Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też czasami są, czasami nie ma tych powidoków. TV chyba faktycznie buczy coraz mniej (gram ze słuchawkami, więc dla mnie problem nie istnieje), ale zauważyłem, że siła buczenia zależy od jasności obrazu, im jaśniej, tym głośniej.

Odnośnik do komentarza

Nie będę zgrywał wielkiego specjalisty ale to, że po włączeniu opcji 3D gra skaluje się do niższej rozdzielczości to chyba wina gry a nie TV?

Poza tym mam LG Cinema 3D i nie widzę przewagi okularów migawkowych. Wygląda to tak samo. Przynajmniej głowa nie boli i nie trzeba ładować okularów.

I dobrze, bo tu piszesz o innej rzeczy. Co ja będę dużo pisał:

active-3d.jpgpassive-3d.jpg

Czyli oprócz tego,że sama gra może być wyświetlana jest w niższej rozdzielczości, to DODATKOWO technologia Passive 3D wycina co drugą poziomą linię (jedna linia dla jednego oka, druga dla drugiego). W zwiazku z tym wspomniany Gow3 straszy dużymi pixelami.

 

Podobno z problemem migotania w aktywnym 3d, Sony radzi sobie dużo lepiej niż np. Samsung. Sam mam Sony Ex720 z okularkami BR250 i ponad dwugodzinna, jednorazowa sesja 3D w BlackOps wcale nie skończyła się na bólu głowy. Bolał za to nos od okularów :-)

Odnośnik do komentarza

Jest jak piszesz. Pasyw jest zabójczy dla jakości gier w 3D z konsoli. To już jest wręcz SD ; ) a nie HD. Fajnie, wygodnie ale zależy jaka gra. Większość jednak robi się dobrą "kaszaną" z powodu niskiej rozdziałki. W sumie chyba tylko Wip HD i Motorstorm wygląda w miarę na pasywie bo sama gra nie jest pokaleczona niską rozdziałką w 3D.

 

Prawdą jest też, że Sony najmniej migocze. Ale za to jak weźmiesz głowę max na bok to traci się 3D. Ale kto tak macha głową? haha ; )

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W końcu zawitał w moje progi SONY 46" EX720 po dłuższych oględzinach stwierdzam że pod względem jakości 2D nadal spoglądam przychylnym okiem na mojego poczciwego Samsunga UE46C6000 :wub: gdzie nadal powala jakością i wyrazistością obrazu a to dzieki indywidualnym ustawieniom, które trwały dosyć długo bo dopiero po roku doszedłem do perfekcji :D (dla zainteresowanych chętnie się podzielę ustawieniami :sorcerer: ). Co do jakości EX720 , TV nie powalił ale i też nie odrzucił.Duże wrażanie zrobił na mnie input lag a raczej brak jego, którego praktycznie nie odczuwałem gdzie w multi grało sie tak jak na poczciwym mon. 22" CRT . Podobnie jest z brakiem smużenia gdzie wyż. wym. modelu Samsunga zaraz po włączeniu daje sie we znaki na szczęście z czasem ( rozgrzania ) niedoskonałość ubywa.Ok, odpaliłem Soniacza w 3D na X360 na pierwszy odstrzał poszedł Crysis2 hmm entuzjazm zamiast rosnąć opadał :D wszystko fajnie ale jedyne co robi pozytywne wrażenie to HUD i nic wiecej jedziemy dalej Gearsy3 ...słabiutko, efekt kojarzył się z konwersja 2D<3D :confused:....

Przyszedł czas na PS3 i Kiłzona3... i tutaj rrradość z posiadania nowego TV znacznie wzrosła i mocno niedoceniany przeze mnie tytuł zyskał w OCZACH :D efekt 3D jest naprawdę dobry ! Dalej, Uncharted3 zachwyt dalej rośnie pomimo tego że bez szału.Odpaliłem GT5 i nie powiem ciekawie sie autko prezentowało, czerpałem sporą radochę widząc deskę rozdzielczą mojej R8 patrząc na uwijający asfalt i wymijające auta przed moimi oczami, efekt jest całkiem fajny tylko mam wrażenie że ucierpiało przy tym poczucie prędkości.

