Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem i dzisiaj mi doszedł OnePlus X. Kupiłem dla zabawy, chciałem zobaczyć co w Androidzie słychać i za tydzień czy dwa puszczę dalej, bo zbyt mocno siedzę w ekosystemie iOS. W każdym razie - jakość wykonania topowa. Aluminiowa ramka dookoła, zaokrąglane szkło, perforowane przyciski. Ekstra. Bardzo śliski - połączenie Xperii z iPhone 4. Smukły, chodź cięższy od iPhone. Aparat beznadziejny, viewfinder ma laga. Nie ma aplikacji galerii, musiałem ściągać jakąś ze Sklepu, bo jest tylko Google Photos to przeglądania. Ale sam Android - matko boska. Nie ma powiadomień na ikonach, w Twitterze na najmniejszej czcionce wyświetlają się 3 twitty, w wiadomościach przez miniaturki jest słabo zagospodarowane miejsce. Brakuje mi mocno gestu wstecz, bo 5" ekran jest dla mnie mimo wszystko za duży. O ile Lollipop ma naprawdę piękne animacje i detale, to aplikacje wyglądają jak wyciągnięte z innej bajki. Nawet multiplatformowe jak Feedly, Sunrise, Pocket wyglądaja inaczej niz na iOS. Fajnie Android ewoluował od czasu 4-ki i miło go pooglądać, ale niestety przejście by mnie o wiele więcej kosztowało niż różnica cenowa między iPhone a flagowcami z Androidem, więc traktuję to jako przygodę. Mimo to ten telefon zapowiada się na rewelacyjny smartfon, o wzorowej jakości wykonania. Przyszedł z naklejoną fabrycznie folią na ekranie, w zestawie jeszcze przeźroczyste etui i porządnej jakości kabelek. Porządna robota jesli chodzi o hardware.

Odnośnik do komentarza

Heh, ja mam wręcz odwrotne wrażenia. Pół roku na iPhonie ponad i za każdym razem jak widzę jakiegoś Androida to tęsknota wyżera mi wnętrza :<

 

Te ustawienia, w których do dzisiaj nie mogę się odnaleźć, to tragiczne centrum powiadomień i sterowania, ten brak personalizacji i automatyzacji itd. itp. Chyba naprawdę człowiek się przyzwyczaja i później ciężko się przerzucić.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze na widok tego pastelowego i pustego iOS mi się rzygać chce. Nie kupuje tego, że less is more i budowania interfejsu pustymi przestrzeniami. Uwielbiam Material design <3

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Samsung, który nie jest flagowcem to zawsze zły pomysł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie żeby flagowiec był jakoś strasznie lepszym hehe.

Odnośnik do komentarza

No ale tej chwili mam LG F60. Zastanawiam się nad zmianą i nie chcę telefonu powyżej 4,7 cala.

 

Półkę wyżej mam Samsunga A3, ale on ma te same bebechy i niewiele lepszy ekran. Jest też Moto E, ale nie ma flesza, no i też podobne parametry. Dalej właśnie ten S5 mini i kiedyś był Galaxy Alpha po przecenach, ale teraz i tak trudno go znaleźć nie u handlarzy, poza tym miał swoje wady. Z3 Compact jest spoko, niewiele droższy nawet, ale odpada przez tłukące się szkło i stosunek Sony do klientów w tej kwestii. A potem oczywiście Z5 Compact i iPhone 5s i nowsze, tylko tyle nie chcę wydawać.

 

5 cali i więcej miałbym dziesiątki opcji, ale tych mniejszych nie ma tak wiele w tej chwili.

Odnośnik do komentarza

Niestety zależne od producenta + od programu. Są opcje z rootem ale minusem jest to, że 99% rzeczy ŚCIĄGA SIĘ przez PlayStore na twój telefon a nie SD to czasem uniemożliwia zrobienie czegokolwiek. Przestawienie tego miejsca to naprawdę wyższa matma jest. Taki fon?

Odnośnik do komentarza

Clean Master, niby ma taką możliwość, jest też apka app2sd:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.app2sd&hl=pl

U mnie na Zetce nie działało.

A co do roota, to jedna z tych apek, co Ci się zaisntalowały, potrafi od razu kasować.

Wywal tego gmaila (jak nie używasz), HAngouts, czy Google Muzyka - jak się nie uda skasować, tzn. że nie masz roota.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tokar, a co jest w ogóle w tym folderze? Może jest jakiś spakowany plik albo jakiś XML? Backup to backup - w jakiejś formie powinien zapisać ci te notatki. Android nie ma jednego programu do notatek - każdy producent ma coś swojego + jest kilka uniwersalnych notatek. Jest Evernote w wersji darmowej masz 50 albo 60 mb miejsca - malutko ale na notatki starczy. Jest Google Keep który trzyma wszystko w koncie Google więc możesz to czytać w wielu apkach + przez przeglądarkę. Tego twojego programu nie znam, mieliśmy z żoną jednego LG i szybko się pozbyliśmy więc nie wiem jak w tym konkretnym przypadku to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli znalazłem dobre źródło informacji to plik w którym to jest trzymane nazywa się Memo.db i jest małą bazą a dane powinny być w: /data/com.sec.android.app.memo - dostać się tam można przez es file Explorer, musisz wyjść poza katalog /sdcard

 

Sorry, ten katalog to chyba /data/data/com.sec.android.app.memo

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Samsung w końcu potwierdził oficjalnie odświeżenie telefonów z serii A.

http://www.gsmarena.com/new_samsung_galaxy_a_series_announced_ois_cameras_and_fingerprint_readers-news-15305.php

 

Ten nowy A3 wygląda bardzo interesująco - nieco wzmocniony procesor i ekran 4,7' 720p. Jeśli cena będzie podobna jak edycji z 2015, to widzę bardzo ciekawą, znacznie tańszą alternatywę dla Z5 Compact, jeśli ktoś nie gra i nie używa innych wymagających aplikacji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...