Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę lipa z tym graniem na giełdzie. Okazuje się, że jest to jedyny sposób zgromadzenia sensownej gotówki, tylko szkoda, że gra jakoś tego nie sygnalizuje. Mam już za sobą 3 misje Lestera i jest z grubsza po ptakach.

Umówmy się, że śledzenie wykresów to ostatnia rzecz, na jaką ma się ochotę grając w gta, więc pomyślałem że kiedyś tam sobie obczaję jak to funkcjonuje jak już naprawdę nie będę miał co robić, a tu się okazuje, że to jedyna szansa na zgromadzenie większego kapitału i to jeszcze powiązana z misjami pobocznymi, po których przez dosłownie kilka minut można się dorobić grubej kasy, a jak się to przegapi to już pozamiatane.

 

Najśmieszniejsze jest to, że w oficjalnym poradniku nie ma słowa o tym jak grać na giełdzie

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to rowniez beka w sumie. Choc gielda i mnozenie hajsu nie jest potrzebna do skonczenia podstawowego trybu, jak ktos chce procenty ponabijac musi sie wysilic. Tak to rozumuje przynajmniej. Tez mam 3 misje lestera i dopiero teraz cyknalem z ta gielda. I tak bede gre jeszcze raz przechodzil.

Odnośnik do komentarza

Trochę lipa z tym graniem na giełdzie. Okazuje się, że jest to jedyny sposób zgromadzenia sensownej gotówki, tylko szkoda, że gra jakoś tego nie sygnalizuje. Mam już za sobą 3 misje Lestera i jest z grubsza po ptakach.

Umówmy się, że śledzenie wykresów to ostatnia rzecz, na jaką ma się ochotę grając w gta, więc pomyślałem że kiedyś tam sobie obczaję jak to funkcjonuje jak już naprawdę nie będę miał co robić, a tu się okazuje, że to jedyna szansa na zgromadzenie większego kapitału i to jeszcze powiązana z misjami pobocznymi, po których przez dosłownie kilka minut można się dorobić grubej kasy, a jak się to przegapi to już pozamiatane.

 

Najśmieszniejsze jest to, że w oficjalnym poradniku nie ma słowa o tym jak grać na giełdzie

 

No wiesz, nie jest to fizyka kwantowa. Skoro lester syngalizuje wyraźnie, że warto zainwestować w akcje te i te, to wpierdzielasz cały hajs w te akcje przed misją, a po misji tylko obserwujesz jak z godziny na godzinę (godzina w grze) rosną jak na drożdżach i po kilkunastu minutach wyciągasz 170% początkowego kapitału.

Odnośnik do komentarza

Trochę lipa z tym graniem na giełdzie. Okazuje się, że jest to jedyny sposób zgromadzenia sensownej gotówki, tylko szkoda, że gra jakoś tego nie sygnalizuje. Mam już za sobą 3 misje Lestera i jest z grubsza po ptakach.

Umówmy się, że śledzenie wykresów to ostatnia rzecz, na jaką ma się ochotę grając w gta, więc pomyślałem że kiedyś tam sobie obczaję jak to funkcjonuje jak już naprawdę nie będę miał co robić, a tu się okazuje, że to jedyna szansa na zgromadzenie większego kapitału i to jeszcze powiązana z misjami pobocznymi, po których przez dosłownie kilka minut można się dorobić grubej kasy, a jak się to przegapi to już pozamiatane.

 

Najśmieszniejsze jest to, że w oficjalnym poradniku nie ma słowa o tym jak grać na giełdzie

 

Fakt, właśnie dlatego m. in. zacząłem grę od nowa, bo misje Lestera za pierwszym razem zrobiłem mając w portfelu niewiele gotówki i w ten sposób zamknąłem sobie drogę do większych sum.

 

I z tego powodu też tak brakuje mi kasyna. Tam by można się w miły i przyjemny sposób odpowiednio dorobić.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

 

 

Przez te wszystkie detale i dopieszczenie jeżeli według kogoś ta gra nie zasługuje na 10/10 to żadna inna tym bardziej nie zasługuje. :)

 

No dokładnie, naprawdę mi się w bani nie mieści, że tak dużą i szczegółową grę można oceniać patrząc na tekstury na budynku 2 km od nas czy tym, że podczas zadymy klatki spadną z 25 do 20 czy inne nic nie znaczące pierdoły.

 

 

Można też patrzeć przez pryzmat oryginalności. Ludzie to już (wliczając wszystkie spon-offy i popierdólki na gejboja) Piętnasty Raz.

 

Pełne 10/10 można postawić np. FF7, Tekken 3, MGS1 - uwzględniając tamte czasy, MGS3, czy BioShock 1.

GTA V to IMO 10-/10 i z całą pewnością jeden z najlepszych tytułów na moim prywatnym Top 10 najlepszych gier ever.  Ale żaden tam "Mesjasz"

 

W ten sposób to już żadna gra nigdy nie będzie miała 10/10, bo były MGS1, FF7 i Bioshock, a obecne sprzęty pozwalają na 1000x bardziej bardziej rozwinięte światy, których w pełni nigdy nie wypełnimy odpowiednią liczbą detali by ktoś nie narzekał, że nie można rozwieźć pizzy. Ja po prostu mam na to inne spojrzenie.

Odnośnik do komentarza

Problem z tą giełdą jest jeszcze taki że nie wiadomo na jak długo dane akcje idą w góre, kiedyś było tak że postawiłem sporą sume na akcje firmy które mi polecono, owszem poszły w góre,zrobiłem z jedną misje w grze i straciłem jeszcze na tych akcjach :confused:

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza

Inwestujcie w akcje Pißwasser na Bawsaq - juz nieraz to pisalem.

