Skocz do zawartości

Rodzina Soprano


Blaise

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, zakończenie mi zawsze STRASZNIE podobało i uważam, że jest chyba najlepszym, jakie widziałem w serialu (z "The Shield" tuż za). Ale uważam, że cały serial nie był równy. Brakowało mi zawsze czegoś w tej historii, jakiegoś pie'rdolnięcia.

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem oglądać serial. Zakończenie było dość... niesatysfakcjonujące. BYŁO, ale po przeczytaniu pewnego artykułu, zrozumiałem geniusz tego serialu.

http://www.mikecole.org/writing/made-in-america/index.html

 

Fajna nadinterpretacja. ;p

 

Czytając to czułem się jak na lekcji polskiego w liceum.

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

Tak, tak, a Dark Knight był o walce Busha z terroryzmem.

 

Czasem trzeba pogodzić się z tym, że ogląda się film o człowieku w kostiumie nieudolnie przedstawiającym nietoperza. Chyba, że ma się jakiś kompleks i za wszelką cenę chce się pokazać na forum dla konsolomaniaków, że się nie jest "prostakiem".

 

I nie wiem, jak wyglądały Twoje lekcje języka polskiego, ale większość moich polonistek to były oderwane od rzeczywistości frustratki, doszukujące się sensu tam, gdzie go nie było, tylko po to, żeby udowodnić nam, że "Słowacki wielkim poetą był". Więc sorry, ale teksty o prostactwie możesz sobie wsadzić w swój cuchnący murzyński zad. Ups.

 

 

Tak, wiem, że w The Sopranos jest cała masa symboliki i "drugie dno" i między innymi za to kocham ten serial, ale autor wspomnianego artykułu *momentami* ostro przesadzał (z częścią się zgadzam, choćby z kotem). Myślę, że autorzy scenariusza chwyciliby się za głowy. Przytoczyłbym fragmencik, ale mi się stronka nie chce otworzyć, pewnie tak intensywnie ją analizujesz, że aż im serwer siada czy coś

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

A zresztą, na pewno masz rację, pozdrów swojego kumpla Davida ode mnie.

 

Nie mam problemu z tym, że jesteś niewykształcony, tylko że plujesz na wykształcenie. Obrażasz ludzi, którzy starali się zrobić z ciebie mądrzejszą osobę. Skrajny rodzaj autowaloryzacji, śmieszny i smutny zarazem.

Odnośnik do komentarza

Dobrze mówisz Hejas.

 

Rodzina Soprano to przede wszystkim symbolika i nawiązania (i niedokończone watki ;p) ale nie teorie spiskowe.

Wczoraj rzuciłem okiem na tą stronę i podziękowałem po paru minutach. Fakt faktem zakończenie Soprano można interpretować na własne uznanie ale ta strona zahacza o science fiction.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Ty chyba naprawdę masz jakiś problem, co? :blink:

 

 

Muszę niestety - bardzo niechętnie - przyznać Ci trochę racji, bo doczytałem tę analizę do końca i faktycznie jest całkiem trafna - interpretacja fragmentów o modelingu, czy Idolu trochę mnie zraziła, ale te wnioski rzeczywiście znajdują potwierdzenie w dalszej części tekstu. Mój błąd. Częściowo.

 

 

Ale tak fajnie się spinasz, że najchętniej pokłócił bym się z Tobą jeszcze trochę.

 

Edit:

 

@Słupek - doczytaj do końca, dalej jest mniej absurdalnie

 

A zresztą, na pewno masz rację, pozdrów swojego kumpla Davida ode mnie.

 

Nie mam problemu z tym, że jesteś niewykształcony, tylko że plujesz na wykształcenie. Obrażasz ludzi, którzy starali się zrobić z ciebie mądrzejszą osobę. Skrajny rodzaj autowaloryzacji, śmieszny i smutny zarazem.

 

Ejejej, a gdzie się podział ten tekst o bucowatości i czymśtam jeszcze?

