Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Przechodzenie na czerwonym jak jest droga pusta? Aha już to widzę. Jedzie auto 100m od przejścia, a ludzie naku.rwiają jak idioci bo przecież NIC NIE JEDZIE. Liczba potrąceń na pasach na pewno nie zmaleje, a pieszy może zaoszczędzić kilka sekund jak go nic nie pie.rdolnie. Już teraz włażą na pasy jak chcą, jeszcze brakuje tego żeby na czerwonym mogli. 

Odnośnik do komentarza

Będąc chwilowo w UK/Londynie też to doskonale działało. 

Pusta ulica i razem z patrolem policji na drugą stronę przez czerwone. Praktyczne i jest wiele syt np u mnie w Poznaniu że mógłbym spokojnie przejść. Ale nie.... oni na bank są schowani gdzieś za murkiem/krzakami. 

Prawnie jestem odpowiedzialny za swoje działania po skończeniu 18 lat... więc... 

Jeszcze bym się doczepił przejazdów kolejowych, bo wiele w kraju za wcześnie opuszcza rogatki. Ale to już wymaga zainwestowania w nowszy system nadzorowania ruchem kolejowym. 

Odnośnik do komentarza

Przechodzenie na czerwonym stanowczo nie. Za dużo głupich ludzi chodzi po tej ziemi. W Londynie to może się sprawdzić, bo tam jest wszystko zakorkowane i samochody stoją. U nas już widzę jak przechodzisz na czerwonym przez Aleje Jerozolimskie w Warszawie.

 

1 godzinę temu, Dud.ek napisał:

Mnie w(pipi)iają światła które się zmieniają tylko po to żeby Cię wyhamować. Przejście puste a tu nagle zmiana świateł na 5 sekund i można dalej jechać. Oczywiście dobrze okamerowane żebyś tego nie zbagatelizował. 

Nie spotkałem się z takimi światłami poza tymi, które zmieniają się na czerwone jak przekraczasz dozwoloną prędkość, bo mają wbudowane radary. 

Odnośnik do komentarza

Z tym przechodzeniem na czerwonym to temat rzeka, tak samo jak przechodzenie poza przejściem dla pieszych. Z jednej strony, nie powinno być za to mandatu, jeśli jest się osobą pełnoletnią, a z drugiej strony, nie da się tego uregulować prawnie do końca, bo przejście przejściu nierówne, a wiadomo, że daj polakowi palca, to weźmie rękę.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.01.2019 o 15:18, iluck85 napisał:

Jadę sam, nie mam pasów- dostaje mandat. Za co? Moja własna wola :) Wylecę albo nie, to moja sprawa. 

 

Skąd się biorą takie osły? Od kiedy pasy są obowiązkowe ludzie mniej cierpią/giną przy wypadkach, koniec i kropka. Antypasowcy = antyszczepionkowcy. Bo kiedyś komuś pas uciął głowę, to pasy powinny być wyborem.

 

Jego wybór, a potem lata jak worek pyrów po wnętrzu (jeśli nie wyleci przez przednią szybę) w razie wypadku i jeszcze składać osła trzeba za moje podatki.

12 godzin temu, D.B. Cooper napisał:

Przechodzenie na czerwonym jak jest droga pusta? Aha już to widzę. Jedzie auto 100m od przejścia, a ludzie naku.rwiają jak idioci bo przecież NIC NIE JEDZIE. Liczba potrąceń na pasach na pewno nie zmaleje, a pieszy może zaoszczędzić kilka sekund jak go nic nie pie.rdolnie. Już teraz włażą na pasy jak chcą, jeszcze brakuje tego żeby na czerwonym mogli. 

 

Ty no patrz, a jakimś cudem w krajach, gdzie pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo jakoś liczba śmierci na drogach/na pasach/na chodnikach (xDDDD) dużo niższa jak w Polsce.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, raven_raven napisał:

Ty no patrz, a jakimś cudem w krajach, gdzie pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo jakoś liczba śmierci na drogach/na pasach/na chodnikach (xDDDD) dużo niższa jak w Polsce.

Ale to nie ta infrastruktura i mentalność. Tutaj podobnie jak z alkoholem w miejscu publicznym. Pozwól polakom pić go na ulicach to marna część po prostu wypije piwo na ławce i pójdzie do domu, a większa część zrobi festiwal chlania na ulicach, bo im WOLNO. To samo byłoby na ulicach. Za dużo ludzi w Polsce nie potrafi mądrze korzystać z przywilejów prawnych.

