Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Amerykańska firma 3D NOW przedstawiła na targach w Amsterdamie proste i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Mały adapter, wpinany do dowolnego telewizora ze złączem HDMI pozwala na oglądanie w trójwymiarze :) Ciekawe nie ukrywam

 

 

Urządzenie o nazwie 3D NOW Theater umożliwia odtwarzanie treści 3D na dowolnym telewizorze lub projektorze o rozdzielczości HD. Warunkiem jest posiadanie przez odbiornik złącza HDMI, ale jest to standard dla urządzeń HD. Telewizor, bądź projektor musi mieć częstotliwość odświeżania ekranu z przedziału 60 – 120 Hz.

3D NOW Theater umożliwia odtwarzanie materiału z większości dostępnych na rynku urządzeń wspierających ten format. Są to odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier, dekodery telewizji kablowej i satelitarnej. Co ciekawe, adapter rozpoznaje na chwilę obecną 26 standardów przekazu materiałów 3D. Producent zapewnia wsparcie techniczne i aktualizację oprogramowania urządzenia w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nowych standardów.

W zestawie z adapterem otrzymujemy również aktywne okulary migawkowe. Producent zapewnia, że w przeciwieństwie do konkurencji, jego okulary zapewniają płynność obrazu 3D, a także utrzymują synchronizację podczas obracania głową. Okulary mają wysoki współczynnik kontrastu oraz szybki czas reakcji. Są na tyle duże, że bez problemu można je włożyć na własne okulary.

Równolegle producent zamierza również wprowadzić na rynek wersję TheaterPlus+. Będzie miała możliwość podpięcia kina domowego w standardzie 7.1 a także zmianę podstawowych parametrów przekazu obrazu.

Oba produkty mają pojawić się u autoryzowanych dystrybutorów wczesną wiosną tego roku. Mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla wielu osób, które jakiś czas temu zainwestowały w dobrej jakości telewizor i nie chcą wydawać pieniędzy na nowy z możliwością odtwarzania 3D. Producent nie podał jeszcze ceny urządzeń, nie należy jednak oczekiwać, że będzie to bardzo drogi sprzęt.

 

 

No, no nie najgorszy news. Ciekawe tylko czy cena za komplet będzie równie zachęcająca, no i szkoda, że raczej nie odpalę tego na 600 Hz plaźmie.

Odnośnik do komentarza

takich wynalazków nie brakuje http://www.manta-skl...hp?towarID=9844

ale czy działa?

...

tak, czy inaczej posiedziałem wczoraj nad ustawieniami 3D w EX720 z nadzieją na zbliżenie się do świetnego efektu jaki uzyskałem w LG...i kopara mi opadła, jak to się udało:)

Resistance 3 w 3D wyrwało mnie z kapci, efekt walającego się brudu w powietrzu refleksy świetlne WOOOOWWW! i w końcu GT5 wygląda jak należy:) z czystym sumieniem mogę polecić EX720 do grania 2D/3D ... służę ustawieniami jak ktoś będzie zainteresowany:)

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza

 

Tak w ogóle to w 171 numerze opisałem to trochę dokładniej, polecam http://www.ppe.pl/ps...treme-190.html. Jednak już widzę po paru miesiącach, że temat wcale nie stał się bliższy dla gracza a promocja tego rozwiązania idzie jak krew z nosa(gdzie jest na rynku ten monitor Sony?!). Zobaczymy czy na wiosnę nowe modele TV coś będą miał do powiedzenia w tym temacie bo co jak co ale sprawdza się do doskonale w domowym party.

 

EX520 różni się w stosunku do EX720 tylko brakiem 3D, czy coś jeszcze przeoczyłem?

EX520 różni się w stosunku do EX720 tylko brakiem 3D, czy coś jeszcze przeoczyłem?

zdaje się że ex520 nie jest 100hz wg opisu na stronie producenta

 

Dokładnie. Ale to jest aż 100Hz. Przy oglądaniu filmów z Blu-ray'a jednak bez trybu Motionflow obraz trochę skacze. Prawdziwa zabawa zaczyna się od modelu EX720 albo jak ktoś jeszcze upoluje to EX500 (2D) (rewelacyjny stosunek cena/jakość) ale trudno już dostać :(

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

takich wynalazków nie brakuje http://www.manta-skl...hp?towarID=9844

ale czy działa?

