Skocz do zawartości

Mass Effect 2 DLC


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Świetny dodatek, zdecydowanie najlepszy ze wszystkich dotychczas wypuszczonych. Nie jest za długi, 800msp to przesadna cena za 2h gry jak dla mnie, ale za to fabularnie jest dosyć ważny i na pewno, w przeciwieństwie do poprzednich DLC będzie miał bardziej dalekosiężne konsekwencje jeśli chodzi o historie ME.

Polecam wszystkim.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Super dodatek wg mnie wart swojej ceny. 2 h zajęło mi przejście ale wreszcie ciekawa historia w dlc i to taka która w 3 części powinna zostać pociągnięta :)

 

 

Liara jako Shadow Broker pomagający nam w trzeciej części :)

 

 

Pod koniec jeszcze można zabawnych rzeczy o swojej załodze dowiedzieć (chat Mirandy lol czy wyszukiwania Obiektu Zero :D)

Odnośnik do komentarza

Najnowszys dodatek rzeczywiście nie działa z polską wersją. Szczęśliwie wszedłem w posiadane kolekcjonerki, więc mam po angielsku. DLC kosztuje 800 punktów i zajmuje 1,5GB. W polskiej wersji gry dodatek jest po prostu nie widoczny w menu, tak więc nie da się go ściągnąć. Jak wrócę wieczorem do domu, to sprawdzę czy ściągnięty dodatek za pomocą angielskiej wersji gry, da się uruchomić w polskiej wersji :D

 

Dodatek zaczyna się tradycyjnie dla Mass Effecta, czyli Shepp dostaje maila z cynkiem na temat Handlarza Cieni. Musimy wybrać się na Illium i pogadać z dawną towarzyszką by rozpocząć przygodę.

 

Dodatek jest dosyć długi, choć stosunkowo łatwy. Dodaje 5 nowych osiągnięć, z czego jedno z nich polega na ukończeniu fabuły dodatku na najwyższym poziomie. Nie miałem z tym osiągnięciem większych kłopotów, grając żołnierzem już po zaliczeniu głównego wątku.

Faktycznie 800 punktów to dosyć drogo jak na 2 godziny zabawy, ale myślę że warto. Jest to zdecydowanie najciekawszy dodatek z tych do tej pory wydanych. Długość rozgrywki, kasa, surowce, sprzęt i exp podobne jak przy normalnych misjach.

Chłopaki z BioWare postarali się też by jak w każdym kolejnym dodatku pojawiało się coś nowego. Tutaj na przykład mamy scenę pościgu latającym samochodem na Illium, pomiędzy wieżowcami. Robi spore wrażenie :-)

Dodatek zachwyca również spektakularną scenografią. Autorzy nie raz już pokazali że mają dużą wyobraźnię do lokacji, ale tutaj po raz kolejny mnie zaskoczyli.

Sama fabuła mało powalająca, dotychczas w serii ME było sporo zaskakujących zwrotów akcji, dlatego też spodziewałem się innego zakończenia, to które zrobili jest trochę zbyt oczywiste.

Edytowane przez MarekZet
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przeszedłem w końcu wszystkie dotychczasowe dodatki i pozwolę sobie je ocenić. Zdecydowanie najlepszy jest "Lair of the Shadow Broker" który wart jest swojej ceny, a nawet gdyby kosztował 1200MSP to też bym nie żałował. Szkoda że wszystkie dodatki nie są tak dobre jak ten. Lair jest długi, dzieje się w różnych miejscach, jest wspomniany przez przedmówcę pościg na Ilium, dużo akcji no i poznajemy w końcu najbardziej tajemniczą postać uniwersum. Co prawda kutafony z CDA zepsuły mi niespodziankę dając screena w recenzji tego dodatku, ale końcówka i tak mnie zaskoczyła i była fajna. Świetny jest humor i smaczki w tym dodatku

 

 

Dialog o części ciała Asari, profil gracza Legiona, powalające filmiki video z kolekcji handlarza, np. ten z reporterką itd.

 

 

 

DLC no name - ciężko ocenić bo to takie sentymentalne łażenie i zbieranie, żadnej akcji i dialogów. Fajny klimat.