Odnośnik do komentarza

No i, o zgrozo, pieszy miałby mieć pierwszeństwo na PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH. Nie może być :nosacz:

2 minuty temu, krupek napisał:

Ale to nie ta infrastruktura

 

Infrastruktura do nie zabijania pieszych? No to się nazywa pedał hamulca i z tego co mi wiadomo, jest montowane w każdym samochodzie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Z infrastrukturą to chodziło mi chociażby o miejsca, gdzie jest przejście dla pieszych przez jezdnie o 2 pasach ruchu w jednym kierunku i brak sygnalizacji świetlnej, albo słabo oświetlone przejścia dla pieszych. Szczególnie ten pierwszy przypadek jest wyjątkowo niebezpieczny.

 

No nie wiem, trzeba byłoby taką zmianę przepisów bardzo dopracować i pozbawić luk, bo można tylko pogorszyć sprawę.

Odnośnik do komentarza

Czy ja dobrze czytam?

Wpuścic pieszych na polskie jezdnie, gdzie polaczki mając w TZ nawet 50 m  między progami walą do setki? No nie jesteśmy gotowi, na pojazdy spalinowe polska nie jest gotowa, co dopiero wpuszczac ludzi na jezdnie.

 

Ogólnie boje się co to bedzie jak  elektryki za 30 lat beda w mocnym natarciu, przecież tego nie słychac, czasami polaczka ratuje to ze dieselek  słychac z 300 metrów.

 

 

Odnośnik do komentarza

Fatalny pomysł, który w każdym innym kraju działa. No serio, szczerze mówiąc powiedziałbym, że w Berlinie jest więcej dziwaków/wariatów/narkomanów/ludzi którzy mają wy(pipi)ane bo im wolno, a jakoś ten system działa doskonale. Można też, o zgrozo, bez żadnego przypału przechodzić w dowolnym miejscu, jeśli nic nie jedzie, a istnieje i taki wynalazek jak przejścia dla pieszych z pierwszeństwem samochodu. Na tych normalnych, jeśli nie ma świateł, istnieje nikła szansa że ktoś się nie zatrzyma jeśli jesteś przy krawędzi drogi. Także no, zmiana mentalności by się przydała, ale raczej kierowcom. Piesi są takimi samymi dzbanami wszędzie, ale to kierowca po coś robi kurs i dostaje uprawnienia - niestety wiąże się to z myśleniem na drodze za wszystkich dookoła i dostosowaniem prędkości/stylu jazdy do tego co "mogłyby zrobić osoby dookoła". I dopóki to nie dotrze do większości kierowców to nic się nie zmieni.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli wszyscy mniej lub bardziej się zgadzają, że nie brakuje kierowców, którzy by i stówą po mieście napier,dalali, którym pieszy zawsze "wtargnie". To niby jak wyobrażacie sobie wyedukowanie takich ludzi, proszeniem? Proszę Seba, nie rozpędzaj swojego BMW tak bardzo, jeszcze komuś krzywdę zrobisz! :dynia: Wyśmienicie to działa na przestrzeni lat, co roku więcej pieszych ginie.

 

Dobrze wiecie, że surowsze prawo i napier,dalanie mandatami to jedyny sposób na "edukację", trzeba tylko to przyznać.

Bo póki co jest tak jak na tym filmiku, gdzie typ wyprzedzał na przejściu dla pieszych i jeszcze z mordą na policjanta, że jak to tak, nawet się go nie upomni tylko od razu karać, jego, kierowcę z wieloletnim doświadczeniem?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, raven_raven napisał:

Bo póki co jest tak jak na tym filmiku, gdzie typ wyprzedzał na przejściu dla pieszych i jeszcze z mordą na policjanta, że jak to tak, nawet się go nie upomni tylko od razu karać, jego, kierowcę z wieloletnim doświadczeniem?

 

O, to jest najgorsze jak ludzie nie ogarniają czym jest "wyprzedzanie na przejściu dla pieszych" i nie zdają sobie sprawy z tego dlaczego ten manewr jest tak niebezpieczny, wiecznie wielkie zdziwienie - "przecież ja nie wyprzedzałem". Zawsze staram się takiego dzbana na najbliższym czerwonym o(pipi)ić.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...