Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

"Dragon Ball Super: Super Hero" - 

Spoiler

drugi seans anime za mną. I dziękować opatrzności za to, że przed niedawnym oglądnięciem ,,Super Hero" właśnie mam już ,,na karku" w fanowskim doświadczeniu całą serię ,,Super", 8 odcinków "DB Kai" i 11 filmów z cyklu "DB Z" oglądanych różnie: raz chronologicznie, a raz nie. Dzięki tym tytułom... teraz drugi seans (tak, udało mi się znaleźć ,,Super Hero" w Full HD z polski, dubblarzem) to zupełnie inne doznanie. Dla tytułu daję ocenę: 9/10; to, co mnie zastanawia to to: czy ta forma przemiany Gohan z grafiki poniżej to ,,Beast"? Pojawia się ona gdzieś indziej, poza tym filmem? Np. w jakiejś mandze? Samo ,,Super Hero" kompletnie olało wyjaśnienie wątkowe, czyli: czym okazał się ten gigantyczny wzrost energii Gohana w walce z Komórczakiem Maxem, dlaczego Gohan osiągnął to w tym a tym momencie, co jeszcze skrywa w sobie Gohan pod względem wzrastających przemian mocy. 

 

 

spacer.png

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.09.2023 o 19:08, Square napisał:

Polecam jednak wersje z napisami od Grupy Mirai.

 

Forma pojawi się dopiero w mandze DBS za rozdział czy dwa.

 

Wersję ,,Super Hero" widziałem za pierwszym razem - a był to seans w siecie Multikino - w opcji z japońskim dubblarzem i polskimi napisami. Nie mam pojęcia kto tłumaczył tekst, jaka grupa, osoba etc., ale pamiętam że bawiłem się na filmie kapitalnie, ba!, superancko do potęgi entej, mimo iż w stosunku do tego jak jest z moim obeznaniem w Uniwersum DB obecnie, wtedy o jakimkolwiek Dragon Ballu nie miałem zielonego pojęcia. Seans no.2 ,,Super Hero" to już zupełnie inna bajka - oryginalna obsada polskim aktorów głosowych z serialu ,,Super" zrobiła swoje! Będzie jeszcze niejedna okazja, aby ,,Super Hero" obejrzeć w oryginalnym języku i z polskimi napisami. To anime to ja mogę oglądać wiele, wiele razy. :P 

 

A za  #97 rozdział DBS mega podziękówa! Wiem, że to wycinek z tego, co przedstawił film ,,Super Hero", ale i tak całościowo prezentuje się kozacko! Taka dynamika, ściśnięta na tak małej ilości stron! 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.09.2023 o 20:29, Square napisał:

GM robi fanowskie napisy https://www.grupa-mirai.pl/ w połączeniu z najlepszymi wersjami dostępnymi na rynku.

 

,,Kombinatorka" nie dla mnie - na razie ogarniam wszystko, co z Światem Dragon Ball Z/Super jest związane tak, jak mam podane na tacy - jeśli ogarniam odcinki lub filmy z serii z sieci, to akceptuję to, co jest dostępne on-line lub do ściągnięcia: raz wybieram polski dubbing, raz napisy a nawet i opcje polskiego lektora rodem z AXN Sci-fi. Tak, o grupie Mirai słyszałem wiele mega ciepłych słów. Czasami się tylko zastanawiam ile oryginalnej treści czy to z filmów, czy seriali Uniwersum DB nagranych w języku japońskim przekazuje ich polskie tłumaczenie, jako lektor i dubbing - coś tak po cichu mi się wydaje, że te dwie opcje - choć japońskiego nie znam - sporo uproszczają, a polskie tłumaczone profesjonalnie napisy zawsze przekazują to, jak ma być opowiedziany i co ma opowiedzieć dany odcinek lub film z DB według zamierzeń twórców. 

 

"DB Kai Z", aktualnie jestem na seansie serialu, w okolicy 18-ego odcinka.

