Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

On 5/24/2021 at 10:28 AM, qvstra said:

ha tfu na zlodzieja. mi ukradli listwe zderzaka przedniego warta 20zl i niedawno zostalem pozbawiony katalizatora

 

W Łodzi też plaga tego łatajstwa, po kupnie Volvo dołączyłem do komunistycznego stowarzyszenia parkingowego i parkuje na strzeżonym, żeby się uchronić przed nimi. Kiedyś w Maździe chyba chcieli mi ukraść kata (katy z Mazd z tych lat chodzą nawet ponad 2k zł), ale, że nie byli w stanie podnieść auta, bo za nisko było, to zerwali naklejki z numerem startowym z Toru Poznań, urwali wycieraczkę i zajebali dekielki od felg...

 

 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zainspirowany rozmową z innego tematu, ciekaw jestem w jaki sposób dbacie o wasze daily bardziej niż motoryzacyjni ignoranci, a co olewacie. 
 

Sam dbam starając się w miarę możliwości parkować daleko od innych oraz sprawdzając regularnie ciśnienie w oponach.

 

Natomiast zdarza mi się ostrzej przyspieszyć na niedogrzanym silniku, nie wymieniam oleju częściej niż według zaleceń producenta i jeżdżę myć samochód do myjni automatycznej. 

Odnośnik do komentarza

Olej raz w roku albo co 15k, zależy co pierwsze. Nigdy nie patrzę na zalecenia producentów. Parkuję tak żeby było w miarę luźno i ktoś kto będzie pakował dzieciaka do auta nie obił mi mojego. Myjni automatycznych unikam. Od ciśnienia mam czujniki. Nie wchodzę na zbyt wysokie obroty przy zimnym silniku. Skrobię przednią szybę, i tak jest narażona na rysy od kamyków, piachu, owadów, ptaków. Sporo jeszczę po drogach szybkiego ruchu i autostradach więc i tak co ok 4 lata robię polerkę przedniej szyby. Raz w roku czyszczenie wentylacji i ozonowanie kabiny. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Dud.ek napisał:

Ja wiem czy taniej, u nas nabicie średnio 100zł + odczynnik którego nie powinno wejść dużo. Kiedyś na gruponie było nawet za 50zł.

To aktualna cena? Bo za tyle to w moich okolicach było lata temu, teraz to ze 2-3x drożej. Wydaje mi się, że na tyle skasowali mojego ojca.

Edytowane przez ProstyHeker
Odnośnik do komentarza

We Wrocławiu tym tańszym czynnikiem chłodzącym to 270 ziko napelnienie / odgrzybianie i to w namiocie pod tesco a nie w warsztacie stacjonarnym. Jak ktoś ma nowe auto to pewnie z 400 zł i to przy 520 g czynnika. Skąd wy macie za 5 dych nabijanie? Ja też chcę!!!

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dud.ek napisał:

No ale skad bierzesz 520g czynnika, tak jest jak masz pusty układ. Normalnie ściąga Ci z układy i dobija tyle co ma być i kasuje za róznice której brakowało. 

 

Załóżmy jednak, że mam pusty bo klima jest trup w tym sezonie. ;|

Odnośnik do komentarza

No to poszukaj jakis sezonowych promocji. Najgorsze, ze jak klima nie chodzi to może być jeszcze coś do zrobienia, nie tylko nabicie. Ja za sprawdzenie szczelności, nabicie i odgrzybienie zaplaciłem chyba 240zł bo miałem rozpinaną chłodnice klimy. Na szczeście nie było problemów, ale mechaniki sie śmiały z gościa co przyjechał nabić klime a nawet nie miał założonych oringów na przewodach do chłodnicy. Przeszukaj lokalny grupon może coś wyskoczy. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Miałem w swoim życiu około 10 aut, które swego czasu normalnie kupiłem i sprzedałem. Kupujący zadawali w miarę normalne pytania o stan, historię auta itp normalne rzeczy. Ostatnio wystawiłem auto, 99,99% pytań było o katalizator. Czy w dzisiejszych czasach nie kupuje się już aut, tylko katalizatory? Pytam serio, bo jestem zaskoczony. 10 lat temu nawet nie znałem tego słowa, a dzisiaj pierwsze pytanie w słuchawce brzmi "czy jest K A T A L I Z A T O R". Wtf? To coś w stylu platyny czy bitcoinów, że takie cenne?

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza

Janusze wąsacze nosacze biznesu teraz potrafią starsze auta dla samych katalizatorów skupować z rąk prywatnych użytkowników. Co ciekawe w jukej też mogą się zdarzyć tego typu kradzieże bo kradną kosiarki, samochody, rowery, motocykle, skutery i już "nastraszyłem" swoją że musimy jakoś zabezpieczyć cytrynę przed ewentualnym zajumaniem kata. Niby zawsze samochody pod oknem stoją, na parkingu wydzielonym i ogrodzonym murem ale chujkom złodziejaszkom to specjalnie nie przeszkadza. Parę miechów temu gnoje ukradły mojemu bylemu landlordowi całą rodzinę plastikowych ogrodowych Simpsonów w skali 1:1. W nocy się zakradli, poodkręcali, wrzucili do vana i tyle ich było na kamerach widać.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Meanthord napisał:

Miałem w swoim życiu około 10 aut, które swego czasu normalnie kupiłem i sprzedałem. Kupujący zadawali w miarę normalne pytania o stan, historię auta itp normalne rzeczy. Ostatnio wystawiłem auto, 99,99% pytań było o katalizator. Czy w dzisiejszych czasach nie kupuje się już aut, tylko katalizatory? Pytam serio, bo jestem zaskoczony. 10 lat temu nawet nie znałem tego słowa, a dzisiaj pierwsze pytanie w słuchawce brzmi "czy jest K A T A L I Z A T O R". Wtf? To coś w stylu platyny czy bitcoinów, że takie cenne?

 

Kumpel ma komis. Kupił ostatnio jakiegoś starego, różowego forda od dziadka za przysłowiowe pincet. Katalizator był wart 1300 pln. 

 

https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu/

 

Ogarnij sobie temat i ceny no i zapraszam do zakupu gumówki na dobrym akumulatorze. :cool: :lapka:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pajda napisał:

Kleje dobrych marek raczej maja ten sam skład i właściwości. Ja do klejenia szyb w lokomotywach używam produktów Sikaflex. Produkt nigdy nie zawiodł, a niektóre szyby ( czołowe) ważą po 80kg. 

 

 

 

Lokomotywy. Robiłem przy nich od innej strony i ich spawanie to level ultra hard nie raz w takich pozycjach, że nie ma takich w książkach. No i dozór na każdym etapie, prześwietlenia, poprawki... Może jeszcze do tego wrócę ale jednak wolę bardziej żywiołową ślusarkę ze spawaniem. :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dopadło mnie dzisiaj 2 szeryfów drogowych i chcieli się dostać do auta :[. Mieli kompletny nie fart, bo wszystko nagrała kamerka i jutro robię zgloszenie na policji.

Dlaczego zatrzymali mi się na dwupasie? Bo debile wymusili pierwszeństwo na skrzyżowaniu dróg równorzędnych i mieli pretensje, że śmiałem im pokazać kilka gestów :reggie:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...