Skocz do zawartości

Avatar


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy w życiu nie oglądałem Pocahontas , Tańczącego z Wilkami i innych takich ... Avatarem też się w ogóle nie interesowałem , wiedziałem że takie coś istnieje ale żadnych trailerów ,żadnych fotek i żadnych recenzji NIE WIDZIAŁEM ! Na film w sumie wybrałem się przypadkowo (ach ta płeć piękna ) ... To był 4 tygodnie temu ...

 

Do tej pory Avatara oglądałem 4 razy ...

 

cholera , chyba jestem "inny" .... spodobał mi się jak cholera :)

Odnośnik do komentarza

Byłem, widziałem i nie zmieniłem swojego zdania po seansie. " Avatar" bazuje tylko na efektach( co było jasne). Zrobiły one na mnie wielkie wrażenie, jednakże wymagam od kina czegoś więcej niż fajerwerki i łubudubu, a tego " czegoś" w tym obrazie zabrakło. Design Navi w ogóle nie przypadł mi do gustu, zbyt cukierkowaty, ale takie było założenie twórców. Fabuła trochę schematyczna, a patent z planetą będącą żywym systemem łączącym wszystkie żyjące na niej istoty pachniał mi Finalowym life stream'em. Podsumowując: spodziewałem się totalnej porażki, a dostałem całkiem znośny film do obejrzenia z dziewczyną.

 

 

6/10 ( ocena zawyżona o 2 oczka za efekt 3d).

Odnośnik do komentarza

Jeśli uważam, że avatar jest średni (poza efektami specjalnymi)to nie jest wtedy moje zdanie? Często podchodzę do filmów sceptycznie jeśli te są promowane jako najlepsze z najlepszych. Te faktycznie dobre potrafią same się obronić. Avatar nie dał rady. Cieszy mnie brak tuzina oscarów dla Camerona. Tylko czy film jego byłej faktycznie jest lepszy? Tego jeszcze nie wiem. Seans dopiero przede mną.

Ogólnie rok 2009 wypadł słabo w mojej opinii. Aż prosi się by przypiąć mu plakietkę czwartego terminatora. Zmarnowany potencjał...

Odnośnik do komentarza

ja tam zadowolony z oscarów jestem i nie rozumiem tego gadania,że teraz trendy jest krytykować Avatara. Jak ktoś prześledzi moje posty to zauważy,że choć Avatar mi się podobał to oceniam go jako familijne kino akcji z prostacką fabułą w bajecznej oprawie A/V.

 

Hurtlockera oglądałęm ostatnio na canal plus i choć lepszy od Avatara to też szału na mnie nie zrobił. Osobiście chyba District zrobił w 2009 na mnie największe wrażenie.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Nie uważam by "gala" oscarowa była jakimkolwiek wyznacznikiem w dziedzinie krytyki filmowej. To czy film dostanie 1 czy 50 statuetek nie świadczy kompletnie o niczym bo gusta są zawsze gustami. To tak jak wynik gali Grammy, z którym kompletnie się nie zgadzamy. CO? TEN SYF ZDOBYŁ TYLE NAGRÓD, A MOI ULUBIEŃCY ŻADNEJ?? NO JAK TO TAK??

 

Kończąc myśl, Avatar w swojej dziedzinie (odmóżdżaczy) broni się znakomicie. Ludzie się bawią, cieszą, że dobrzy dokopali złym, zwierzątka są inne niż te, które widzieli w zoo, wszystko jest łatwe, kolorowe i w trzyde. Czego można chcieć więcej? Film zarobił krocie nie dlatego, że jest świetny sam w sobie tylko dlatego, że bardzo dobrze spełnia swoją rolę. I tyle...

 

P.S. Ambitnych filmów nie ogląda się w kinie. Taki np. Hurtlocker. Lepiej w zaciszu domostwa analizować co się kryje w fabule.

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie, że przerwę wam uczone wywody o Oskarach, ale mam pytanie :P Czy Avatar jest gdzieś wyświetlany w normalnej wersji? Kumpel mi się chwalił jakiś czas tematu, że nabył w torrent shopie ten film w dobrej jakości. Nie gadał nic o tym, że obraz był rozmazany czy coś, więc się zdziwiłem. Czy to możliwe, że gdzieś puszczają wersję bez 3d, a jeżeli tak to w jakim celu?

Odnośnik do komentarza

oscary nigdy nie byly i nigdy nie beda wyznacznikiem jakosci filmu itd., ale pominiecie "murowanego faworyta" (nie, nie jestem trendy, usnalem na 20 min podczas seansu) maluje mi usmiech na twarzy, bo zamknie cwierkajace buzki ludziom, ktorych spotykam w pracy codziennie - "widziales nominacje? avatar miazdzy!" - co znacznie poprawi mi humor, kiedy ci zacni intelektualisci i krytycy wyczerpują argumenty w obronie tezy "avatar to rewolucja, nie znasz sie"... tyle

Odnośnik do komentarza

Nigdy w życiu nie oglądałem Pocahontas , Tańczącego z Wilkami i innych takich ... Avatarem też się w ogóle nie interesowałem , wiedziałem że takie coś istnieje ale żadnych trailerów ,żadnych fotek i żadnych recenzji NIE WIDZIAŁEM ! Na film w sumie wybrałem się przypadkowo (ach ta płeć piękna ) ... To był 4 tygodnie temu ...

 

Do tej pory Avatara oglądałem 4 razy ...

 

cholera , chyba jestem "inny" .... spodobał mi się jak cholera :)

 

Znam to :) Też już byłem 4 razy :)

 

Na allegro wyskoczyły już wersje na BR z premierą na koniec kwietnia. Sądziłem, że dopiero w maju/czerwcu a tu zonk :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie premiera ale i tak nic nie przebije wersji kinowej w 3D.

Przebije ja wersja kinowa 3D extended edition :P

Wogole FOX to niezli zlodzieje, popatrzcie ile razy chca sprzedac ten sam film.

 

premiera kinowa

blu-ray/dvd 2D wersja kinowa

premiera kinowa rozszerzona

blu-ray/dvd 2D wersja rozszerzona

blu-ray 3D wersja kinowa tylko w packu z TV

blu-ray 3D wersja kinowa

blu-ray 3D wersja rozszerzona

 

Niezli sa :lol: . Ludzie narzekaja ze LOTR na blu-ray sprzedaja dwa razy(kinowa i pozniej rozszerzona) ale to co FOX robi to lekka przesada :o.

Edytowane przez kim
Odnośnik do komentarza

 

 

Cameron mówi w rozmowie, że obecnie kończone są prace nad sześcioma dodatkowymi minutami, które mają pojawić się w filmie. Podobno firma Weta dostała dużo pracy związanej z nowymi fragmentami.

 

bajer, pewnie zmienią one całkowicie film, nadadzą nowy sens i za rok bedzie 20 oscarow

Odnośnik do komentarza

Mnie też nie zachwycił, choć obejżałem wersje DVD rip na kompie. Bajeczka, ot co. Na'vi zbyt ludzkie charaktery mają, wyrażają agresję, smutek, itd. Równie dobrze można by zrobić film o Afrykańskim plemiu, tylko wrzucając ich do blue boxa, zeby dodac fajne widoki. Alien, który umie się całować, aha.

 

Osobiście długo czekałem na postacie 3D, od których nie razi takim typowym 3D, Avatarowi się udało, mimika twarzy mistrzowska, animacje też. Tereny wyglądają dobrze, acz nie zbyt oryginalnie, to samo z fauną i florą.

 

7/10.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...