Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Pogoniłem w końcu Outlandera w rodzinie, cena sporo niższa niż oczekiwałem, ale już ch.uj, ważne, że z głowy. Ulga, bo w grudniu kończy się badanie i ubezpieczenie. Tymczasem, wczoraj nim jechałem w trasie, a w wracałem Focusem, o jezu jaka różnica w komforcie jazdy, przepaść. Focus już dotarty, w przyszłym tygodniu wymiana oleju, wlecą zimówki i elo.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, mozi said:

Co wy macie z tym docieraniem XD który mamy rok?

Tak, temat jest kontrowersyjny. Natomiast w instrukcji obsługi mojego A3 z 2017 mam rozdział o docieraniu, z wyraźnym zaleceniem żeby nie przekraczać 2/3 maksymalnych obrotów przez pierwszy 1000 km i stopniowo podnosić ten próg przez kolejne 500. Przez pierwsze 1500 km unikać ostrego przyspieszania i ciągnięcia przyczepy. Jeśli Audi nie szkoda miejsca w instrukcji na takie porady, to raczej coś jest na rzeczy. 

 

2 hours ago, krupek said:

Przez pierwsze 2k km nie przekraczałem 120-130 km/h. W tym czasie w silniku się układają elementy pracujące, część się ściera i zostaje w oleju, więc warto go wymienić po tym czasie. Może docieranie to za dużo powiedziane, ale po prostu unikałem wysokich obrotów, długich jazd, albo dynamicznej jazdy.

Dokładnie. Źródła podają różne przebiegi, ale zasadniczo w prywatnym samochodzie, warto zrobić pierwszą wymianę oleju długo przed oficjalną pierwszą wymianą po 15-30k. Nie zgodzę się tylko z długimi jazdami. Długie trasy na stabilnych obrotach zużywają samochód mniej niż wiele krótkich przejazdów na podobnym dystansie. Silnik pracuje sobie w odpowiedniej temperaturze i bynajmniej nie widzę co miałoby bardziej szkodzić w przejechaniu 500 km na raz niż 10x50 km.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja hyundaia "docieralem" przez pierwszy tysiac i wymieniłem olej po 5tys km. Rozebrałem filtr olejowy i nic tam nie było, zadnego metalicznego szlamu czy o zgrozo opilkow. Najbardziej szkodliwe dla silnika są przejazdy na niskich obrotach i duzym obciązeniem, kiedy cisnienie smarowania jest niskie.

 

 

W pracy silniki lokomotyw docieramy tylko w przypadku starych jednostek, zajmuje to caly dzien i stopniowo je obciążamy, gdzie finalnie są pałowane na max obrotach i obciążeniu nawet przez kilka godzin.

Nowe jednostki Caterpillara, tylko delikatnie rozgrzewamy i od razu dostają w palnik.

Odnośnik do komentarza

Ja słyszałem, że silniki nowoczesne są już w fabrykach wstępnie docieranie, ale szczerze gdybym kupił nowy samochód to dla mnie byłoby czysta przyjemnością takie dbanie o auto. Nie katowanie na początku, cieszenie się niskim spalaniem, kupienie dobrego oleju( nie ten syf co większość dilerów leję), wymiana go etc. Takim sposobem ( jak nie trafisz na trefna sztukę) dłużej ci będzie służyć

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Co za niesamowity samochód. Nie tylko mocny silnik (260 koni), ale też specjalnie opracowany napęd AWD oraz unikatowe dla tej wersji nadwozie. :banderas:

Podobno rewelacyjna skrzynia manualna, oraz klasyczny ręczny. Przepis jak z lat '80, a to w aucie wyposażeniem w pełni odpowiednim dla 2020 roku jeśli chodzi o bezpieczeństwo czy elektronikę. Do tego z testu wynika, że jest na tyle wygodne, że może spokojnie być używane jako daily.

Nie sądziłem, że jednym z najciekawszych samochodów tego roku będzie Yaris. Przyszła legenda bez wątpienia :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 hours ago, krupek said:

Czy warto przedłużać gwarancję w aucie na kolejne lata i przebieg? U mnie byłoby to 1200 zł za lata 3-5 i przebieg 50k. Z jednej strony spoko, z drugiej, oni chyba i tak zawsze robią wszystko, żeby umywać ręce od usterek.

Ale to jaki przebieg, do 150k? 

 

IMO jak się zrobi poniżej 100k przebiegu można zaryzykować bez, 100-150 już jest bardziej ryzykowne. Czyli jakbyś miał wykorzystać pełne 50k km gwarancji ponad 100k km, to bym się zastanowił. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ten sam kibel przy stacjach ładowania Energa. Zakup auta elektrycznego może się chyba tylko opłacić, jeśli auto będzie z tej tańszej półki aut elektrycznych, będzie tylko do codziennej jazdy po mieście maks. 50-60 km i będzie długo służyło. 

 

Tymczasem wczoraj gdzieś mi się rzuciło info, że ostatnio do Polski sprowadza się rekordowo stare auta.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...