Skocz do zawartości

Mass Effect 2 DLC


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam konto 1200 msp na polskim live i po próbie zakupienia dodatku przez xbox.com wywaliło mi napis

Przepraszamy Oferta nie obowiązuje w twoim regionie lub wygasła

 

 

Przecież było wiadomo, że jak masz konto na polskim live, to czego nie zrobisz i tak tego nie pobierzesz. Trzeba migrować albo kupić tanie pointy i ściągać ze stanów.

Odnośnik do komentarza

Streszczenie:

 

 

Admirał Hackett prosi Sheparda o uwolnienie swojej przyjaciółki dr Amandy Kenson, która to twierdzi, iż posiada dowody na nadchodzącą inwazję Żniwiarzy. Kenson podczas misji w Viper Nebula/system Bahak należącej do przestrzeni Batarian została złapana, osadzona w więzieniu i oskarżona o terroryzm. Hackett prosi o Sheparda o infiltrację więzienia i pełną dyskrecję - niech idzie sam albo w ogóle tego nie robi.

 

Shepard po dotarciu na planetę Aratoht uwalnia dr Kenson, która podczas podróży powrotnej wyjaśnia mu sytuację. Jej zespół odnalazł artefakt Żniwiarzy (Object Rho), który pokazał jej wizję nadchodzącej inwazji. Twierdzi, że Żniwiarze pojawią się w systemie Bahak (leżącym na samych krańcach Drogi Mlecznej) i użyją tutejszego przekaźnika masy do dalszej inwazji. Zadanie jej zespołu (kryptonim "The Project") polegało na zniszczeniu przekaźnika przez rozbicie na nim asteroidy, by opóźnić inwazję - używając napędów FTL dotarcie do kolejnego zajęłoby Żniwiarzom "miesiące albo nawet lata". W tym celu przemycali z Omegi różnego rodzaju silniki odrzutowe etc. do umieszczenia ich na asteroidzie, niestety ona sama została przyłapana przez Batarian i oskarżona o terroryzm (w systemie mieszka ok. 300 000 Batarian). Ze względu na owych Batarian Shepard chce zobaczyć Object Rho na własne oczy, zanim zdecyduje się zniszczyć cały system.

 

Po przybyciu na bazę osadzoną na w/w asteroidzie oczom Sheparda okazuje się wielki zegar odliczający do inwazji (ponad 2 dni), a poźniej otrzymuje od Object Rho wizję nadchodzącej inwazji. Kenson okazuje się jednak być zindoktrynowana. Po chwili walki Shepard pada i w ostatniej chwili dostrzega jeszcze żółte błyszczące oczy Kenson (aka Harbingera) mówiące, żeby przenieść go do stacji medycznej i że chcą Sheparda żywego. Jak się okazało przez kolejne dwa dni był narkotyzowany (usypiany?). Po pewnym czasie środki te przestały działać (czyżby małe ulepszenie @ Lazarus Project ?), Shepard budzi się, rozpierdala wszystko po drodze i pomimo wielkich jęków Kenson rozchodzących się z głośników na całej stacji odpala Project (w tej chwili została nam jakaś godzina do inwazji). Kenson nie daje za wygraną i udaje się jej przegrzać rdzeń Piezo. Shepard po krótkiej wyciecze dookoła stacji (i wybiciu większość ochrony) naprawia wyrządzone szkody i konfrontuje Kenson przy rdzeniu, która to popełnia samobójstwo poprzez naciśnięcie detonatora i następującą eksplozję (ew. przy użyciu Interrupta zabijamy ją, a ona umierając jeszcze przez przypadek naciska ten detonator i na jedno wychodzi). Impakt eksplozji chwilowo ogłusza Sheparda, który budzi się w ostatniej chwili mając ostatnie minuty by wydostać się ze stacji przed zderzeniem z przekaźnikiem używając ostatniego Shuttle'a.

 

Ostateczna rozgrywka odbywa się na platformie znajdującej się "na świeżym powietrzu", dzięki czemu podczas całej walki mamy przed oczami przekaźnik masy. Shepard przebija się przez zastępy mięsa armatniego i jednego YMIRa, jednak w między czasie ostatni Shuttle odlatuje. Udaje mu się powiadomić Normandię o sytuacji. Zanim jednak Normandia zjawiła się na miejscu, na platformie pojawił się złocisty hologram Harbingera, który nazwał Sheparda uciążliwością i naturalnie wspomniał o tym, że jego wysiłki są daremne, nie może zatrzymać ich nadejścia i wszyscy i tak zginą. Po krótkiej wymianie zdań Harbinger znika, a Joker zabiera Sheparda i w ostatniej chwili uciekają przez przekaźnik. Następnie oglądamy piękną eksplozję, która rozwala cały system.

 

Admirał Hackett odwiedza Normandię domagając się wyjaśnień. Shepard wyjaśnia sytuację i daje mu raport, który to jednak Hackett odrzuca mówiąc, iż nie potrzebuje jego raportów, żeby wiedzieć, iż postąpił właściwie. Jednocześnie jednak stwierdza, że Batarianie będą chcieli krwi, a oni nie chcą wojny z Batarianami, szczególnie teraz, gdy Żniwiarze mają nadejść, więc prędzej czy później Shepard będzie musiał wrócić na ziemię i odpowiedzieć za swoje czyny.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Na xbox live pojawi się dlc o dumnie brzmiącej nazwie: Mass Effect: Genesis. Jest to komiks, który był dodawany do edycji ps3, z powodu braku wydania pierwszej części na konsole sony.

Obrazuje on nam wydarzenia z jedynki z możliwością podjęcia najważniejszych decyzji. Koszt: 320 MP.

 

http://www.shadowbro...-mass-effect-2/

Edytowane przez fightclub87
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Siemka, kupiłem dziś całą trylogię na X360 i chciałem zapytać czy płatne fabularne DLC do polskiej wersji gry (na polskim live) działają bez problemu? Szukałem trochę na google, zadzwoniłem sobie na infolinię EA, a nawet do sklepu redakcji PE, ale o dziwo nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Jedni mi mówią, że działa wszystko, inni, że tylko lair of shadow broker nie jest kompatybilny z polską wersją, albo nawet, że ani on, ani arrival itd. Może mi napisać ktoś kto to testował, bo nie chciałbym wtopić z kasą. Z góry THX

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Dodatki do dwójki w postaci Lair of the Shadow Broker i The Arrival nie pójdą bo nie są w wersji polskiej. Z resztą na polskim XBL nawet ich nie ma. EA zerżnęła tyłki polskich fanów i cieszy się mamoną. Reszta powinna działać ok.

 

Ja dostałem wersję skandynawską trylogii, która ma jedynkę i trójkę po polsku, a dwójka w języku angielskim, co umożliwiło mi ściągnięcie dodatków z konta na UK.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...