Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy "przy poprawnym"? Masz w Europie VAT, ok ale nie wszędzie taki sam (w Niemczech jest poniżej 20%, albo 19 albo 19.5). Dodaktowo w USA ceny są bez podatku stanowego a ten jest od małego do ponad 10%. No i w praktyce mało która firma przelicza ceny 1.23 z dolara skoro i USD to 0.891870 EUR więc biorąc 1:1 różnice podatkowe raczej pokryjesz. A koszt transportu masz raczej podobny bo płynie to z Azji.

Odnośnik do komentarza

Podatek stanowy a vat to dwie rozne rzeczy, przy eksporcie masz cene netto, a w Europie srednia VATu we wszystkich kraja to ponad 20%, dokladnie to wyjdzie gdzies chyba 22% vatu i tak zawsze poprawnie powinno sie przeliczac ceny, bo jak cos importujesz z USA, to masz cene netto + europejski VAT. Clo jest opcjonalne, na elektronike u nas nie ma wiec liczmy tylko Vat. Porównaj cene ip6 na obu apple storach w wersji US i PL, dokladnie taki sam 200zł overhead jak z tym nexusem. No nic z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza

Nemo:

 

porównaj sobie np ceny z oficjalnego sklepu Nikona w USA i u nas w PL, gdzie ceny sa najgorsze, w sensie najwyzsze niz u dystrybutorow. W USA D7200 kosztuje 5140zł, w oficjalnym sklepie w Polsce u Nikona 5070zł, cena USA wymnozona o VAT i w wiekszości wypadków takie przeliczanie jest najprostsze i najwłaściwsze. To że Google liczy z funtów albo celowo zawyża na Europe to już inna bajka, bo w Azji w oficjalnych sklepach pewnie jeszcze taniej u Samsunga i spółki.

Odnośnik do komentarza

Ale przyjacielu, obliczasz cenę brutto od netto ale od wartości przeliczone z dolarów. Jak masz ok 0.9 dolara na euro to masz przy cenie np 100 usd ok 90 euro x to średnie 1,22 i masz ok 110 usd a nie kurde aż taka różnica. Spójrz na te ceny. Nikon może jest sprzedawany prze jakichś pośredników mimo wszystko? Nie wiem. Nawet w Apple nie ma takiej różnicy.

 

Oficjalne ceny są chyba wszędzie poza USA takie mega wysokie. Nie wiem co im się stało z głowami. Mi tam i tak najbardziej się podoba ze wszystkich nowości Chromecast Audio - brakowało takiego cudeńka. Mam starego Chromecasta i opóźnienie jest duże a i jakość taka sobie, teraz ma być w nowym support dla Wifi AC (a taką sieć niedawno sobie zrobiłem) więc liczę na lepszą jakość. A po tym, jak widziałem jak działa SONOS to liczę na taki tańszy odpowiednik w postaci Chromecast Audio + byle jakie głośniki.

 

EDIT: Jeszcze do cen wracając - znalazłem stare ceny:

Nexus 5 2013 cost $349 (about £299, AU$399)

Nexus 6 2014 was at $650 (about £499, AU$870)

 

I teraz

Nexus 5X price starts at $379/£339/AU$659

 

Zobacz jaka różnica jest między USA i resztą :-) Przegięcie.

Tu jest artykuł na ten temat. Przeliczając na dolary przy startowym modelu Nexusa 6P masz 220 USD różnica. Kurde :-( Tyle to na komputerach bywało kiedyś

 

http://www.androidauthority.com/nexus-6p-nexus-5x-pricing-645216/

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Nikon ma normalnie siedzibe w Polsce w Warszawie ale nie o to chodzi. ja rozumiem co piszesz. Ja Ci odpowiadam ogolnie, a to ze doj ebali z cenami na te Nexusy to tylko gdybam ze oferta na Europe byla wyjsciowo liczona z funtów moze, nie wiem. No jest znacznie wyzej i nic nie poradzisz. Allegro i tak ustali swoje ceny jak pojawi sie rynek wtórny na aparaty od operatorów.

Odnośnik do komentarza

Niby smartphone xperia z3, a moja stara nokia by go zawstydziła. Mowa o pisaniu wiadomości klawiaturą telefoniczną. Jak szybko napisać słowo "monotonia" bez słownika? Otóż nie da sie! Trzeba odczekać ze 2 sekundy, jezeli chcemy wprowadzić znaki z tego samego klawisza. A w Noki 3310 juz sie dało panowie! :-)  Bzdura, nie mówiąc juz o malej klawiaturze.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o szybkość pisania. Nie da sie po "m" szybko wprowadzić "o", bez pauzy/neutrala. Kiedyś pisałem słowo dusiłem w góre i jechałem dalej, a teraz jak zrobisz strzałkę,  podczas pisania słowa to robi spacje. Bez chwili przerwy nie da sie napisać tego, jak należny. Niby nic, a mnie złości. 

Odnośnik do komentarza

Właśnie sprawdziłem, przez apkę ps remote play. Sparowało mi w kilka chwil po rejestracji, potem wystarczy włączyć bluetootha w urządzeniu i przycisk ps na padzie. Gorzej w drugą stronę, tzn aby ponownie używać dualshocka z ps4 trzeba go podłączyć na kablu...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No panowie, powoli chyba jest dla mnie nadzieja na co wymienic swoje M7. HTC A9 z metal unibody, wymiarami 5mm i 2mm wieksze od M7 i ekran 1080p. Jedyny minus dla mnie to brak dwóch glosnikow na froncie i fizyczny guzik tylko jako fingeprint sensor i te paskudne przycisku ekranowe. Ale cala reszta wyglada jak najbardziej obiecujaco i nie trzeba teraz brac Sonego Z Compact z 720p.

 

Ten A9 zapowiada się naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...