Ogółem X360 pod względem prezentacji 3D wypadł najgorzej PS3sprawdziło się znacznie lepiej ale czy idealnie ? To czas pokaże bo jak na razie po jednodniowym teście stwierdzam że kupowanie nowego TV specjalnie dla opcji 3D mija się zupełnie z celem :nea: jednym słowem małe rozczarowanie :( .

Mam nadzieje że jednak szybko zmienię zdanie jak zasiądę na dłuższą sesje w K3 czy tez ICO i SotC :P

 

EDIT :

 

ustawienia dla 55EX720

 

ustawienia tv w trybie 3D

menu 3D, głębia +1 (głębie podczas menu i wstawek predefiniowanych ustawienie głębi - "0" dopiero podczas rozgrywki przełączyć na +1)

 

własny

podświetlenie: max

kontrast: max

jasność: 50

nasycenie: 50

odcień: 0

tem barw : ciepłe2

Sharpness: max (ten parametr spowodował ze 2 plan stał się wyraźny)

redukcja zakłuceń: off

MPEG NR: off

redukcja zakłuceń punktu: off

motionflow: off

tryb film wyłączony

zaawansowane:

wszystko wyłaczone gamma-2

 

balans bieli wszystko na 0

u mnie obraz ostry zarówno w pierwszym jak i drugim planie i bez rozjazdówsmile.gif

 

Resistance3 menu 3D - 3stopień

GT5 - 3/70 (czysty widok z kabiny bez dodatków)

jeżeli ktoś ma jakieś sprawdzone ustawienia - chodzi mi głównie o gry3D to z przyjemnością przygarnę.

 

Pomajstrowałem z ustawieniami tym razem z myśla o 2D i w sumie podobnie wypadły jak u SM1 :D z małą różnicą :

 

Tryb - GRA STANDARD ( takie ustawienie do grania to podstawa, input lag zdecydowanie mniejszy i nieodczuwalny )

Podświetlenie - MAX

kontrast 95

Jasność 52

Nasycenie 50

Odcień 0

Temp. barw - neutralne ( z ustawieniami Kolegi biały świeci na żółto )

Ostrość MAX

Gamma +1

 

 

 

Ekran Ustawienia Wyjścia :

 

- zakres dynamiczny

- HDMI pełny ( w X360 zakres ustaw. rozszerzony )

 

reszta bez zmian i powyłączane

 

Przetestowałem na Crysis2, Mirrors Egde i oniemiałem z wrażenia :greeting:

Edytowane przez Bushisan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Podbijam, jeszcze jedno krótkie i na temat pytanko.

 

Niejaki Panasonic TX-P42ST30 E dobry? Albo inaczej czy lepszy od EX720?

Na początku maja chciałem w końcu kupować EX720 ale dzisiaj dowiedziałem się o tym Panasie. Co mi się rzuciło w oczy to dosyć niższa cena od Soniacza.

 

I z głupiałem teraz... który lepiej wybrać. Zarówno jeżeli chodzi o 3d jak i ogólnie (czy może głownie) obraz do grania, filmów?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Bierz plazme panasa, tańsza i moim zdaniem plazma lepsza do gierek niż led, poza tym na co ci internety w telewizorze? facebooka i inne pierdoły to przez konsole/laptopa/telefon sobie ogarniesz, mam porównanie z ledem lg (tego za 1zł lg z 3d z cyfry+) jesli chodzi o 3d to lepiej mi sie podoba efekt na moim panasie, na ledzie jast bardziej płaski efekt (imo) ale wykonanie wiadomo ledziki płaściutkie i fajnie wyglądają, ja mam brzydką kobyłę 42 cale, ale jak przychodzą znajomi i puszcze koncert rihanny w fullhd i 60 klatkach to szczęki zbierają z ziemii.

