, a po prostu ilość posiadanych punktów charakteru decyduje o dostępie do opcji dialogowych i popieram to swoim małym doświadczeniem. Natomiast umiejętność klasowa tylko te punkty zwiększa, co oznacza że bez jej odpowiedniego poziomu trudniej zapełnić w całości pasek charakteru.

 

Natomiast to zdanie:

Dlatego ważne jest aby wymaksować um. klasową i wybrać na końcu takie rozwinięcie które daje bonus do pkt prawości lub egozimu.

Jest w 100% o kant dupy rozbić, bo jak już pisałem, przeszedłem grę z +70% do negocjacji i miałem dostęp do wszystkich opcji dialogowych. Jack&Miranda, Legion&Tali wszystkich mogłem pogodzić.

 

A czy dociera do ciebie fakt, że niektórzy nie maksują um. klasowej tylko zostawiają na drugim poziomie?

I jak wtedy prezentuje się ich pasek charakteru?

 

Prościej:

 

pewne opcje dialogowe wymagają określonej ilości punktów charakteru

punkty charakteru nabija się podczas gry

punkty charakteru można DODATKOWOzwiększyć inwestując w um. klasową

um. klasowa UŁATWIA dostęp do lepszych opcji dialogowych, ale NIE JEST KONIECZNA do ich uzyskania, wystarczy mieć odpowiednią liczbę punktów charakteru

 

Przykład:

 

awantura Jack & Miranda wymaga (hipotetycznie) 100 punktów

jeżeli mamy tych punktów 50 to wtedy musimy wziąć um. klasową na 4 poziom ze specjalizacją +100% co da nam 50 pkt + 50*100% = 100 pkt

jeżeli mamy tych punktów 60 to wystarczy mieć um. klasową na 4 poziomie ze specjalizacją +70% co da nam 60 pkt + 60*70% = 102 pkt

jeżeli mamy tych punktów 70 to wystarczy mieć um. klasową na 3 poziomie co da nam 70 pkt + 70*50% = 105 pkt

 

To punkty są wyznacznikiem dostępu, a nie poziom um. klasowej, która jest tylko czynnikiem ułatwiającym posiadanie wysokiej liczby punktów (ze względu na bonusy).

 

Zgadzamy się "(pipi)a"?

Odnośnik do komentarza

Mimo, ze gre mam juz od dluzszego czasu, to zdolalem pograc dopiero 4 godziny, tj chodze po Omedze. Klimat slumsow poraza, a polska wersja wcale nie ejst taka tragiczna. Swietne ejst te pozbycie sie zbieractwa, na rzecz nielicznego hackowanie i zdobywania przedmiotow. Mysle tylko, ze jakos malo sidequestow jest w porownaniu z jedynka. Nastawienie na akcja w kazdym badz razie +.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ten wątek romansowy to jakiś smutny żart? W jedynce był jakis skandal z tym związany czy to tylko brednie? A może mam jakąś wyciętą wersję ME2? Tali zdjeła maskę , nawet nie pokazali jej twarzy, kpina i koniec. Dodatkowo dałem ją do szybu, lojalna i zgineła w tym filmiku potem. To jakaś durna loteria i zgadywanka kto zginie a kto nie? Gra świetna ale te rzeczy mnie teraz ostro zirytowały.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...