...

tak, czy inaczej posiedziałem wczoraj nad ustawieniami 3D w EX720 z nadzieją na zbliżenie się do świetnego efektu jaki uzyskałem w LG...i kopara mi opadła, jak to się udało:)

Resistance 3 w 3D wyrwało mnie z kapci, efekt walającego się brudu w powietrzu refleksy świetlne WOOOOWWW! i w końcu GT5 wygląda jak należy:) z czystym sumieniem mogę polecić EX720 do grania 2D/3D ... służę ustawieniami jak ktoś będzie zainteresowany:)

 

To jeżeli możesz to podziel się ustawieniami. Chętnie skorzystam.

Odnośnik do komentarza

ustawienia dla 55EX720

 

ustawienia tv w trybie 3D

menu 3D, głębia +1 (głębie podczas menu i wstawek predefiniowanych ustawienie głębi - "0" dopiero podczas rozgrywki przełączyć na +1)

 

własny

podświetlenie: max

kontrast: max

jasność: 50

nasycenie: 50

odcień: 0

tem barw : ciepłe2

Sharpness: max (ten parametr spowodował ze 2 plan stał się wyraźny)

redukcja zakłuceń: off

MPEG NR: off

redukcja zakłuceń punktu: off

motionflow: off

tryb film wyłączony

zaawansowane:

wszystko wyłaczone gamma-2

 

balans bieli wszystko na 0

u mnie obraz ostry zarówno w pierwszym jak i drugim planie i bez rozjazdówsmile.gif

 

Resistance3 menu 3D - 3stopień

GT5 - 3/70 (czysty widok z kabiny bez dodatków)

jeżeli ktoś ma jakieś sprawdzone ustawienia - chodzi mi głównie o gry3D to z przyjemnością przygarnę.

Odnośnik do komentarza

@ SM1- czy to są Twoje ustawienia czy jakiegoś "fachowca"? I dlaczego motionflow wyłączony? :)

moja krwawica, mało jest ustawień w sieci, jeżeli są dotyczą 3D BD ... a po odpaleniu tv, to z grami miałem największy problem.

co do motionflow - z włączonym jest ciemniej:) i drugi plan traci ostrość w 3D imo

chwilowo największy problem to, jak ustawić aby nie siedzieć z pilotem i w zależności od tego czy jest gra właściwa czy wstawka nie klikać "0" +1:)

 

liczę że ktoś wrzuci swoje ustawienia

Odnośnik do komentarza

Ja mogę polecić Samsunga LE jeśli chodzi o 3D nie mam zastrzeżeń, bd ładnie, smarthub wymiata. Sam właśnie w domu posiadam taki telewizorek 55 cali i nie mam do niego zastrzażeń, no może jedno głupie mocowanie naścienne, ale wszystko do ogarnięcia. Polecam Samsunga LE (model sobie wybierz) ponieważ tak jak wyżej napisałem + przy zakupie dostajesz 100 darmowych filmów w serwisie "Ipla" do wykorzystanie przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Mnie niestety przepadło. Ale bez problemu można oglądać darmowe filmiki jest ich tam dość sporo, nawet niezłe tytuły :). W smarthub polecam wejść w explore 3d (jak ktoś ma 3d tv ) i zobaczyć legend of the flights, niestety jakość SD ale efekty 3D niesamowite, mam w domu oryginał Blu-Ray i po prostu wymiata, najlepszy jakościowo film 3D jaki kiedykolwiek widziałem :)

Odnośnik do komentarza

Tak jak koledze wyżej, przepadło :( Ale nie martwie się tym za bardzo na ipli jest 79 tytułów za darmo pozatym jest właśnie wspomniany wyżej 3D Explore, pozatym serdecznie polecam iplex ---> mniej więcej 300 filmów całkowicie za darmo, dobre tytuły. Niektóre nawet bardzo dobre, dla każdego znajdzie się coś naprawdę interesującego, podział na kategorie (wszystkie możliwe jakie znam i więcej) Akcja, kryminały, komedie, musicale, po prostu full wszystkiego (i wszystko za darmo) Pozatym TVN VOD także polecam.

Odnośnik do komentarza

POZA TYM poszukaj słownika, może jest gdzieś darmowy.

 

eot. Ja się póki co wstrzymuję z wymianą TV (może gdzieś na lato/jesień), bo zdecydowałem zakupić PS Vita. Do tego czasy być może te fajne modele potanieją i uda się wyrwać takie EX720 w przyzwoitej cenie.