 

Kup to co uważasz nie sugeruj się, opiniami fachowców w sklepie, w euro rtv ostatnio pracowałem jako hostessa (xD) weź ze sobą ps3 ponagrywaj na dysk jakieś materiały i poproś o odpalenie ps3 na kilku tv-ikach (powinni sie zgodzicić) sam widizałem kilku typów co tak robili, tylko że debile brali szajsungi ;F

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

chłopie co za porównanie z czapy!!! Lg z mega lagiem do ex720??? bladego pojęcia nie masz o czym piszesz, jakościowa przepaść dzieli te dwa modele.

SłupekPL jak dużo grasz, a grasz sporo:) to kupuj E720 lub innego leda/lcd na dłużej starczy... powinieneś w jednym przypadku posłuchać orzeszek87 zabrać konsole i przetestować w sklepie, ja po przetestowaniu wszystkiego co było w saturnie nie miałem wątpliwości.(oczywiście wszystko w określonym przedziale cenowym:)

Odnośnik do komentarza

Bierz plazme panasa, tańsza i moim zdaniem plazma lepsza do gierek niż led, poza tym na co ci internety w telewizorze? facebooka i inne pierdoły to przez konsole/laptopa/telefon sobie ogarniesz, mam porównanie z ledem lg (tego za 1zł lg z 3d z cyfry+) jesli chodzi o 3d to lepiej mi sie podoba efekt na moim panasie, na ledzie jast bardziej płaski efekt (imo) ale wykonanie wiadomo ledziki płaściutkie i fajnie wyglądają, ja mam brzydką kobyłę 42 cale, ale jak przychodzą znajomi i puszcze koncert rihanny w fullhd i 60 klatkach to szczęki zbierają z ziemii.

 

Kup to co uważasz nie sugeruj się, opiniami fachowców w sklepie, w euro rtv ostatnio pracowałem jako hostessa (xD) weź ze sobą ps3 ponagrywaj na dysk jakieś materiały i poproś o odpalenie ps3 na kilku tv-ikach (powinni sie zgodzicić) sam widizałem kilku typów co tak robili, tylko że debile brali szajsungi ;F

 

Ale standardowe ustawienia i tak wiele o jakości obrazu nie mówią a latanie z PS3 wydaje mi się trochę idiotyczne, bo jak wiadomo każdy Tv trzeba odpowiednio dostroić na standardowych ustawieniach "analiza" mija się z celem.Swoja drogą efekt 3D ostudził trochę mój zapał i od czasu zakupu w ogóle z tego nie korzystam.I uważam że pod względem jakości tradycyjnego wyświetlanego obrazu LCD LED prekursorem na rynku nadal jest Samsung ( pomijając w moim modelu input lagi :D ale w singlowych rozgrywkach problem zerowy za to wielki plus leci za jakość "WiiHD" :greeting: na EX720 niestety nie jestem wstanie osiągnąć tego samego )

 

@Słupek - Co do do plazmy jak lubisz mieć ciepło w domu i kręcący się licznik Kwh to jest dla Ciebie ;) Ja tam wole obraz żyletę i EX720 z mini input lagiem :)

Edytowane przez Bushisan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podzielam zdanie Lucka. Miło sobie wyszukać i załączyć wieczorkiem coś, co nas interesuje dodatkowo w bardzo dobrej jakości.

Ze swojej strony bardzo polecam Sony KDL HX 750 (ok 4k za 40 cali) badz jesli ktos dysponuje wieksza gotowka- zaczekać na HX850- pełen wypas.

Lada dzień pojawi się test pierwszego modelu na najlepszym polskim forum HD- hdtvpolska.com

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok wielkie dzięki (spóźnione) za rady. Walić Panasa ;] zamówiłem EX720 bez żadnego testowania etc.

