Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, jak to się będzie miało do tych gier, które działają wyłącznie ze starymi systemami, a nadal są sprzedawane. :turned:

 

Może przypadki nieliczne, ale jest w sprzedaży kilka staroci, czy klasyków, które nawet w opisie mają zaznaczone, że są przeznaczone dla systemów W7, czy nawet XP, i mogą nie działać na Win10.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Suavek napisał:

Ciekawe, jak to się będzie miało do tych gier, które działają wyłącznie ze starymi systemami, a nadal są sprzedawane. :turned:

Nijak, nadal będą sprzedawane, Steam nie dba o działanie sprzedawanych gier, mimo setek zgłoszeń. Wszystko zrzucone jest na wydawcę. Sprzedawali i sprzedają gry, które wymagają cd-keya do działania i albo w ogóle go nie ma (Bad Company 2 był tak sprzedawany na przykład), albo jest błędny i nie działa (CoD World at War), albo gry w opłakanym stanie, które ciężko nawet uruchomić (Splinter Cell: Double Agent).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Homelander napisał:

Panowie, polećcie jakieś pecetowe exy działajace na Steamdecku. 

Obczaj sobie Aperture Desk Job. Jest za darmo i śmiało można powiedzieć, że to taki odpowiednik Astro's Playroom z PS5 w sensie iż demonstruje możliwości Decka. To gierka dedykowana pod niego.

Odnośnik do komentarza

No siedzę i myślę i żadne exy mi nie przychodzą do głowy, jest w ogóle coś takiego jeszcze jak ex na PCta?

 

Jak kupiłem SD to kupiłem na Steamie kilka gier, które już miałem na konsolę, po pierwsze żeby zobaczyć czy i jak działają, po drugie bo bardzo szybko się przekonałem, że wolę grać na SD. W sumie tego nie polecam, bo teraz te gry mam rozgrzebane i na SD i na konsoli i nic nie skończone.

Odnośnik do komentarza
35 minutes ago, dominalien said:

No siedzę i myślę i żadne exy mi nie przychodzą do głowy, jest w ogóle coś takiego jeszcze jak ex na PCta?

 

Jak kupiłem SD to kupiłem na Steamie kilka gier, które już miałem na konsolę, po pierwsze żeby zobaczyć czy i jak działają, po drugie bo bardzo szybko się przekonałem, że wolę grać na SD. W sumie tego nie polecam, bo teraz te gry mam rozgrzebane i na SD i na konsoli i nic nie skończone.

 

Tego właśnie chcę unikać. Z konsolowych gier na SD chcę tylko te megadługie albo wymagajace grindu. Jak Diablo czy trzeco Baldur. Bo wiem, że na konsoli nie dam rady siedzieć tych kilkudziesięciu godzin przy jednej grze

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, dominalien napisał:

No siedzę i myślę i żadne exy mi nie przychodzą do głowy, jest w ogóle coś takiego jeszcze jak ex na PCta?

Oczywiście, co za pytanie xdd

 

Na szybko randomowe przykłady - Pizza Tower, System Shock, Song Of Conquest, Witchfire (na razie tylko epic games store), Graven, Wrath.

 

jak lubujesz się w wszelakich metroidvaniach, roguelike, boomer shooterach, rtsach to wgl pc no brainer. Ma masę gierek tylko często są w formie early access.

Odnośnik do komentarza

PC ma niewiele exów, raczej czasowych jak DAVE THE DIVER, Pizza Tower (dalej ex na PC), Against the Storm (dalej ex), Dawn of War III, Song Of Conquest i reszta typowych gier komputerowych lub indyków które nie zarobiły na konsolowe porty. W 2024 z większych exów wyjdzie Homeworld 3 ale to pewnie zbyt mocne na decka. 