 

@down: zrobiłeś to 3 razy, więc się dzieciaku nie usprawiedliwiaj. Pomijam już fakt, że wszystkie twoje wypowiedzi są bezsensowne i kompletnie niepoprawne gramatycznie.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

winner!!! Jeśli masz dylemat jaki tv w przyszłości wybrać , to polecam Panasa vt30. Do GIER do FILMÓW po prostu ideał, nie tak dawno temu go testowałem i jest po prostu bezkonkurencyjny, wyjdą najnowsze modele to powinien stanieć, sam mam dylemat czy teraz czy na lato kupić 55 cal. Tego za(pipi)istego potwora :).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Absolutnie do grania nie brać pasywnego 3D (miałem LG z Cinema 3D). O ile w filmach jest OK, to w grach jest porażka. Generalnie rozdzielczość zawsze jest ścianana o połowę. W grach o natywnym fullHD jest jeszcze OK - np. Wipeout HD 3D na PS3, ale np. w Gears of War 3 na X360 obraz 3D wygląda tragicznie. Gra jest chyba skalowana do 1080p z rozdzielczości około 600p, co po obcięciu o połowę, daje wielkie kwadraty wielkie jak pixele w Doom 2. Tragedia.

Na PC, z tego co pamiętam, gra musiała chodzić wyłącznie w 1920x1080 żeby mieć efekt 3D. Więc przy słabym kompie nie pogracie sobie w 3D...

Odnośnik do komentarza

po dwóch miesiącach użytkowania plazmy GT30 mam cały czas mieszane uczucia. 50 cali daje piękny obraz, nawet ta jasność od biedy daje radę. świetne 3d i doskonała czerń. z drugiej strony tv chodzi około 4h dziennie, po oglądaniu odpalam konsolę i widzę przez prawie 45 minut: znaczek tvn24, znaczek tvn. z kolei po graniu przełączam na tvp i widzę menu konsoli na ekranie. padaka totalna, na tym polu LCD jednak ma gigantyczną przewagę. puszczam te paski aby odświeżać matrycę, ale to nie zmienia faktu, że irytuje mnie to. gdyby nie świetny obraz pod kątem filmów to nie widzę potrzeby posiadania plazmy w domu.

Odnośnik do komentarza

spoko buczenie samo ustało i jest cicho i fajnie. Polecam Ci test - podłącz sobie kompa do plazmy i odpal np. białe tło. wtedy dopiero zobaczysz co oglądałeś w ostatnim tygodniu (chyba że TV używasz max 2 godziny dziennie).

 

Ja to widzę tylko w konkretnych momentach np. obraz nieba w jakimś filmie (i na dole duch napisu: "Naciśnij O aby anulować" :D).

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia ile macie już godzin przejechane na swoich tv, ale jak wiadomo to plazmy się docierają , swoją wartość osiągają po ok 100 h, pamiętam jak na KURO narzekano ze powidoki zostawały i bardzo były widoczne. Ale tak, plazma raczej nie lubi statycznych obrazów i mogą się kwiatki pokazywać jak loga stacji, i tp.

Odnośnik do komentarza

Absolutnie do grania nie brać pasywnego 3D (miałem LG z Cinema 3D). O ile w filmach jest OK, to w grach jest porażka. Generalnie rozdzielczość zawsze jest ścianana o połowę. W grach o natywnym fullHD jest jeszcze OK - np. Wipeout HD 3D na PS3, ale np. w Gears of War 3 na X360 obraz 3D wygląda tragicznie. Gra jest chyba skalowana do 1080p z rozdzielczości około 600p, co po obcięciu o połowę, daje wielkie kwadraty wielkie jak pixele w Doom 2. Tragedia.

Na PC, z tego co pamiętam, gra musiała chodzić wyłącznie w 1920x1080 żeby mieć efekt 3D. Więc przy słabym kompie nie pogracie sobie w 3D...

Nie będę zgrywał wielkiego specjalisty ale to, że po włączeniu opcji 3D gra skaluje się do niższej rozdzielczości to chyba wina gry a nie TV?

Poza tym mam LG Cinema 3D i nie widzę przewagi okularów migawkowych. Wygląda to tak samo. Przynajmniej głowa nie boli i nie trzeba ładować okularów.

Za efekt głębi odpowiada developer i dlatego nie zawsze wygląda on tak fajnie. Crysis i Sonic wyglądają świetnie. Motorstorm tak sobie, Killzone 3 całkiem nieźle i w tej grze najbardziej widać jak spada rozdzielczość po włączeniu opcji 3D ale nie jest źle.

3D odpalam jak mam humor bo nie wyobrażam sobie grac tak cały czas. W Killzone miałem problem z trafieniem po przełączeniu.

 

Co do plazm, Panasonic poszedł w technologię NeoPlasma i z bliska wygląda to jak LCD. Na ekranie nie ma tych charakterystycznych pikseli RGB.

Kolory są bardzo żywe, czerń piękna. Można to nazwać takim LEDem w dziedzinie plazm bo telewizory też są zauważalnie "chudsze".

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...