 

Do rzeczy, jeszcze 2 pytanka:

 

-pytałem się już kiedyś o okulary ale nadal jestem w ciemnej dupie, tym bardziej teraz.

http://www.ceneo.pl/...ony_P0-5629.htm Na miłość boską które????????????? :( - czytaj najlepsze, najwygodniejsze etc.

 

-może nie do końca odpowiedni temat ale "przy okazji". Zamówiłem Piratów 4 (3d) i Transy 3d xD - moje pytanie co jeszcze z filmów dla efektu 3d na początek?

Z grami to sobie poradzę ale nie wiem jak sprawa wygląda z filmami. To znaczy tak filmy mogą być shity ale chodzi o to żeby 3d "wgniatało, robiło wow". ;]

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Joł.

 

Sytuacja śmieszna jak nic, bo polowałem-przyglądałem się od około 2 miesięcy. Bez żadnej filozofii na skąpcu po prostu (u nas w Gdańsku to cyrk z cenami), od jakiegoś tygodnia-dwóch kiedy wiedziałem, że zaraz zamowię. Wchodziłem po kilkanaście razy dziennie - i teraz najlepsze bez żadnej ściemy. Ceny i sklepy zmieniały się dosłownie z 2 razy dziennie ;]

 

Przykładowo wchodzę rano widzę 3 ok oferty z dobrych sklepów, wbijam wieczorem na skąpca. A tam już inne sklepy z cenami całkowicie innymi... A żeby było śmieszniej w przeciągu tych 2 miesięcy (może więcej) ogólnie EX720 podrożał - czego kompletnie nie kumam.

 

W każdym bądź razie, dzisiaj ranooo trafiła się "okazyja" z Electro.pl za 2527 zł. Jedyny minus, że okularów żadnych nie mieli - i tyle.

Odnośnik do komentarza

Ok wielkie dzięki (spóźnione) za rady. Walić Panasa ;] zamówiłem EX720 bez żadnego testowania etc.

 

Do rzeczy, jeszcze 2 pytanka:

 

-pytałem się już kiedyś o okulary ale nadal jestem w ciemnej dupie, tym bardziej teraz.

http://www.ceneo.pl/...ony_P0-5629.htm Na miłość boską które????????????? :( - czytaj najlepsze, najwygodniejsze etc.

 

-może nie do końca odpowiedni temat ale "przy okazji". Zamówiłem Piratów 4 (3d) i Transy 3d xD - moje pytanie co jeszcze z filmów dla efektu 3d na początek?

Z grami to sobie poradzę ale nie wiem jak sprawa wygląda z filmami. To znaczy tak filmy mogą być shity ale chodzi o to żeby 3d "wgniatało, robiło wow". ;]

okulary

- br250 bo są dla normalnych ludzi:) - br200 są dla skrzatów o obwodzie głowy 10cm - w saturnie kupiłem br250 za 199zł (może to była promocja?)

filmy

- w moim przypadku przy filmach nic nie ruszałem, ustawienie efektu w grach to jest problem.

Odnośnik do komentarza

@Balon

 

Hehe, no gdzie 46 za 2500 ;] Oczywiście 40 dlatego zapomniałem dopisać, że Ciebie i tak by to nie robiło bo z tego co pamiętam. To Ty teraz obecnie masz 40 czy 42 nie?

 

@SM1

 

No i o to chodziło, ślicznie dziękuję w takim bądź razie wezmę br250. Jeszcze raz dzięki.

 

A co do filmów źle mnie zrozumiałeś ;] Nie chodziło mi o ustawienia a o tytuły, konkretne tytuły filmów jakie mają najlepsze 3d.

 

@Psyko

 

Wiem, wiem ale ze względu na brak polskiej dystrybucji. Cena Avatara to przesada, pasuje na razie.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...