 

PC ma tą zaletę ,że dostaje gry od Microsoftu, Sony i multiplatformy więc ma najbardziej pełną i najbogatszą bibliotekę gier. Czekamy jeszcze na Nintendo xd

Odnośnik do komentarza

Wargroove

Pirates Outlaws

Phoenix Point

Old World

Into the breach

Xcom 1 I 2

Midnight Suns

Songs of conquest

Pizza Tower

Grim Dawn

Against the storm

Civilization seria

Age of Wonders seria

Homeworld Remaster

Pharaon Remaster

Age of empire seria

 

Ostatnie z trzech wymienionych raczej do komfortowego grania będą wymagać mysz+klawiatura lub układów społeczności i zabawy na touchpadzie

 

Pogoogluj co ci przypadnie do gustu.

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza

No poniekąd nie kłamią. Klucze są kupione z takich czy innych oficjalnych źródeł.

 

Natomiast okoliczności zakupu, czasem region, nie wspominając o wałkach itp. to już przemilczane.

 

Jak kupię klucz od ruska kradzioną kartą płatniczą i Ci potem odsprzedam, to też będziesz miał "oficjalny klucz". ;)

 

 

Legalne strony sprzedające klucze/gry mają normalne umowy z wydawcami i dostają klucze od nich bezpośrednio. Możesz sobie porównać, co taki Fanatical, Green Man Gaming, czy Gamebillet piszą w AboutUs. Następnie porównaj to z tymi key-resellerami.

Odnośnik do komentarza

Dla wydawców i developerów już owszem, może być straszne. Wielu otwarcie mówiło, że czasem lepiej spiracić ich grę, niż kupować "od ruska".

 

https://www.reddit.com/r/Steam/wiki/dangersofkeyresellers/

https://www.gamedeveloper.com/business/the-impact-of-key-resellers-on-the-game-industry

 

Nie będę się spierał, czy to bezpieczne dla kupującego, czy nie. Tak samo, jak nie chce mi się dyskutować o tym, czy gdyby nie "rusek", to ktoś by grę w ogóle kupił, czy nie. Na forum jest pełno osób, które kupują "u turka", przez VPN i inne cebule i nie mają z tym problemu. Ja nie mam zamiaru prowadzić krucjaty. Ale jeśli jednak dla kogoś zakupy z legalnych źródeł mają znaczenie, to zwyczajnie podkreślam, że IG jest mocno wątpliwy, mówiąc delikatnie.

 

A jak ktoś chce alternatywę, to ja kolejny raz polecę Fanatical, Green Man Gaming i Gamebillet.

Odnośnik do komentarza

Jest różnica pomiędzy platformami do resellingu (Kinguin, Gamivo, G2A) dla jakichś januszy mających klucze nie wiadomo skąd a kluczykowniami sprzedającymi Ci klucze bezpośrednio jako firma (Instant Gaming, GMG, Driffle, CDKeys). Tekst o piraceniu gry zamiast kupowania klucza tyczył się tych pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Suavek napisał:

A jak ktoś chce alternatywę, to ja kolejny raz polecę Fanatical, Green Man Gaming i Gamebillet.

Na żadnej z tych alternatyw nie ma na przykład Battlefield'ów, Need for Speedów i innych, trochę ambitniejszych gier. W dodatku najczęściej ceny wcale nie są jakieś promocyjne i w polskim sklepie znajdziesz taniej lub za tyle samo. Sam Steam ma tak często przeceny, że takie strony mają niewiele sensu, jeśli chcesz po prostu kupić taniej, a o to przede wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza

Na tym sztuka polega, że okazji szuka się po różnych stronach.

 

Pytanie, czy chcesz wejść w szarą strefę i robić zakupy na tych wątpliwych. Firma, nie firma.

 

Tu fajna lista potwierdzonych sprzedawców - https://rgamedeals.net/

 

Zresztą, hasło w gugle "is instant gaming legit" daje wyniki typowe dla niezweryfikowanego sprzedawcy.

 

Ale tak jak mówię, możecie sobie tam kupować setki kluczy i prawdopodobnie nigdy przenigdy nie doświadczycie z tego tytułu żadnych nieprzyjemności, konsekwencji itp. Z takiego punktu widzenia faktycznie zaoszczędzicie. A co się dzieje faktycznie na zapleczu, to już nikogo przecież nie obchodzi, nie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...