Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.07.2023 o 07:12, Square napisał:

Super Hero dostępny na Crunchyrollu w pełnej polskiej wersji.

 

received_803308821458273.jpg

 

 

Na "Doragon boru supa supa hiro" byłem w kinie 31 sierpnia 2022 roku - z seansu mam bilet; mam bilety ze

Spoiler

wszystkich seansów jakichkolwiek filmów w kinach, na których byłem od 2015 roku do teraz... ze wszystkich! Bilety (czy to wydrukowane z e-mail, czy kupione przed seansem w danym kinie) wklejam do specjalnego klasera z dokładnym ich opisaniem, zaznaczeniem etc. Jest to nie lada frajda, tym bardziej, że jeżdżę po całej Polsce i chodzę do kin, np. gdy jestem na jakimś kilkudniowym ,,tripie", czy gdzieś na jeden dzień: tu zwiedzanie, tu realizacja planów i przy okazji kino. Różne formaty wyświetlania filmu i rodzaj zastosowanej technologii, różne ,,sieciówki", różne kina studyjne - tak to u mnie jest z chodzeniem do kin. Z ważnych kin w Polsce zostały mi IMAX w Poznaniu i we Wrocławiu - będę miał skompletowany cały ,,IMAXowy trip" po Polsce; także pod względem europejskim został mi IMAX w Pradze (tu - jest to najbliższy analogowy IMAX, jaki jest dostępny przy naszych granicach) i Londynie.

 

,,Super Hero" oceniłem na: 8/10. Przede mną kolejny seans tytułu. Bang! Tym bardziej jest ciekawie, bo zacząłem oglądać serial anime: "Dragon Ball Super" - jakie to jest zabawne, specyficznie narysowane! Beka i rogal na twarzy all time! 

 

Odnośnik do komentarza

Mogę powiedzieć ,,dobra moja", bo akurat zacząłem oglądać "DG Super", i jestem na 18-tym ze 131 odcinków. 

 

Tak pełnego kontrastów Uniwersum z supermocami/overpowered w gatunku sci-fi/fantasy w ogóle nigdy nie widziałem, a oglądam anime już jakiś czas. Z jednej strony dostarcza się nam ciekawe fantastyczne Uniwersum, z własną mitologią - budową rzeczywistości, prawami natury i całą resztą konceptów, a z drugiej jednak towarzyszy temu taka nonszalancja, luz, infantylność, twórcza swoboda w kwestii kreacji postaci, że daje to summa summarum niesamowity oryginalny styl serialu, jak i tego Uniwersum, z mega dobijającym pozytywnie humorem, który ,,all day, all night" utrzymuje ci banan na twarzy, od ucha do ucha. Czyli łopatologicznie: ,,beka na całego!". A do tej ,,beki" dołącza na drugim biegunie to, jakimi mocami (przez duże m!) dysponują tu główne postaci. A w ,,Super" mówimy o turbo-absurdalnych wręcz niewyobrażalnych na ludzką mózgownicę pokładach potęgi, których dopiero teraz zaczynam być świadkiem - coś czego jeszcze w żadnym anime, tym bardziej w gatunku ,,openpowered" nie widziałem. A głos z polskiego dubbingu, który podkładany jest Son Goku - no bajka! 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.07.2023 o 12:19, Square napisał:

Lepiej obejrzeć dwa filmy, a anime zacząć od chyba 28 odcinka, bo przedstawiają to samo, a jakość tych pierwszych odcinków jest dużo gorsza.

 

Z serii "Dragon Ball", owszem, widziałem już jakieś filmy, a pierwsze to byłe te krótkie, około 45-minutowe; już nie pamiętam dokładnie, które to były tytuły, ale najważniejsze jest to, że podszedł mi tego typu format. W kinie byłem na "DGS: Super Hero" i to mi się bardzo spodobało, bardzo! ,,Krecha", intensywność koloru, detal w animacji akcji i walk, no i budowa świata przedstawionego. Tak naprawdę od tego filmu zaczęło się moje zaangażowanie w serię "Dragon Ball: Super". Nie żałuję ani jednego odcinka - wszystkie są według mnie istotne, zwłaszcza te początkowe, jeśli chodzi o dalszy rozwój fabuły w całych tych 131 odcinkach i licznych Sagach/Rozdziałach, które się na to tworzą. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...