Spoiler

Postaci poboczne, sylwetki wypełniające tło - jakby do takich kreacji miał się przyczepić w tym anime, to... jedną z pierwszych, która przyjdzie mi na myśl, to ta dziwna małpa. Booooże, jaka ona jest irytująca. Nie mam pojęcia jak Mistrz Pólnocnego Kaio z nią wytrzymuje. :Coolface: Screen ze scenki poprzedzającej to, jak ten małpolud dostanie dzbana jakimś młotkiem wyciągniętym zza pleców Kaio. 

 

Beztytuu.thumb.jpg.260b5d4791da170adb9cfeec11db9a6f.jpg

 

 

Ciekawe - Nameczan nazywa się tu mimo wszystko Kosmitami, jakby nie pochodzili z żadnego z Wszechświatów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, darkos napisał:

3-Ng-SEzs-Ua-Nj-B1-Gxslpf-JOk-KG3hz-JEVA

 

:pawel: Kiedy wznawiaja anime? Jakies plotki, insajd newsy od kogoś kogo ciocia sprząta biura gdzie animują juz nowe odcinki? 

 

Tak. Ale nie tego się pewnie spodziewałeś :P

 

https://filmomaniak.pl/newsroom/czym-jest-dragon-ball-magic-wyjasniamy-pogloski-o-nowosci-z-uniwe/ze26ba3

 

W skrócie Toriyama robi swoje mini-GT i będzie na Crounchyroll w pierwszym kwartale 2024 ;)

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, darkos napisał:

3-Ng-SEzs-Ua-Nj-B1-Gxslpf-JOk-KG3hz-JEVA

 

:pawel: Kiedy wznawiaja anime? Jakies plotki, insajd newsy od kogoś kogo ciocia sprząta biura gdzie animują juz nowe odcinki? 

 

Ach, ukochane "Dragon Ball". Po co czekać na nowości, skoro można oglądać setki odcinków, które powstały do tej pory, i to po wielokroć. Po co cieszyć się tym... co nie jest tak naprawdę pewne (...bo z tego, co słyszałem, że ma pojawić się w Uniwersum DB jako coś nowego: jakieś ,,innawe" Dragon Ball, którym mało kto podobno jest zainteresowany), że wyjdzie. Nie chce mi się wierzyć, że guru Akira Toriyama zdecydował się na coś innego niż kontynuowanie Dragon Ball Super, i że było by to potwierdzone. Jeśli tak by się jednak okazało, to ,,kuła mać"... Ajć! Dobrze, że dopiero ,,smakuję" i doświadczam po geekowsku tego świata, że po skończeniu "DB: Super" (jedno z najlepszych seriali anime, które doświadczyłem w całej swojej watchingowej historii tego typu animacji), po obejrzeniu wszystkich filmów z ,,Zetki" (zaczynam również oglądać filmy ze zwykłego DB), będę mógł wziąć się w końcu za najprawdziwszy archetyp i kamień węgielny pod całe Uniwersum: stopniowo zacznę oglądać "Dragon Ball". 


W ,,Zetce"

Spoiler

Goku to ,,p*******y badass!" Damn it! Chłop nawet bez fasolek Senzu potrafi calutki połamany i ledwo trzymający się tego świata, robić brzuszki, raz po razie, gdzie w tym wszystkim dopinguje go Mistrz Roshi! I jak tu nie kochać, choćby i za fakt takiej niezłomności, postaci Goku i w ogóle całego "DB Z"?! Cholernie potężny motyw przełamywania własnych granic, skryty pod warstwą baśniowo-przygodowej fabuły i plastycznej, dynamicznej kreski! 

