Skocz do zawartości

Call of Duty Black Ops


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań i swoich spostrzeżeń odnośnie trybu ZOMBIE w singlu:

 

Pytam o pierwsza mapę (TEATR), bo w druga grałem tylko kilka razy.

 

1. STRATEGIA: jaką strategie przyjmujecie, jak najszybciej otwierać następne drzwi czy siedzicie jak najdłużej zabudowując dziury i tylko jak już nie ma wyjścia idziecie dalej ? którą drogą idziecie ?

2. BROŃ: jaką polecacie wraz z uzasadnieniem i kiedy ja kupujecie, udało się komuś ulepszyć amunicje ?

3. PUŁAPKI I DZIAŁKA: czy korzystacie z pułapek lub działek rozmieszczonych na planszy ? a jak tak to z których i kiedy ?

4. ZAKUPY: co i kiedy, chodzi mi wspomagacze energii takie jak niebieska butelka, później speed cola, jakaś pomarańczowa i po teleportacji ulepszenie za 5000pkt.

 

1. Moim zdaniem dobrym sposobem przez pierwsze 4 levele zostać bez otwierania żadnych drzwi, ZOMBIE zabijając puki to możliwe nożem (pierwszy level za pierwszym ciosem, 2 za 2, 3 za 3 a w 4 już tylko headshoty) co daje nam 130pkt za zabicie, przy wyższych levelach ciosy są liczone po 10 zabicie również 130 (najlepsze rozwiązanie headshot za 100pkt i puki jeszcze stoi w klate za 60 lub 70 ale nie zawsze chce stać lub dalej iść, ale są też desperaci co bez głowy wyłażą z dziur albo deski odrywają. Po 4 levelu prawdopodobnie pojawią się zaraz płonące psy (niebieskawy obraz i muzyczka nastrojowa) wtedy idę górnym wariantem otwierając pierwsze i drugie kolejno i kupuje bron która jest na ścianie przy zejściu po prawych schodach (karabinek dobry na psy). Jak rozprawie się z psami wchodzi następna ekipa i jak dobrze mi idzie też się z nimi rozprawie bez otwierania drzwi, jak muszę to otwieram następne i od razu biegnę włączyć prąd i jak kurtyna się otworzy to odpalę sobie teleport i cofam się do nowo otwartego przejścia zabijając zgraje która mnie goni. Korzystam z niebieskich butelek (chyba tylko 3 razy można kupić albo po którymś levelu znika). Jak jest sygnał o końcówce levelu i zostało mi parę ząbiaków to wybijam ich zostawiając tylko jednego (nowi nie wychodzą puki tego jednego nie zabiję) i mam czas na uciekanie i zabijanie wszystkich dziur na całej planszy zarabiając trochę punktów i rozglądaniu się co jest ciekawego.

 

2. Odnośnie to na początku mamy do wyboru shotguna i coś ala snajperka, biorę oczywiście snajperkę naboi nie dokupuje bo chyba w 3 levelu jakiś zombiak zostawi MAX AMMO, dobra do headshotów. Druga giwera to karabinek maszynowy który można kupić przy zejściu po prawych schodach na dole (po otwarciu drugich drzwi idąc górnym wariantem) ma więcej naboi niż ten który można kupić przy balkonie po otwarciu pierwszych drzwi i chyba większą siłę rażenia bo jak wyskakują psy to najlepiej udało mi się rozwalić trzy bez ładowania a ten co przy balkonie co chwile trzeba było ładować. Nie polecam ulepszonego noża (mogę się mylić) ale zabiera miejsce jednej broni a co do skuteczności nie zdążyłem go wypróbować. Testowałem również karabinek który można kupić obok włącznika prądu ale też miałem go krótki, strzela seriami i na pierwsze wrażenie mało skuteczny. Reszty broni nie testowałem, nie korzystam z zakupu losowego bo się parę razy do kupienia miałem podwójne pistolety ale nawet kiedyś się trafił AK-47 i to chyba była by najlepsza opcja z karabinków. Nie udało mi się ulepszyć amunicji i do końca nie wiem na czym to polega może ktoś wyjaśni mimo tego że miałem wystarczającą ilość punktów i trzymałem X i coś nie chciało mi nic sprzedać.

