Skocz do zawartości

Avatar


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też nie zachwycił, choć obejżałem wersje DVD rip na kompie.

 

To trochę jakby powiedzieć, że nie zachwyciła Cię Panorama Racławicka, chociaż widziałeś tylko kserówkę zdjęcia z gazety. Avatar jest filmem, w którym obraz, efekty specjalne i sama wizja Pandory grają pierwsze skrzypce.

 

 

Czytałem ostatnio ciekawy komentarz odnośnie kontynuacji Avatara. Ktoś napisał, że prosta i tak naprawdę znana ludziom historia jest najlepszym sposobem na przybliżenie widowni czegoś nowego i w pewnym stopniu innowacyjnego. Podobnie było z pierwszą częścią "Star Wars" - historia o prostym chłopaku, który zostaje rycerzem i ratuje księżniczkę. Film bez wątpienia wybitny z punktu widzenia kultury masowej, przełomowy, lecz będący zarazem nową interpretacją opowieści starej jak świat. Za to "The Empire Strikes Back" to już zupełnie inna bajka i tak naprawdę kompletne odejście od schematu. Myślę, że w przypadku kontynuacji Avatara może być podobnie.

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

No też widziałem, więc czas na recenzję

 

Średniawa bajka z emo przesłaniem i wkurzającymi niebieskimi dziwolągami. 6+/10

Edytowane przez gekon
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

"Avatar" sprzedał się w ilości 6,7 miliona płyt Blu-ray i DVD w ciągu zaledwie czterech dni.

Wytwórnia Twentieth Century Fox ogłosiła w niedzielę, że film Jamesa Camerona od 22 kwietnia sprzedał się w ilości 2,7 miliona płyt Blu-ray i 4 milionów płyt DVD.

 

Dzięki rekordowej sprzedaży "Avatar" zarobił 130 milionów dolarów.

 

Studio twierdzi, że obraz jest rekordzistą wszech czasów, jeśli chodzi o sprzedaż Blu-ray.

 

 

 

:potter: :potter: :potter: :potter:

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

widziałem wersję na blurayu i jestem w szoku - o ile film dalej wg mnie jest średni to jakość obrazu POWALA. Zapomnijcie o świetnym obrazie z Dark Knight itp. Avatar na BR to po prostu majstersztyk - obraz jest wręcz krystaliczny. Teraz dopiero doceniłem kunszt wykonania technicznego tego filmu.

 

Do tego mamy format 16/9 więc nie ma tych durnych czarnych pasków na dole i u góry ekranu.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Ponoc nadzwyczaj dobrze. Tutaj test prawie tego samego modelu http://tiny.pl/hgzvr . Jak widac sami recenzenci byli zaskoczeni. Wiadomo, ze taka konwersja nie ma startu do prawdziwego filmowego contentu 3D, no ale widac troche minie zanim ogladniesz sobie jakis film w 3D na nim, bo Sony opoznilo aktualizacje do PS3 na "kiedys pozniej w tym roku" wprowadzajaca obsluge Blu-ray 3D. Narazie wprowadzona zostala tylko obluga gier 3D ale tych tez jest tyle co kot naplakal. Wipeout+2 arcadki i demo Motorstorma - nie no szok. Niestety ale ta generacja konsol +3D to porazka. Takiego Killzona nigdy nie zobaczymy w 3D bo zadna aktualna konsola po prostu technicznie nie da rady. Jak widac tylko scigalki sa mozliwe w dodatku w downgradowanej rozdzialce. Co do filmow to Avatar 3D ma byc dopiero za rok. Pod koniec roku maja byc bundle z nim(TV+film) ale drugiego TV chyba nie masz zamiaru kupowac. Z innych filmow to wkrotce maja sie pokazac Aliens vs Monsters i Cloudy with a Chance of Meatball ale odtwarzacza 3D Blu-ray widze, ze nie zamowiles wiec i tak sobie nie ogladniesz bo bedziesz musial czekac na update do PS3. No i to by bylo na tyle. Jak widac telewizyjne 3D dopiero raczkuje. Nie ma to jak kupic TV za 7-8k, zostac z 2 filmami na caly rok i czekac na lepsze czasy :S.

 

Na chwile dzisiejsza jesli inwestowac w 3D to tylko w 3DVision, tylko trzeba miec w miare niezlego PC. Ale filmy 3D dzialaja od dawna, prawie kazda gra jest z tym kompatybilna i dodatkowo wiekszosc nowych jest specjalnie optymalizowana pod 3D(np ostatnio Batman: AA, RE5, Dirt2, Metro 2033, Bioshock 2,BC2, Just Cause 2 itp) Efekty 3D w takich grach sa jeszcze lepsze niz w filmie Avatar bo samemu mozna regulowac deep(glebie) i convergence(pop-out). No i ogolnie wychodzi duzo taniej. Za mniej niz 2k mozna miec prawdziwe 3D razem z duzo wiekszą masą contentu. 3D zyje i ma sie dobrze, ale niestety nie na konsolach :confused: .

Edytowane przez kim
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie od 27 sierpnia w kinach leci ponownie Avatar - wersja specjalna.

 

Kit z nią ale ja nie widziałem nawet podstawki a chętnie bym go i coś obejrzał w 3D.

Tylko podobno ta wersja będzie wyświetlana w wybranych kinach, ma ktoś taki spis, link z wypisem kin?

 

Chodzi mi o Gdańsk.

Odnośnik do komentarza

Nie mam google zupdatowane ;p

Dzięki.

 

Dobra jeszcze jedno pytanie lekko frajerskie ale nie mam pojęcia. Już wiem, że takie kiedyś tu padało.

 

Gdzie najlepiej usiąść na filmie 3d na końcu sali, po środku czy z brzegu żeby najlepiej obczaić te całe 3d?

Czy nie ma żadnej różnicy?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

up

 

Sorry, że podbijam ale chcę bilet zarezerwować a naprawdę nie mam pojęcia ;].

Jest w ogóle jakaś różnica gdzie usiądę?

 

Przecież maniacy byliście na tym filmie po kilka razy ;p Zresztą to nie chodzi tylko o Avatara a o 3D.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...