Skocz do zawartości

Fable 3


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.eurogamer.net/articles/fable-iii-preview

 

-akcja gry to początki ery przemysłowej

-planowanie trzeciej części rozpoczęło się w połowie developingu Fable 2

-Fable 3 zachowa graficzny styl poprzedników

-zaczynamy jako dziecko bohatera z Fable 2, przez pierwszą część gry zdobywamy zwolenników i stajemy na czele rewolucji przeciwko królowi, po którego obaleniu sami stajemy się władcą Albionu

-premiera w 2010 roku

Odnośnik do komentarza

- będzie można rozpocząć grę jako syn/córka swojej postaci z Fable II

- pierwsza połowa gry to walka o władzę nad Albionem, druga to jej sprawowanie

- w grze będziemy mieli możliwość pobawienia się w tyrana i decydowania o takich rzeczach jak bieda, głód itp

 

edit:

- musimy się starać o przychylność ludu, zważając na jego potrzeby i obiecując im różne rzeczy

- będziemy decydować jak wykorzystać pieniądze ze skarbca i jak rozwijać Albion

- gra będzie miała miejsce nie tylko w Albionie

 

brzmi jak zupełnie inna gra ;p

 

Chwalą się, że cała historia gry została rozplanowana w studiu filmowym, gdzie zawodowi aktorzy grali role postaci, improwizowali i podrzucali Lionhead nowe pomysły. Nagrania ze studia filmowego wróciły do animatorów oraz reżyserów gry, aby mogli zmienić scenariusz i nadać więcej życia animowanym postaciom.

 

Peter podkreśla, że nie będzie to w żadnym stopniu RTS, tylko RPG z nową mechaniką ;) Na początku konferencji zresztą stwierdził, że gatunek RPG jest skostniały.

 

Jedną z nowych mechanik jest tzw. Judgments, czyli system decyzji i osądów. Drugą mechaniką jest Touch, i Peter się strasznie tym podnieca opowiadając od dziesięciu minut jak to będzie można złapać innych za rękę.

 

Premiera gry w 2010.

Edytowane przez selene
Odnośnik do komentarza

Najpierw prowadzenie rewolucji, dojscie do wladzy a potem rzadzenie, ciekawe :)

 

Fajnie przyklad podal Peter, gdzie jakas gosciowa podkradala jedzenie i my jako krol mozemy ja ukarac i miec gdzies dlaczego to zrobila itp. ale mozemy ja przepytac, dowiedziec sie ze jej rodzina gloduje, a nastepnie mozemy pojsc i sprawdzic to info odwiedzajac jej rodzine.

 

Ciekawy bajer, ale to oznacza ze bedac zlym mozemy na wszystkich szybko powydawac kare smierci czy jaka tam mamy w zanadrzu i nic nie bedzie do roboty? :P Zastanawiam sie jak bedzie wygladac koncowka, jak bedziemy zli to utworzy sie kolejna rewolucja przeciwko nam, a moze bedziemy walczyc z innym ksiestwem?

 

Nie moge sie doczekac wiecej info :P

 

Odnośnik do komentarza

Jestem bardzo zawiedziony. Jeżeli nawet Piotruś zaczyna odgrzewać kotlety to branża idzie w złym kierunku. No, może trochę przesadzam, ale widać, że producenci boją się nowych marek, ciągną ze starych tytułów ile się da, bo przecież lepiej wydać kolejne Fable niż "nową rewolucyjną grę Molyneuxa". Coś jak z Far Cry 2.

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza
Nie podniecajcie się tak lepiej - pamiętacie zapowiedź rosnących przez całą grę drzew w Fable II? :P

 

 

Tak miało być w Fable 1 a nie w Fable 2. W Fable 2 wszystkie obietnice zostały spełnione.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Hmm no może złego słowa użyłem. Bardziej miałem na myśli skok pomiędzy pierwszą a drugą częścią, klimat oraz podejście do kwestii gatunku rpg. W sumie trochę wyolbrzymiam problem, bo trudno żeby coś po tak krótkim czasie zachwyciło jak F2, ale z drugiej strony też nie podoba mi się dodanie jedynie nowych ficzerów. Molyneux tak zachwycał się Natalem, a skończyło się (w sumie jeszcze nie wiadomo czy nawet do tego będzie Natal) na trzymaniu córki za rączkę jak w Ico.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...