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

Imo ta interpretacja pokrywa się przynajmniej w 80% z prawdą. To ze Tony dostał kulkę, w momencie urwania filmu jest dla mnie 100% pewniakiem, wątpliwości mam jedynie co do AJ i Carmeli, chociaż fragment z krążkami cebuli jest dość przekonywujący(zbyt malo prawdopodobne, żeby aktorzy sami z siebie wsadzili taki kawał cebuli do gęby na raz, i to wszyscy trzej). Zdrada Patsy'ego(i zapewne nie tylko jego) też jest prawdziwa, inaczej nie widze sensu, żeby skupiać się na tej postaci akurat w ostatnim odcinku serialu. I w zasadzie jakby się tak przyjrzeć niektórym scenom, to części z nich wydaje się kompletnie niepotrzebna. Kogo obchodzi 2 minutowy występ Hunter w OSTATNIM odcinku, który absolutnie nic nie wnosi do tego serialu? Jakiś cel to musiało mieć i zapewne jest nim symbolizm. Tak samo z tym kotem.

 

A co do samego zakończenia, to naprawde mi smutno na myśl o tym, że rodzinka umiera. Gdyby pokazali to w serialu to bym się autentycznie popłakał(mięczak jestem), nigdy się tak nie zżyłem z żadnymi fikcyjnymi postaciami, czy to z gier, filmów, książek. Z drugiej strony Tony'emu się to już od dawna należało. Zabił Ralpha i Chrissa, pomimo tego, że nie było to wcale konieczne i ogólnie powoli doprowadzał "rodzinę" do upadku. Wywołał wojne, którą mógł powstrzymać, zginął Bobby, a Sil prawdopodobnie nie będzie już normalnie funkcjonował. I tu zapewne przelała się czara goryczy, ktoś(patsy) postanowił zrobić z tym porządek. Z jednej strony mu tego życzyłem, z drugiej smutno mi z powodu tego jak to się skończyło :(

Odnośnik do komentarza

Kogo obchodzi 2 minutowy występ Hunter w OSTATNIM odcinku, który absolutnie nic nie wnosi do tego serialu? Jakiś cel to musiało mieć

To na pewno zwykły przypadek, w końcu scenarzyści to małpy walące na oślep pięściami w klawiaturę i na pewno nie myślą o tym, jak można odczytać ich dzieło.

Odnośnik do komentarza

Imo ta interpretacja pokrywa się przynajmniej w 80% z prawdą. To ze Tony dostał kulkę, w momencie urwania filmu jest dla mnie 100% pewniakiem, wątpliwości mam jedynie co do AJ i Carmeli, chociaż fragment z krążkami cebuli jest dość przekonywujący(zbyt malo prawdopodobne, żeby aktorzy sami z siebie wsadzili taki kawał cebuli do gęby na raz, i to wszyscy trzej). Zdrada Patsy'ego(i zapewne nie tylko jego) też jest prawdziwa, inaczej nie widze sensu, żeby skupiać się na tej postaci akurat w ostatnim odcinku serialu. I w zasadzie jakby się tak przyjrzeć niektórym scenom, to części z nich wydaje się kompletnie niepotrzebna. Kogo obchodzi 2 minutowy występ Hunter w OSTATNIM odcinku, który absolutnie nic nie wnosi do tego serialu? Jakiś cel to musiało mieć i zapewne jest nim symbolizm. Tak samo z tym kotem.

 

A co do samego zakończenia, to naprawde mi smutno na myśl o tym, że rodzinka umiera. Gdyby pokazali to w serialu to bym się autentycznie popłakał(mięczak jestem), nigdy się tak nie zżyłem z żadnymi fikcyjnymi postaciami, czy to z gier, filmów, książek. Z drugiej strony Tony'emu się to już od dawna należało. Zabił Ralpha i Chrissa, pomimo tego, że nie było to wcale konieczne i ogólnie powoli doprowadzał "rodzinę" do upadku. Wywołał wojne, którą mógł powstrzymać, zginął Bobby, a Sil prawdopodobnie nie będzie już normalnie funkcjonował. I tu zapewne przelała się czara goryczy, ktoś(patsy) postanowił zrobić z tym porządek. Z jednej strony mu tego życzyłem, z drugiej smutno mi z powodu tego jak to się skończyło :(

 

Pod tym mogę się podpisać. Widzisz, ogqozo, jednak da się rzeczowo przedstawić punkt widzenia nie wyzywając nikogo od buców i prostaków?