Ja zarobilem na nich jakies 300%, akcje nadal rosna, wiec mozna na tym wyciagnac dobra kase, ale na to trzeba czasu - nic nie ma od razu. Niedawno wyciagnalem cala kase, zainwestowalem w odpowiednie akcje i zrobilem pierwsza obowiazkowa misje Lestera gdzie zarobilem trzema postaciami jakies 89% po czym znowu kupilem akcje Pißwasser i tak kasa rosnie, pozostale misje Lestera zostawiam sobie na koniec.

 

Nie noscie calej kasy przy sobie bo to nie ma sensu, trzeba inwestowac i tyle - wystarczy, ze jednego dnia pod koniec rozgrywki kupicie akcje to juz nastepnego dnia bedziecie jej mieli wiecej bo akcje Pißwasser ciagle rosna - tylko w ciagu ostatnich 24h wartosc jednej akcji wzrosla o 7.91$, a w ciagu tygodnia 26$ na plus, wiec im wieksza ilosc kupicie tym wiekszy bedzie zarobek.

 

Tym sposobem mam juz:
Michael - 15 milionow

Trevor - 2.1 milionow

Franklin - 1 milion

 

Sprawdzalem na stronie Social Club, ale jak wlacze gre to zobacze czy to sie zgadza.
Dodam, ze robilem dopiero jeden skok - ten pierwszy, wiec zarobek z misji jakis bardzo duzy nie byl, najwiecej zarobilem Michaelem w misjach Epsilonu.

Nie kupowalem jeszcze zadnej nieruchomosci - postanowilem najpierw inwestowac w akcje bo im wiecej wplacimy tym wiecej bedzie zarobku - jednak wiadomo, ze trzeba pilnowac wartosci, jednak poki co akcje firmy ktore kupilem ciagle rosna.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

No to chyba mogę się pochwalić, że wczoraj wieczorem platynka wpadła :-)

Czas: 65h single + 65h multi

Mimo że jestem fanem tej serii od czasów prehistorycznych, po raz kolejny bawiłem się doskonale, nawet przypomniały mi się czasy, kiedy jako gimbus spędziłem w tym pierwszym San Andreas przeszło 500 godzin lub więcej.

Po prostu wspaniała gra - warto było czekać i zmarnować kilka tysięcy chusteczek przy okazji trailerów i przedpremierowych screenów.

Odnośnik do komentarza

Szybko multi zrobiłeś,załapałeś się jeszcze na powtarzanie misji czy jakoś inaczej level wbijałeś?

 

Powtarzania misji w ogóle nie robiłem, setny level nabiłem przede wszystkim na wyścigach, bo jest to bardzo szybki sposób na zdobycie sporej ilości RP i lekko poboostowałem na wyścigu "Przestępczy rekord", gdzie okrążenie trwa 25 sekund (jeździ się wokół więzienia) i jeśli gra się z kimś (przynajmniej dwa okrążenia) można wyjąć nawet 5.000 RP na jednym wyścigu, ale ilość zależy też od posiadanego poziomu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy wiecie (ja do wczoraj nie wiedzialem), ale na Androida dostepna jest oficjalna instrukcja obslugi GTA V:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rockstargames.gtavmanual&hl=pl

 

Mozna tam poczytac fajne opisy, ale co najwazniejsze zobaczyc szczegolowa mape calego Los Santos z zaznaczonymi miejscami specjalnymi jak np. skoki spadochronowe, sklepy, strzelnice, korty tenisowe, kina, nieruchomosci itd.

 

Czekam na aplikacje iFruit na Androida, ale jak widac jakos im sie nie spieszy z wydaniem jej na ten system.

 

Ponadto jest jeszcze jedna nieoficjalna, ale ciekawa aplikacja - poradnik z wypisanymi zadaniami do medali dla kazdej misji oraz mapa, na ktorej sa zaznaczone poukrywane rzeczy, skoki, mosty:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ccm.gtav&hl=pl

Odnośnik do komentarza

Ja mam ok. 10%, ale tylko dlatego że gram już ... o ile dobrze liczę... ok. 3 raz. No może 4, bo pierwszy raz śmigałem na piracie jak tylko gierka była dostępna w sieci, ale nie dużo, nie chciałem sobie psuć zabawy z oryginałem. 

 

Za każdym razem dochodzę do momentu, że pozostają tylko pierdoły do zbierania, jakieś nieciekawe aktywności do 100% i takie odgórne narzucanie co mam robić do mnie kompletnie nie przemawia. Wolę zrobić 6 gwiazdek i śmigać autostradą przy akompaniamencie wybuchów. A potem i tak zaczynam od początku. Co ciekawe nawet na początku zabawy w radiu czy w gadkach padają stwierdzenia, na które zwraca się uwagę dopiero w momencie gdy człowiek już zna poszczególne elementy fabuły, czy świata San Andeas 2013 A.D. Są gadki polityczne, które mają późniejsze odpowiedniki w misjach (wcześniej nie zwracało się na to uwagi choćby przez to, że człowiek nie wiedział co będzie nas w przyszłości czekać). Są odnośniki do wydarzeń, które także zaowocują w przyszłości, a z kolei MY będziemy mieli na nie wpływ. Są także drobne detale, na które się nie zwraca uwagi pierwszy raz. 

W końcu warto zrobić przejście ze skokami z największą liczbą błędów jaką się da zrobić. Co prawda można to wykonać przez replay mission w menu gry po skończeniu danej misji, ale to już nie to. Choćby misja u jubilera. 

 

Haker dupa panikuje gdy włączy się alarm. Kierowca stoi w miejscu i zastanawia się który tunel wybrać. Strzelec od razu pada z łupem, który można zebrać Franklinem. Co ciekawe Mike zgarnia w tej misji ponad jeden melon. Ładnie.

 

Edytowane przez Texz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...