Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o wydarzenia po wymuszenia i Twoje gesty, wiadomo, że nic nie tłumaczy agresji i wysiadania z samochodu. Ale czasem warto sie zastanowić czy potrzebne było denerwowanie sie w takiej sytuacji. Sam niejednokrotnie przez lata wjebałem sie komuś bo byłem zamyślony lub po prostu nie zwróciłem uwagi na pierwszeństwo. Wystarczy troche kultury po obu stronach i wszystko rozejdzie sie po kościach a nie zakończy przy udziale policji. 

 

E: Logan też dobry

Edytowane przez Dud.ek
Odnośnik do komentarza

Mnie 2 lata temu gość na rondzie wymusił, strąbiłem dziada bo ledwo wyhamowałem i uciekłem na drugi pas. Typ mnie dogonił, wysiadł i mnie popychał ,że ledwo motocykl utrzymałem. Sprzedałem mu bułę, uwaliłem mu jeszcze lusterko jak odjeżdżałem.  Zero tolerancji dla buraków na drodze od tamtej pory, tętno 200 chyba wtedy miałem xd Po tej akcji kupiłem sobie kamerkę również do motocykla na kierownicę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Raz też miałem podobną przygodę. Najpierw typ zaczął bez powodu złośliwie przyspieszać, kiedy wyprzedzałem go na pustej prostej. Potem się dodatkowo wkurwił, bo też mu przyspieszyłem, kiedy chciał mnie wyprzedzić już w idiotycznym miejscu, w miasteczku przed wysepką. Za miasteczkiem dogonił mnie jak jechałem za kimś przed serią zakrętów, wyprzedził nie widząc nic z przeciwka, prawie zepchnął do rowu i zatarasował całą szosę (Toyotą Hilux). Wysiadł z auta, coś się pruł, na szczęście za mną nikogo nie było, więc po prostu cofałem kiedy szedł w moja stronę. Z drugiej strony pojawiły się jakieś inne samochody, oczywiście też nie mogły przejechać. Gość w końcu wrócił do auta, zawrócił i odjechał coś mi grożąc. Nienormalny albo po jakiś prochach, bo naprawdę reakcja nieadekwatna kompletnie do przebiegu całej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
2 hours ago, krupek said:

Co ile km lub miesięcy zmieniacie olej w silniku? Ja zwykle zmieniałem raz w roku, ale przez ostatnie kilka miesięcy jeździłem więcej niż zwykle. W zeszłym roku w listopadzie zmieniałem olej przy 2k km, teraz mam najeżdżone prawie 18k i chyba wypadałoby już zmienić, bo następna wymiana na przeglądzie przy 30k.

Jeśli przeglądy są co 30k, w prywatnym samochodzie bym pewnie zmieniał co 15k albo po roku. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 hours ago, krupek said:

Co ile km lub miesięcy zmieniacie olej w silniku? Ja zwykle zmieniałem raz w roku, ale przez ostatnie kilka miesięcy jeździłem więcej niż zwykle. W zeszłym roku w listopadzie zmieniałem olej przy 2k km, teraz mam najeżdżone prawie 18k i chyba wypadałoby już zmienić, bo następna wymiana na przeglądzie przy 30k.

Nie wiem czy masz automat, ale jeśli tak to o niej też bym pomyślał w późniejszym terminie.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Sedrak napisał:

W Fordzie była montowana 8 biegowa klasyczna przekładnia hydrokinetyczna. Chociaż chyba teraz w nowych modelach pojawiają się dwusprzeglowe.

To nawet nie chodzi o hydrauliczną czy dwusprzęgłową. Nawet VW ma dsg mokre i suche. W mokrej wymieniasz olej, w suchej nie ma oleju ale przy ok 150 tys km trzeba sprzęgło wymienić i towarzyszące mu zabawki.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...