 

3. Działka uważam za mało skuteczne, nie pamiętam ile kosztują ale między 1000-1500 i niby strzelają do wszystkiego co się rusza ale przez krótki czas i skupiają się na stronie po której pierwsi pojawią się zombie i puki nie wybiję wszystkich nie przechodzi na drugą, takie moje pierwsze odczucie, trochę szkoda punktów. Co do prądu to używałem kilka razy żeby zatrzymać tych co idą od sceny teatru do miejsca w którym zaczynamy grę, a sam zabijałem tych co wychodzili na bieżąco. Pozytywna sprawa jak ma się sporo punktów.

 

4. Z zakupów kupowałem niebieskie butelki które są po 500 pkt dobra sprawa bo tania i jak cię powalą to masz 2 pistolety z jakimś wybuchającym ulepszaczem i ogólnie ratuje Ci życie i możesz się pozbyć większości wrogów. Drugim zakupem jak pamiętam jest SPEED COLA (cena nie pamiętam dobrze ale chyba między 1500-2500) i tego nie próbowałem i nie wiem co daje, może ktoś podpowie. Następny zakup to pomarańczowa butelka (nie pamiętam nazwy a cena chyba między 3000-3500) kupiłem ale do końca nie wiem czy coś mi dała czy nie. Ostatnie ulepszenie po tej trasie nie otwierając drzwi z drugiego wariantu to za 5000 pkt po teleportacji i nie wiem co to jest kosztuje bardzo dużo po czym jest zbliżenie na ręce jakby w bandażach i tyle również nie wiem co mi dało. Po zakupie ostatnich 2 szybko mnie zabili i nie wiem co dają ale licze na wyjaśnienie od was.

 

Tym sposobem najdalej bylem na 11 levelu z zakupiona pomarańczowa butelka która nie wiem co daje, ulepszeniem za 5000pkt po którym jest zbliżenie na ręce ze ma w bandażach (również nie wiem co daje) kopiłem sobie ulepszony nóż po teleportowaniu ale z tego co zauważyłem jest kosztem jednej broni i w moim przypadku pozbyłem się niechcący karabinku o czym dowiedziałem się w niezłym zamieszaniu i mnie zabili.

 

Napiszcie jak wam idzie, w jaki sposób gracie, co kupujecie, na jakim levelu byliście najdalej, jakieś rady sugestie.

 

pzdr i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Ej mam pytanie macie tez moze problemy z wyszukaniem meczu na wager match ? czyli gre o kase ??

 

Pobawiłem się troszkę theater mode'em i wyciąłem parę fragów z jednego meczyku, w którym próbowałem się bawić w quick scope'owanie w black ops ;)

hf :P

 

Japier zrobili snajpe gdzie nawet letko trawiona kula w paznokiec zabija na core bez sens ! A na hardkorze narazie kampa ^^

Odnośnik do komentarza

A co do samej gry na multi to zgadzam się z Jackiem - 100% trafne spostrzeżenie

Porownania black ops do mw2 to jak przykladanie swini siodla pogralem troche w multi black ops i pod kazdym wzgledem Mw2 kopie dupe dla mnie potwierdzenie ze trayarch to druga liga i wypelniacz pomiedzy kolejnymi MW

I nie to żeby było słabe , w końcu to COD - ale treyarch zrobiło krok w tył , przez grafike , dynamike , po kwestie techniczne , wydaje się jakby twórcom przyświecało motto - cofamy się w czasie (Vietnam) , cofnijmy w rozwoju , ale nie ma ich co winić , Activision płaci i wymaga.

Cóż , taka już rola podwładnych z niewielką ilością czasu , zapychających luki między Modnymi Waflami.

Wyrzuciłem to w końcu z siebie, choć jako fanowi COD łatwo nie było , teraz czas na zebranie myśli i wypunktowanie pozytywów , żeby nie było takie też są ;)

PS. Dużego killstreaka życzę :E

PS2. Singiel sobie chwalę.

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza

Ale głupoty gadacie panowie. W Black Opsie nie ma nic porównywalnego z nawiedzonymi ludźmi grającymi ze stopping power/marathon/akimbo. Nie ma też latającego co 5s ustrojstwa nad mapą, źle zbalansowanych killstreaków a i mapy są zdecydowanie lepsze niż w MW2 (z wyjątkiem Nuketown). W porównaniu do MW2 Black Ops to gra zdecydowanie bardziej taktyczna. Lubię takie kroki wstecz :thumbsup:

Edytowane przez Kymel
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie wygląda to tak:

1. Modern Warfare

2. Black Ops

3. Modern Warfare 2

 

Natomiast World at War postaram się zaliczyć w przyszłym tygodniu.

