Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Mustang napisał:

I tak, i nie. Podobny typ auta, ale odwrotna filozofia. Zamiast zmodyfikowanego totalnie powolnego samochodu, masz coś całkiem szybkiego w niepozornym opakowaniu. Ciekawa odmiana od Mercedesów z pakietem AMG do podstawowego diesla.

Tia. I same M performance oraz więcej modeli S line niż Audi wyprodukowało :)

Odnośnik do komentarza

Tak, te m pakiety i s line z allegro czasem ograniczające się do naklejek czy nakładek na progi, to już w ogóle jest dramat.

 

Z drugiej strony przyznam, że do nowej jedynki można niewielkim kosztem (przy cenie auta), zamówić w opcji kierownicę plus inaczej wyprofilowaną gałkę zmiany biegów m i nawet nie wygląda źle taka opcja. Kiedyś po zakupie Grande Punto, moim "tuningiem" było zastąpienie bazowej, wykonanej z jednolitego, szarego plastiku gałki, oryginalną fiatowską w wersji skórzanej i byłem bardzo zadowolony z tej niewielkiej modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, krupek napisał:

To samo ST Line do Forda i auto wygląda na sportowe.

Nowy Focus w ST line to po prostu przeza(pipi)iście ładne auto. U mnie na osiedlu jest jeden niebieski i taka głęboka czewień. Kot.

 

1 godzinę temu, Mustang napisał:

Tak, te m pakiety i s line z allegro czasem ograniczające się do naklejek czy nakładek na progi, to już w ogóle jest dramat.

 

Z drugiej strony przyznam, że do nowej jedynki można niewielkim kosztem (przy cenie auta), zamówić w opcji kierownicę plus inaczej wyprofilowaną gałkę zmiany biegów m i nawet nie wygląda źle taka opcja. Kiedyś po zakupie Grande Punto, moim "tuningiem" było zastąpienie bazowej, wykonanej z jednolitego, szarego plastiku gałki, oryginalną fiatowską w wersji skórzanej i byłem bardzo zadowolony z tej niewielkiej modyfikacji.

Na forum Audi jest od groma wariatów co składają sami S-Line, ale robią to z głową, a nie janusze na otoMoto mają grill ze snaczkiem S-Line...do 1.6 i gołym środkiem

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, krupek napisał:

Ostatnio śmigam autem zastępczym Mitsubishi Eclipse Cross. Z profilu i z tyłu auto w ogóle mi się nie podoba, ma mały bagażnik, ale jeździ się tym bardzo fajnie, automat działa przyjemnie, wnętrze jest dobrze wyciszone, no komfortowa jazda. Spodobała mi się kamera 360, ciekawy bajer.

Mnie rozwala, że taki samochód nazwali Eclipse

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Volvo za kilka miesięcy ogranicza maksymalną prędkość w swoich samochodach do 180 km/h. I po co np. w takim S60 te 250 koni? Za rok będę brał nowy samochód i już wiem, że Volvo sobie podaruję. Oczywiście mam świadomość, że pojawia się zapytanie - "a gdzie będziesz tak szybko jeździł?". Chodzi o zasadę. Sami sobie strzelają w kolano i z takim podejściem, nigdy nie dogonią takiego BMW, czy Mercedesa.

Odnośnik do komentarza

To jest ciekawy temat, o którym sporo myślałem ostatnio. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że w Japonii pokrywa się z aktualnym ogranicznikiem dla wszystkich aut, w USA i w Kanadzie nikt tak szybko nie jeździ (są oczywiście okazjonalne przypadki szybszej jazdy, ale raczej nie chodzi o kierowców Volvo), a w Europie wszystko zależy od kraju. Np. w kluczowej Skandynawii nie osiąga się 180, podobnie we Francji czy UK. Myślę, że w tych krajach prawie żaden potencjalny nabywca się nie wykruszy.

Interesująca będzie na pewno reakcja rynku niemieckiego, z oczywistych względów, oraz właśnie np. polskiego, bo jednak tutaj na razie ograniczenia łamane są regularnie.

Samo 180, no cóż, nawet w Niemczech jest to jednak prędkość przekraczana już głównie dla frajdy z jazdy, bo patrząc obiektywnie zysk czasu jest niewielki w porównaniu ze wzrostem spalania i ryzyka.

Dobra, czy wybierając dzisiaj samochód wziąłbym Volvo z ogranicznikiem do 180 - nie wiem, na pewno byłby to dla mnie istotny argument na minus, ale niekoniecznie deal breaker. Myślę, że stracą niedużo.

Odnośnik do komentarza

Oni co prawda nie narzekają na sprzedaż, ale co się zbliżą do BMW czy Merca, to te im odjeżdżają. A to jeszcze bardziej ich wyhamuje :) Takie BMW 330i to jak na sedana jest pocisk, 5,5 do setki i weź tu się nie rozpędź na jakiejś prostej, jak są ku temu warunki ;) Rozważałem jako kolejny samochód S60, ale taka polityka to jest dla mnie spory minus. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Taka ciekawostka jak amerykańce robią blacharkę i malują auta. Mustang rocznik 69 po renowacji w USA, razem z kosztami transportu i opłatami (dodatkowo około 20 tys zł do ceny wyjściowej w USA) wychodzi w tym przypadku co najmniej 20% taniej niż egzemplarz po pełnej renowacji u nas. :) 

spód: 

100051881_2848411008601628_1458003189239

 

99153631_2848411058601623_41343791474073 

 

uszczelki w kolorze nadwozia: 

99557334_2848410918601637_38322162838945 

 

ale tutaj igiełka 

99436370_2848410958601633_64192043218412

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Myślałem, że jak teraz jest moda na suvy to Outlander szybko pójdzie, bo ktoś weźmie do codziennego użytku, albo jakiś miras na handel, tym bardziej, że to auto salonowe, z pełną dokumentacją. A tu dupa, ogłoszenie na otomoto, olx, regionalnych ogłoszeniach i zainteresowanie prawie zerowe. Cenę dałem niską, ale pewnie przebieg 300k odstrasza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...