Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Odpada, skończyłem oglądać na trzeciej części i nie chcę dalej. Tym bardziej za 8 dych nawet jakby cycki Milli miały wychodzić :P

 

Szczerze mówiąc, myślałem, że więcej jest tych filmów w 3d. A nie dość, że mało to jeszcze większość filmów to totalne padaki .... Bitwa Warszawska 3d no (pipi)a xD

Ciekawe kiedy Lucas, SW wrzuci w 3d <3

 

Skuszę się - dorzucę chyba jakiegoś imaxa, dokument tego jest pełno.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

@Balon

 

Hehe, no gdzie 46 za 2500 ;] Oczywiście 40 dlatego zapomniałem dopisać, że Ciebie i tak by to nie robiło bo z tego co pamiętam. To Ty teraz obecnie masz 40 czy 42 nie?

 

 

 

No ja ciągle przed decyzją :) obecnie mam plazmę Panasa 37 cali ale w lipcu wprowadzam się do nowej chaty i wtedy przyatakuję (obecnie u mnie w mieście ex 720 46 calowy jest po 3700 i to jest chyba dobra cena co ?) . Przy pierwszym planie aranżacji salonu mojej szacownej małżonki i 60 cali było za mało, a więc zmieniliśmy ustawienie salonu i 46 styknie.

Odnośnik do komentarza

@Balon

 

Hehe, no gdzie 46 za 2500 ;] Oczywiście 40 dlatego zapomniałem dopisać, że Ciebie i tak by to nie robiło bo z tego co pamiętam. To Ty teraz obecnie masz 40 czy 42 nie?

 

 

 

No ja ciągle przed decyzją :) obecnie mam plazmę Panasa 37 cali ale w lipcu wprowadzam się do nowej chaty i wtedy przyatakuję (obecnie u mnie w mieście ex 720 46 calowy jest po 3700 i to jest chyba dobra cena co ?) . Przy pierwszym planie aranżacji salonu mojej szacownej małżonki i 60 cali było za mało, a więc zmieniliśmy ustawienie salonu i 46 styknie.

 

Od 3500 chodzi 46 na skąpcu ;] ale tak jak pisałem te ceny, dosłownie co rusz się zmieniają. Ostatnio gdzieś, czytałem, że niby przed Euro, TV mają iść w górę...

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o najlepsze filmy w 3D to osobiście polecam:

- http://www.filmweb.p...ata-2010-484882 Bez 2 zdań, najlepszy film animowany w 3D

- http://www.filmweb.p...rzy-2010-604032 Najlepszy dokument EVER jaki wyszedł w 3D, wszystkie inne filmy można wyrzucić do kosza, bo w 3D efekty ma najlepsze, tym czymś się po prostu chwalimy innym :)

- http://www.filmweb.p...+3D-2009-476191 Drugi najlepszy film w 3D jaki widziałem, potęga 3D, kolory, podwodny świat aż po prostu gęba się sama otwiera z wrażwnia

Znalazło by się jeszcze kilka innych ale w większości są to dokumenty lub koncerty. Co do Avatara to jest nieźle ale nie ma co porównywać z tymi które ja polecam :P

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

O tym dokumencie co piszesz "Legendy Przestworzy" właśnie już czytałem gdzieś, że podobno najlepsze 3d. Tylko tematyka nie wiem czy po 5 minutach bym nie usnął ;] w każdym bądź razie zamówiłem już Imaxa. Jakiś dokument ale o dinozaurach do tego Gladiatora ale to nie 3d i starczy na razie na testowanie.

 

Natomiast na pewno w przyszłym miesiącu obadam Żółwika Sammy którego poleciłeś. A jeszcze jedno, a jak wypada Król Lew 3d? - jestem strasznie ciekaw tym bardziej, że to baja z dzieciństwa hehe.

 

PS.

 

A z gier na początek to co; Motorstorm: Apokalipsa (podobno najlepsze 3d?), GT5, K3, U3, R3? Póki co mam U3, Mortala, Sly Trylogie i Black Opsa jeżeli chodzi o 3d.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Król lew to też moja bajka dzieciństwa ale jeszcze w 3D nie widziałem :)

Ogólnie to ja nie jestem entuzjastą filmów w 3D, bo mało który film w 3D mnie tymi efektami zaskoczy, owszem głębia jest ale mało co z tego ekranu coś wychodzi, dlatego najlepiej jeszcze wyglądają to te filmy dokumentalne czy koncerty.

Z gierek to już wcale bo osobiście mi to bardziej przeszkadza, jedynie co grałem to demo tego motorstorma i GT5, całkiem nieźle to wygląda ale nie na dłuższą metę i nie chodzi o zawroty głowy czy inne anomalia :)

A ten dokument o dinozaurach nie widziałem ale podobno też daje rade.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Doszedł w końcu wczoraj do mnie EX720.