 

Ciekawi mnie jedno, chociaż jest to jedno z wielu w kontekście "Dragon Ball Z" ,,ciekawi mnie": oglądając końcówkę pierwszej Sagi z "Dragon Ball Kai Z", gdy w odcinku 36 Gohan i Kuririn przy pomocy Dende aktywują namecjańskie smocze kule i wypowiadają dwa zaklęcia/życzenia, to dlaczego w tak dramatycznym momencie ,,srali w gacie", nie ogarnęli się w porę i nie pomyśleli aby wypowiedzieć ostatnie trzecie życzenie, dzięki któremu usunęli by egzystencję Freezy z Wszechświata, raz na zawsze! Wiele jest takich ,,gwoździ fabularnych", które sporo pomijają, wiele nie wyjaśniają, a głównie to co koniecznie trzeba wyjaśnić. Dziur, niedopowiedzeń i pułapek dla tych, którzy (być może) dopiero ogarniają Świat DB, jest sporo! No bo Freeza i 500 000 jednostek mocy? :obama: Niby skąd mamy mieć pewność, skoro nikt tego w przypadku Freezy nie mierzył. :notsure:

 

spacer.png


 

 

W temacie arcy-brzydkich figurek/gadżetów z DB, skorzystam z wstawek do tematu: tak na nowe pomysły Toriyamy reaguję, jeśli te rewelacje okażą się prawdą...

 

spacer.png

Edytowane przez JaskinieTerrigenoweMarvela
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Dragon Ball Kai Z" - kolejna dobra rzecz w środowisku japońskiej animacji i jej gatunku

Spoiler

overpowered i motywów superbohaterskich. Porównywalna w ogólnej jakości do genialnego "Dragon Ball: Super". Jeśli chodzi o ,,Kai", nurtuje mnie w kwestii tego anime, rzecz następująca: czy jest to ,,to samo!" co Dragon Ball Z, czy jeśli skoro ma mniejszą ilość odcinków - chyba prawie o połowę mniej - to nie jest tak, że jeśli zawiera mniej treści od oryginału i to odcinków podobno ważnych, to należy zaliczać to anime jako wersję alternatywną ,,Zetki", gdzie wydarzenia rozgrywane na linii czasu są po prostu inne niż te rozgrywane w "Dragon Ball Z?. Nie chcę dokładnie wchodzić w szczegóły, ale ponoć większość fandomu Dragon Ball uważa ,,Kai" za coś innego, jakby poza głównym Kanonem/Osią Czasu. Nie oglądałem ,,Zetki", i nie zamierzam, bo ,,Kai" dla ogólnej wiedzy o DB i tego, czego oczekuję od tego anime mi wystarczy, ale uważam, że to "DB K Z" w takiej ilości (chodzi mi w tym aspekcie tylko o ilość odcinków) powinno być tym głównym "DB Z" jeśli już coś. Dla mnie ,,Kai" to skrócone Z, albo jeśli nie będę oglądał ,,Zetki", to jest to po prostu ,,Zetka".

 

56 odcinków ,,Kai" za mną. Największą bolączką fabularno-konstrukcyjną tego anime jest to, że mówiąc delikatnie, stroniąc od przekleństw, jego twórcy i technicy od animacji oraz reżyserzy za bardzo skupiali się na Sagach, które - albo które ich części, np. ta zbyt długa walka z Freezą na Namec! - rozciągnięte były na koszmarnie długą ilość epizodów. Podliczałem sobie to i owo i wyszło mi, że Freeza na Namec zamknąłby się w 5-ciu odcinkach. Nie wiem, jak to będzie wyglądać w pozostałych 75 epizodach w tej serii, bo jeszcze to daleko przede mną, ale stosując powyższą analogię ,,Kai" zamknie się w 30 odcinkach. No ale... Dragon Ball, to pojedynki, genialna ich animacja i transformacje postaci, plus dużo treści oraz wątków, które - jak tak się je zsumuje - dadzą ostatecznie te ponad 100 odcinków - tak już z tym światem musi być. 

 

Taaa, reakcja Freezy na przybycie Trunksa z przyszłości, bezcenna. Rzadki widok skrajnej bezsilności tyrana. :vegeta_smile2:

 

FreezaNaWidokFutureTrunksa!.thumb.jpg.7b047f4d7a3dc5dfc410d1c1b64f0035.jpg

 

 

 

 

 

 

16 minut temu, Figuś napisał:

 

 

Dragon Ball z ciekawą nazwą, interesującą grafiką (miks GT z Super?), mam nadzieję, że z czymś nowym dla Uniwersum: wątki, treść, moc. No, czas pokaże. :notsure:

 

 

Odnośnik do komentarza

Ach, tak, bo historia o zamienieniu głównego bohatera w dziecko i wysłanie go na losowe przygody w kosmos było tak udanym pomysłem za pierwszym razem...

