Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Marne zabiegi czyli co? Rzuć jakimiś konkretami, bo z ogólników nic nie wiadomo.

Całe tv-show jest strasznie marnie prowadzone. Walki są pokazane bez polotu, nie czuć w nich mocy, większość ważniejszych pojedynków opiera się na jednym schemacie - słyszałem że jesteś silny, pokaż mi co potrafisz. Zerowe poczucie powagi sytuacji, nie widać pracy i wysiłku Goku, przeciwników pokonuje zazwyczaj chyba samą siłą woli. Niebieskiego Sajana zeszmacili strasznie, potężna transformacja stała się przeciętniakiem. I to są konkrety, które widać od samego początku. Przebłyskiem talentu reżyserów była walka z Jirenem i pokazanie "Instynktu", tutaj było czuć moc. Później niestety geniusz zgasł, walka z Kelfą to powrót do smutnej rzeczywistości, dodatkowo możliwe że Instynkt po tym odcinku podzieli los Niebieskiego.

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza



No nie powiem: fajne efekty specjalne, androidy i nawet jest jakaś dramaturgia, ale jak długo zamierzają jeszcze w tych wszystkich fanowskich tworach klepać Zetkę? Przeca to już do porzygu na sam widok - w kółko Android\Cell saga.  :bad:  Jest jeszcze Frieza saga, no i cały świeższy content, którego chętnie zobaczyłbym tak fajne adaptacje. Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Ja tam nie jestem w stanie oglądać ludzi udających postaci z tak przerysowanego anime xd. No absurdalnie to wygląda. Odpowiadając tak na chłopski rozum na Twoje pytanie : Buu wymagałby za skomplikowanych efektów/charakteryzacji, żeby go przekonująco pokazać w fan filmie. 

 

Skończyłem sobie niedawno Android (w zasadzie w anime słowo android chyba ani razu nie pada, w oryginale są nazywani "sztucznymi ludźmi", tym bardziej, że prawie każdy oparty jest na ludzkim fundamencie) i Cell sagę no i było całkiem spoko, dużo lepiej, niż na Namek. Ciekawsze postaci i ich rozwój, niezłe przemiany, brak walk-zapychaczy z jakimiś klaunami ala Ginyu, akcja na Ziemi i łączące się z tym poczucie "zagrożenia" i zagłady, wszystko bardziej skondensowane. Zarówno kiedyś, jak i teraz, najlepsze, co ma do zaoferowania DBZ. 

Odnośnik do komentarza

Spoilery na ep. 117-119

DOvvFP-UMAEXzJq.jpg

 

Gpx81xf.jpg

 

 

 

 

To chyba tyle jeśli chodzi o "asa w rękawie" u Vegety. Czuję, że znowu go ośmieszą. :/

 

Ciekawe kogo

z U7 odstrzelą w odcinku 119? Obstawiam któregoś z Androidów. Friezę Japońce za bardzo lubią, więc nie, poza tym miał za mocną podbudowę jak do tej pory. O Gohana byłby za mocny ból doopy, a Piccolo raczej trzymają na walkę z Nameczanami z U6.

 

 

Goku i Vegeta wiadomo, że są off limits, no chyba tego ostatniego postanowią zeszmacić do końca.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Pewnie będzie mu smutno. Beerus z Champą niby się nie lubią, ale tak naprawdę to dobre ziomki. :) Liczę, że jeśli anime będzie kontynuowane po turnieju (wiadomo, że Super ma być ciągnięte dalej, ale to nie znaczy, że na przykład nie pójdą tylko w kinówki), to dostaniemy jakiś arc skupiony wokół U6. Coś tam powoli teasują wokół wycieczki Vegety w odwiedziny do tamtejszych Sayan itp.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Co Wy tak te spoilery śledzicie, nie szkoda Wam psuć sobie i tak już niewielu niespodzianek ? 

 

21 godzin temu, Frantik napisał:

Bulma była główną maskotką DB Super. :( Ciekawe co teraz - zniknie, albo wsadzą nową aktorkę? Nie wiem jak postępuje się w takich sytuacjach.

 

Dadzą nową, nie pierwszy przypadek na przestrzeni serii przecież (bodajże aktor od Tenshinhana zmarł). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...