Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po 3 odcinkach Belfra, na razie zapowiada się ciekawie, choć troszkę sztampowo, nie było do tej pory żadnego motywu który wywarł by ten efekt wow na widzu. Ale wiadomo, to dopiero 3 odcinki i intryga pewnie dopiero będzie się zawiązywać, zobaczymy co dalej.

imo 3 i 4 odcinek belfra sa bardzo nudne, od piatego juz praktycznie do konca sie rozkreca konkretnie, jak na polskie podworko to serial super i fajnie zakonczyli sezon bez zblednych rozciaganych clifhangerow

Odnośnik do komentarza

Będzie reboot Strike Back od Cinemax i Sky  :sorcerer: 

https://naekranie.pl/aktualnosci/bedzie-reboot-serialu-strike-back-szczegoly-1464020

Amerykańska wersja była goty. Brytyjski pierwszy sezon, choć całkowicie różny w tonie i wymowie, także był dobry. Dla mnie najlepszy sztos od Cinemax po Banshee, a może nawet mu równy :banderas: Tu ma być inna obsada, co budzi obawy, bo chyba nic nie powtórzy chemii, jaka na ekranie była pomiędzy Sulivanem Stapletonem i Philipem Winchesterem. No ale jeśli tylko będą trzymać się formuły poprzedniej odsłony, to chyba ciężko to zepsuć.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Właśnie skończyłem 11.22.63. Po pierwsze to bardzo dobrze przełożono książkę Kinga na ekran, wykorzystując trzon historii i dodając sprawnie elementy, które wpasowały się moim zdaniem idealnie, więc nawet ktoś kto zna książkę ma szansę się zaskoczyć. Po drugie świetnie dobrana obsada (Sadie <3), w której w sumie Franco wypada najsłabiej. Po trzecie wierność latom '60 i świetna scenografia. A, no i świetna końcówka ostatniego odcinka zapada w pamięć. Na minus zaliczyłbym trochę rozwleczonych odcinków (spokojnie można by to zmieścić w 4-5), ale w każdym w sumie coś się dzieje ciekawego. Po marnym Under the Dome cieszy, że King może mieć dobre ekranizacje. 7/10

Odnośnik do komentarza

Ale wiesz, że "Atlanta" to indywidualna, wolno płynąca opowieść o życiu w mieście USA, w klimacie melancholijnych zazwyczaj rozmyślań, a bohaterowie nie są biali? Nie każdy takie lubi.

Ostatni raz za poleceniem Jaczesa oglądałem cały sezon "American Horror Story", no ale trudno, spróbujemy, trzeba wiedzieć co się ludziom podoba. "New York Times" pisze, że "to jakby czytać książkę", wow, no ok w sumie ma zachęcające opinie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Zabawny temat Masorzu bo akurat oględam Rectify, w sumie oglądałem wcześniej ale lecę od początku bo sam słabą pamięć. Pamiętam, że mi się bardzo podobał. Teraz oględam i nawet myślę, heh, aż dziwne że Masorzowi się podobał. Co myślisz o Americans albo Horace and Pete?

Odnośnik do komentarza

Całkiem na serio, to 'Rectify' jakoś rok temu wystawiłem ocenę '10' i jestem z tego dumny.

Ostatnim serialem na dychę jest u mnie 'The Leftovers'.

Fajnie, że masz o  mnie tak wysokie zdanie :wujaszek:

 

Z 'The Americans' jestem na bieżąco i uważam, że jest to bardzo dobry szpiegowsko/rodzinny serial, nastawiony jednak bardziej na rodzinę.

Mocno czekam na sezon numer 5.

Odnośnik do komentarza

Wysokie, niewysokie, każdy ma inny gust. Są rzeczy których lepiej ludziom nie polecać bo się obrażą, jak ciemne piwo. "Rectify" to dosłownie produkcja Sundance... jest dużo scen że koleś siedzi i myśli, a w tym kąciku, hm, no. Ale mówiłem, bo krytycy będący fanami "Rectify" i "Leftovers" zazwyczaj w tym roku jarali się "Americans" i "Horace and Pete". No i oczywiście innymi rzeczami, ale "Americans" to teraz chyba taki konsensus najlepszego serialu "pełnowymiarowego" (ja lubię, choć jest dla mnie zbyt denerwujący), a "Horace" rezygnuje z kinowych konwencji w skrajny sposób, choć nie rezygnując z opowiadania.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...