 

Kreska bardzo ładna, ale sceptycznie podchodzę, nawet jako fan oryginalnego DB. Choć z drugiej strony, może być niezły powiew świeżości, bo poza Super Hero DB raczej zrobił się bardzo schematyczny. No obejrzy się.

 

YT:

 

Odnośnik do komentarza

Ja coraz bardziej myślę, że to w sumie mógłby być ten powiew świeżości, którego DB właśnie potrzebuje. Żeby oderwać się od tego schematu przeciwnika sezonu, którego i tak pokona Goku wspinając się na "kolejny poziom mocy" zmieniając kolor włosów. Powrót do klimatów oryginału mógłby być fajny, pod warunkiem, że byłby to faktycznie klimat oryginalnego DB, włącznie z absurdami i komedią. Ale w dzisiejszych czasach to już chyba nie przejdzie, niestety. No nie oczekuję "ścisk-pysk" i innych scen tego pokroju, ale żeby chociaż wyszło z tego action-comedy, a nie bajka dla młodych.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Suavek napisał:

Ja coraz bardziej myślę, że to w sumie mógłby być ten powiew świeżości, którego DB właśnie potrzebuje. Żeby oderwać się od tego schematu przeciwnika sezonu, którego i tak pokona Goku wspinając się na "kolejny poziom mocy" zmieniając kolor włosów. Powrót do klimatów oryginału mógłby być fajny, pod warunkiem, że byłby to faktycznie klimat oryginalnego DB, włącznie z absurdami i komedią. Ale w dzisiejszych czasach to już chyba nie przejdzie, niestety. No nie oczekuję "ścisk-pysk" i innych scen tego pokroju, ale żeby chociaż wyszło z tego action-comedy, a nie bajka dla młodych.

 

Klasycznego Dragon Balla jeszcze nie oglądałem, ale z tych starszych produkcji Uniwersum: z serii odcinkowej ,,zwykłego" DB oraz ,,Z", także filmów z tego świata widziałem wszystkie pełnometrażówki od 1986 do 2000; jestem na bieżąco, tzn. oglądam tą serię, z "Dragon Ball Kai Z", a stanąłem (jak pisałem w postach wyżej) na początku Sagi Androidów. Według mnie klasycznym ujęciu tego świata - co również przekłada się na nowsze serie, jak ,,Super" - czyli normalne DB i jego filmy oraz część "DB Kai Z", jednym z takich najsoczystszych, filuternych i pełnych mrugnięć do starszego sprośnego widza momentów/akcentów zawartych właśnie w Uniwersum, jest postać Mistrza Roshiego. ,,Zboczony staruch" jest fantastyczny - jako człowiek jest (a właściwie to nie był? Sam nie wiem jak aktualnie po "DB Super" jest z jego mocą) dość potężny, genialnie uczy, no i ma nietuzinkowy, śmieszkowy charakterek; lubi cycuchy i ,,fajne kształty" xD. Zastanawiam się, dlaczego w wersji z lektorem klasycznego DB oraz w ,,Zetce" młody Goku lub Gohan mówili do Roshiego ,,miszczu"? Czy jako młodzicy seplenili, a lektor czytał to tłumaczenie seplenienia, tak jak być powinno? Czy to lektor w tych produkcjach źle tłumaczy to, jak juniorzy zwracają się do ,,starucha"? xD A właściwie dlaczego często w jego kierunku pada określenie: ,,Genialny Żółw". A zresztą dlaczego jest tak sprośny i ma tak ogromne libido? Toriyama to jakoś tłumaczył, czy tylko powiedział, ,,że tak i już"? Tak, za tę postać kocham cały ten Świat, zwłaszcza jego starsze wersje!

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...