Skocz do zawartości

PS3 - Komentarze/aktualności/inne rozmowy o PS3


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Panowie, potrzebna porada, a postanowiłem pytać tutaj, bo chyba nie ma sensu specjalnie tworzyć oddzielnego tematu.

 

Sprawa wygląda tak, że noszę się ze sprzedażą konsoli. Zestaw jaki posiadam to PS3 60GB PAL (tak, ta odtwarzająca gry z PS2 i PSX i to przeważnie na przyzwoitym poziomie) z 2 padami Dualshock 3. Konsola nie raz w środku czyszczona, nie raz wymieniana była pasta, do tego była raz naprawa procesora graficznego, który po latach po prostu się zużył. Ale konsola śmiga jak nowa, soft najnowszy.

 

Rocznik konsoli - o ile dobrze pamiętam, to jak kupowałem, miała już rok (używkę kupowałem), więc najprawdopodobniej 2007.

Do sprzedaży planuję dorzucać gry, które posiadam, z możliwością odkupienia też samych, wybranych gier, a gry, które zostaną oddam młodszym kuzynom po prostu.

 

Tytuły: Bioshock: Ultimate Rapture Edition, Castlevania: LoS 1-2, Dead Space, Fallout 3, Assassin's Creed 2, GTA IV (dodatki), GTA: San Andreas (PS2), GTA: Vice City (PS2), GTA: Vice City Stories (PS2), Saint Seiya: Sanctuary Battle (płytka, pudełko, bez etykiety), Uncharted 2,

 

Zakładam, że za tytuły PS3 będące oznaczone "Classic" dostałbym max. 60 zł, inne tytuły w najlepszym wypadku 100 zł, zaś gry PS2 opatruję ceną 30 zł. Łącznie więc mi wychodzi 830 zł. Wiem, że drogo, ale nie chciałbym być też jakoś bardzo stratny.

Konsolę myślałem, by wycenić na 500 zł. Konsola ma swoje lata, od dawna jest PS4 z dużo pojemniejszym dyskiem, ale jednak mój model PS3 należy do unikatów na rynku polskim, prawda?

 

Gorzej, że łącznie wychodzi 1330 zł. Zdecydowanie za drogo. W takiej cenie spokojnie można kupić nową PS3 slimkę i kilka gier lub dorzucić jeszcze parę setek i mieć ładny zestaw z PS3.

 

Stąd myślę, by cenę za wszystko zaproponować 700 zł.

 

Proszę o opinie. Przesadzam w górę, w dół, czy może faktycznie dobrze myślę? Wiem też, że wątpliwe mam szanse na sprzedanie takiego sprzętu, w takiej cenie. Liczę, że trafię albo na kolekcjonera, albo na kogoś, kto tak samo jak ja kiedyś, chciał mieć 3 konsole w jednym, zamiast bawić się w kilka urządzeń.

Kiedyś plan był, by trzymać tę PS3 latami i sprzedać kolekcjonerowi, ale obecnie mam wrażenie, że ten plan nie ma szans na powodzenie. Dzisiejsze czasy to już nie to samo, co czasy XX w.

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze nie ten dział, po drugie to z cenami za gry chyba polecialeś zbyt mocno jakie 830zł? xD Jak uda ci sie takie stare tytuły sprzedać w granicach 20-30zl to będzie dobrze (oprócz Saint Seiya: Sanctuary Battle, które na ebayu chodzi po 20 funtów czyli koło 100zł mogłbyś za to dostać). Konsola uniktatem też nie jest bo aukcji z tym modelem jest calkiem sporo w granicach 400-500zł. 

 

700zł to uczciwa cena, ale wątpie by ktoś chciał tyle da za tak starą konsole zwłaszcza, że te modele były dość awaryjne. Gry lepiej wystaw oddzielnie a konsole spróbuj z padem i dajmy na to Uncharted 2 (bo może kogoś przyciągnąć) wystawić na olx/allegro

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam super slimke 500gb. Kupiłem nową ze 2lata temu i nic się nie dzieje. Do tego mam srebrnego pada od sony.

Mi się wyglądam bardziej podoba od slimki, oraz mechanizm otwierania jest bardzo w stylu retro.

 

O bezguściach się nie dyskutuje, czy jakoś tak  :P

A ten mechanizm otwierania to jest bardziej w stylu "tandetro" raczej - to jest taki budżetowy potworek, że aż żal na to patrzeć.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Zdarzają się oferty na allegro z super slim 12GB.

Jednak cena nowych to 700-800zł a za tyle idzie kupić używkę ps4 lub dołożyć 200zł i kupić nowe ps4 na promocji.

 

Ja sam myślałem niedawno o nowej ps3.

Kupiłem jednak używaną slim 320gb za połowę takiej ceny i jestem zadowolony.

Tobie polecam rozejrzeć się na OLX, zadzwonić do sprzedawcy i umówić się na krótki test konsoli u niego (oględziny konsoli, testy gry z dysku i z płyty).

Jeżeli się nie zgodzi (wiedząc, że coś jest nie tak z konsolą) to szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

For PS3 owners, go to the ‘Welcome Back’ section in the PlayStation Store, and select 2 titles from the following list:

  • Dead Nation
  • inFAMOUS
  • LittleBigPlanet
  • Super Stardust HD
  • Wipeout HD + Fury
For PSP owners, go to the ‘Welcome Back’ section of PlayStation Store on your PSP system and select 2 titles from the following list:
  • LittleBigPlanet (PSP)
  • ModNation Racers
  • Pursuit Force
  • Killzone Liberation

http://blog.us.playstation.com/2011/06/03/welcome-back/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A tak sobie patrzę, czy coś jeszcze wychodzi na PS3. I widzę, że chyba nie, albo ta lista jest stara:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_3_games_released_on_disc

Chciałbym wiedzieć, jakie ostatnie gry wyszły, czy może jeszcze coś wychodzi?

W sumie przyznam, że dziś zamówiłem ostatnią grę do kolekcji (brutal legend) i zakończyłem kolekcjonowanie gier na PS3.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...