Odnośnik do komentarza

Dobra przeczytałem.

 

To z cebulą rzeczywiście nie głupie wręcz prawdopodobne. No bo śmierć Tonego to pewniak ale Aj i Carmela hmmm...

Zdrada Patsego też jak dla mnie grubymi nićmi szyta, ciąża Meadow z tym typem heh nie wiem trochę takie tere fere.

Laska AJ winna no powiedzmy mogę w to uwierzyć to samo kot.

 

Ale dobra załóżmy, że większa połowa jest prawdą to z najbardziej zaje.bistego serialu imo stał się jeszcze bardziej wy(pipi)iony ta symbolika zabija nawet działa Mickiewicza ;p.

Obowiązkowo na dniach oglądam ostatnie epy "klatka po klatce".

 

@Dahaka jest Sopranopedia ale słaba.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Ciąża Meadow to też raczej pewniak. Carmela mówi pod koniec, że poszła na jakieś badania kontrolne w sprawie ciąży, poza tym widać jak Med przyjeżdża, że jest czymś zdenerwowana/wstrząśnięta (problem z parkowaniem, pośpiech).

Imo nie ma jednoznacznego zakończenia, Chase tak wszystko rozegrał, żeby każdy mógł sobie zinterpretować po swojemu. Szkoda tylko, że cena za takie ambitniejsze zakończenie jest spora i z racji tego, że trzeba się domyślać/interpretować nie wszyscy je zrozumieją i będą płakać, że syf.

 

@jan95kes

Soparnosi to akurat jeden z tych seriali, w których wyjawienie zakończenia nie powinno wywoływać większego wkurzenia, tym bardziej, że jest ono do interpretacji.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

No ja jeszcze zanim obejrzałem 6 sezon czytałem opinie na temat zakończenia (ciekawość wygrywała) i czytałem tak jak piszesz, że syfiaste, że niedorobione.

W końcu jak obejrzałem to mnie zatkało.

 

No ale to tylko i wyłącznie wiejska dzieciarnia mogła tak pisać tak uważać. Osobiście uważam zakończenie Soprano za iście epickie ;p (smaczku dodaje ten "artykuł - symbolika choć w niektóre aspekty ciężko uwierzyć) nie wyobrażam sobie innego. Nie wyobrażam sobie zakończenia w którym pokazują jak Tony ginie czy w ogóle jak coś pokazują.

 

Poza tym kto oglądał Soprano od początku to mógł się czegoś podobnego spodziewać po Chas-ie.

 

@jan95kes

 

Nie przesadzaj to nie jest nowy serial poza tym zakończenie i tak niewiele mówi.

 

PS. Vader jest ojcem Luka.

 

PS2. W Królu Lwie ojciec Simby ginie.

 

PS3. Neo jest wybrańcem.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Zbanujcie tom parodie.

 

A Sopranosów to tylko parę odcinków kiedyś widziałem w publicznej, pamiętam tylko tyle, że Tony

 

ruchał ta swoją psycholożkę

i tyle.

 

Na pewno kiedyś obejrzę, ale ogqozo powiedział, że The Wire i The Shield sto razy lepsze, więc mają u mnie pierwszeństwo.

Odnośnik do komentarza

ja tam nigdy całych sopranosów nie widziałem, a wiem jak się kończy przez tego chu.ja kimmela więc możecie śmiało sobie pisać bez spoilerów

 

edit:

 

sorry, jak pisałem tego posta nie wiedziałem, że jest jeszcze jedna strona

 

edit_2:

 

kim jest agata? nie przypominam sobie użytkownika "ataga"...

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.