 

Edit: mój ranking dotyczy single. Multiplayer jest dla mnie we wszystkich częściach taki sam, nie podchodzi mi za bardzo. Chociaż muszę powiedzieć że wczoraj grało mi się nawet nieźle, może jeszcze zmienię zdanie:] Preferuję jednak Battlefielda:)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mi też CHYBA bardziej pasuje te multi z BO niż z MW2 :rolleyes: A to włąsnie za sprawą lepszego wyważenia, bajerów za sprawą lekkiej customizacji. I chyba mapy też bardziej przemyślane. Dla mnie i tak nic nie pobije multi z pierwszego MW, ale Black ops sprawia mi podobną frajdę. No i Theather, świetny bajer. Już w dwóch poprzednich częściach to było potrzebne. Ale dopiero Treyarch w końcu to wprowadzili.

Odnośnik do komentarza

Kutwa , jeszcze raz napiszesz "letko" i mnie trafi...

 

Wiem , że na forum przeważają osoby krytykujące MW2 , więc nie bierzcie sobie do serca mojego subiektywnego zdania - wszystko kwestia gustu - a mi BO daje o wiele mniejszy fun niźli MW2. I wyobraź sobie Kymel, że tak samo zlewam twoją opinie , jak ty moją. amen.

Odnośnik do komentarza

Ze strony www.modernwar.pl

"tym momencie deweloperzy pracują nad długą listą poprawek dla Call Of Duty: Black Ops na konsole Xbox 360 i Playstation 3. Zmiany mają wyeliminować lagi, glitch'e, błędy z grą drużynową i poziomami audio. Pełna lista zmian (ponad 20), z którymi zmaga się studio znajduje się w rozwinięciu newsa.

- Szybsze wyszukiwanie meczu

- Poprawione wyszukiwanie meczu i hosta

- Tygodniowe i miesięczne z wynikami

pokazują złe statystyki

- Poprawki do lobby drużynowego, tak by team nie rozpadał się w trakcie

- Dobieranie graczy z możliwie najlepszym połączeniem

- Poprawa wyszukiwania hosta, tak by zawsze był wybrany przed uruchomieniem rozgrywki

- Poprawki po stronie serwera i gracza by wyeliminować błędy w uploadowaniu filmów

- Poprawa błędu krzyżowania się statystyk trybu szkoleniowego z tymi z multiplayera

- Naprawa błędu blokady serii ofiar w trybie szkoleniowym

- Naprawa wybuchu rakiet Valkyrie zaraz po starcie, w niektórych przypadkach

- Naprawa błędu braku możliwości kontrolowania działka w określonych warunkach

- Naprawa utraty funkcjonalności, gdy guzik był wciśnięty podczas utraty połączenia

- Polepszenie poziomu audio, zwłaszcza kroków i wystrzałów

- Polepszenie poziomów audio podkładania / rozbrajania bomb

- Dodatkowe zabezpieczenia

przed oszustami

- Zablokowano częściowe wnikanie gracza w drzewa na Array

- Zablokowano możliwość wskakiwania na niewidzialną krawędź w bazie rakietowej, blisko B3 na Launch

- Zablokowano możliwość wyskoczenia poza mapę na Summit, gdy serwer jest ustawiony na maksymalną szybkość

biegania

- Na Havanie zablokowano wskakiwanie na niewidzialną krawędź powyżej drzwi w kwadracie C2

- Nuketown - poprawiono punkty odradzania, gdy gracz powracał do gry na głowie manekina

- Zablokowano możliwość głosowania na tą samą mapę 2 razy pod rząd

- Dodatkowe funkcje blokujące możliwość spamowania (przeszkadzania) gdy gracz jest w grze"

Edytowane przez Ferris71
Odnośnik do komentarza

Super 8 dni po premierze i już mamy info na temat patcha naprawdę nieźle System spawnów jest jaki jest i na pewno to poprawią i wydaje mi się że dopiero na początku grudnia to poprawią bo jednak trochę roboty z tym jest

PS: takie pytanko jak to jest z rankingiem prestiży otóż 3 dni temu zrobiłem prestiż i jak chcę wziąć ranking pisze że muszę mieć do wydania 50000 COD points narazie zbieram ale czy jak już będę tyle miał to mi je odejmie ? czy chodzi tylko że inni będą widzieć jaki to ja jestem oszczędny thumbsup.gif

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...