 

Zaeed - postać całkiem spoko, ale malutka przy reszcie naszej wesołej kompanii. Misja dla typka króciutka i nijaka, ale bez żenady.

 

Firewalker - najgorszy dodatek, czysta żenada i zło. Musiałem się zmuszać żeby to przejść. A tak się bulwa cieszyłem że będzie pojazd i różne misje do niego.

 

Kasumi - to już płatne i od razu widać różnicę. Nowa postać bardzo mi się spodobała. Misja jest krótka, ale w klimatach Hitmana i w super lokacji. Widoczek z tarasu genialny.

 

Overlord - jeszcze lepszy od Kasumi, dłuższy, z dobrze wykorzystanym pojazdem i mocnym zakończeniem. Miejscami fajne schizy rodem z horroru. Gdyby nie LotSB byłby to najlepszy dodatek do ME2.

 

No to czekamy na kolejne dodatki i zapowiedź trójki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Bo polski oddział EA nie chciał zrobić polonizacji. Zapewne przez małą sprzedaż dodatków w PL nie opłacało im się ale i tak nikt tegio głośno nie powie. A nie działa bo każda pełan polonizacja jakiejś gry jest niekompatybilna z dodatkami w wersji angielskiej (Patrz Fallout 3, Prince of Persia, Assassins Creed, Dragon Age)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
czemu DLC Lair of the Shadow broken nie działa w polskim wydaniu gry a reszta dodatków działa???

 

 

[...]nie działa bo każda pełan polonizacja jakiejś gry jest niekompatybilna z dodatkami w wersji angielskiej (Patrz Fallout 3, Prince of Persia, Assassins Creed, Dragon Age)

 

A właśnie, że działa. Wystarczy sobie zassać - http://social.bioware.com/project/3620/. Działa. Sama sprawdzałam. :thumbsup:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dlatego trzeba było zakupić wersje angielską. Ja z żadną grą nie miałem kłopotu gdyż zawsze kupuje angielskie wersje językowe. Niech dystrybutorzy cierpią skoro nas olewają. Kombo angielski live z ms points plus główne konto na polskim działa :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zakupiłem sobie kolekcjonerkę i mam kod do sieci cerberus do sprzedania. Kod działa na angielskim koncie, ale dodatki są po polsku ( wiem, że dziwnie :D ). Do ściągnięcia jest:

 

- Zaeed – Cena Zemsty

- Broń i pancerz Cerberusa

- Projektor Błyskawic Cerberusa

- Projekt Hefajstos

- Miejsce katastrofy Normandii

 

więcej info na wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mass_Effect_2#DLC

 

Cena: 15 zł.

Kod prześle mailu, razem ze zdjęciem kodu.

Jak coś to pisać: chris120@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Do grających w LoTSB. Jakie info niby ma być tym przygotowującym do ME3?

Liara jako Shadowbroker?

Czy coś dodatkowo można się dowiedzieć z codexu i filmów?

 

Pomyliłeś DLC. Dodatek łączący ME2 i ME3 jeszcze nie wyszedł.

Odnośnik do komentarza

Nadchodzi nowe DLC - Arrival!

 

Wchodze sobie w kolekcje trofeow, zeby ponapawac sie stu procentami w ME2. Platyna jest, ale dała mi 95%. Pierwsza myśl WTF, ale okazalo sie ze dodane do listy zostaly pucharki z jeszcze niezapowiedzianego oficjalnie DLC.

 

img1079r.jpg

img1080l.jpg

img1081d.jpg

 

FUCK YEAAAAAH!

 

Najprawdopodobniej jest to wlasnie ten bardzo wyczekiwany most pomiedzy ME2 a ME3 ;)

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Poczekam na jakąś edycję GOTY ME2 na X360 bo już teraz obecne dodatki fabularne to 80 zł, a jak dodać te 3 to spokojnie wyjdzie ze 120 zł. Jeśli będzie GOTY to pewnie uda się po czasie za 80 zł wyrwać z UK.

 

Edyta: Aaaa to jest jedno DLC.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...