 

Wczoraj trochę go "przetestowałem" heh, i tak co bym nie napisał nie odda jak rewelacyjny obraz mnie uraczył (w końcu 1080p). Włączyłem kilka dem, kanałów HD, filmików, trailerów (BF3 FH trailery omg :o), filmów no rewelka, brak słów. Tym bardziej w porównaniu do "dziadka" którego miałem do wczoraj; Sony 32T3000 [*]. Trochę uczucie podobne jak pierwszy podłączyłem monitor lcd i pierwsze gry w HD na 360 czy filmy ;) Tylko niestety okulary do mnie nie doszły więc tego "całego 3d" nie miałem jak sprawdzić. Trudno, może jutro dojdą, w każdym bądź razie, na pewno kilka "starych gierek" zaliczę ponownie (U2, RDR) w "nowej jakości" ;]

 

Standardowo, 2 pytanka - błagam o pomoc :P

 

1. Najważniejsze proszę o jakieś stronki, stronę lub własne ustawienia do gier (Ps3), filmów i telewizji cyfrowej, no i 3d. Cholera w moim poprzednim TV było 5 opcji na krzyż i się gubiłem ;p, tu jest x razy więcej. Wczoraj coś tam próbowałem samemu grzebać ale w życiu, nie dojdę do "best" ustawień. PS. tak, tak wiem google nie boli, od wczoraj szukam ustawień i PUPSKO :(

 

2. O co chodzi 12 bit co to za informacja obok rozdzielczości jak mam włączone Ps3? To jest jakiś odpowiednik herców? <noob>

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

12 bit to chyba paleta kolorów...

 

Co do ustawień, to wejdź na http://www.avsforum.com/avs-vb/forumdisplay.php?f=6 znajdź temat o swoim TV i zapytaj o nie, albo go przeszukaj. Na bank ktoś dawał jakieś presety, z którymi PS3 ładnie współgra.

 

Mój Sharp zaraz będzie miał 4 lata, sam myślę nad 37 calowym EX720. Mam styczność ciągłą z 46' HX820 i filmy 3D na nim ryją beret :) No ale to już droższa zabawka.

Odnośnik do komentarza

Sic, herce <facepalm> to w takim bądź razie gdzie jest informacja o hercach? Powinna być gdzieś obok rozdziałki i tych bitów, a nie ma ;/

 

Próbowałem szukać na tej stronie ale to autentycznie jak szukanie igły w pieprzonym stogu siana ;/ Chyba szybciej sam wszystko ustawię... niż tam znajdę.

Może ma ktoś gotowce?

 

W każdym bądź razie thx.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość Kyo

http://sonylcdhdtvre...dtv-set-up.html

 

idealnie :) z mała zmianą bez warm 2 na neutral i gitara !

 

P.s. Prócz tego kalibracja innych modeli Sony

Słupek - masz na poprzedniej stronie ;) Prócz tego na forum Gmera ktoś podał ustawienia pod 3D.

http://hdtvpolska.co...post__p__268567

 

I ustawienia pod 3D z 2 stron temu :P (chyba te same lub bardzo podobne)

 

ustawienia dla 55EX720

 

ustawienia tv w trybie 3D

menu 3D, głębia +1 (głębie podczas menu i wstawek predefiniowanych ustawienie głębi - "0" dopiero podczas rozgrywki przełączyć na +1)

 

własny

podświetlenie: max

kontrast: max

jasność: 50

nasycenie: 50

odcień: 0

tem barw : ciepłe2

Sharpness: max (ten parametr spowodował ze 2 plan stał się wyraźny)

redukcja zakłuceń: off

MPEG NR: off

redukcja zakłuceń punktu: off

motionflow: off

tryb film wyłączony

zaawansowane:

wszystko wyłaczone gamma-2

 

balans bieli wszystko na 0

u mnie obraz ostry zarówno w pierwszym jak i drugim planie i bez rozjazdówsmile.gif

 

Resistance3 menu 3D - 3stopień

GT5 - 3/70 (czysty widok z kabiny bez dodatków)

jeżeli ktoś ma jakieś sprawdzone ustawienia - chodzi mi głównie o gry3D to z przyjemnością przygarnę.

 

 

I jakieś jeszcze z z hdtv.com.pl

http://www.hdtv.com....06-post227.html

 

Tylko pamiętaj: musisz SAM przetestować i SAM posprawdzać. Wszystko to zależy czy będziesz zadowolony TY a nie bo koś napisał że tak jest idealnie. A indywidualne ustawienia są konieczne bo wszystko zależy od nasłonecznienia pokoju, pory dnia materiału (SD,HD,3D) etc.

 

Aha - i zwracaj uwagę pod co są podane ustawienia bo inaczej się ustawia obraz pod materiał/gry 3D a inaczej pod zwykły HD.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Słupek do tego w "ustawienia wyświetlania " w konsoli ustaw tak:

 

Filtr redukujący przenikanie kolorów - wył

Pełny zakres sygnału RGB - pełny ( w Samsungu lepiej jest z ograniczonym zdecydowanie wyraźniej i ostrzej )

Wyjście funkcji Deep color - automatyczny

 

Ustawiłes wg. kalibracji co wcześniej podałem ? i jak jest różnica ? ;)

Edytowane przez Bushisan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sprawa wygląda tak: ustawiłem według tego co Ty podałeś i podał Kyo no i +/- swoje. Obraz dla Ps3 myślę, że ustawiłem zadowalający, dla dvd też, dla cyfrówki też.

Natomiast bez bicia dla fimów BR nie mogę znaleźć "kompromisu". Nie mogę ustawić tak żebym był zrobiony, to na swoim poprzednim staruszku filmy wyglądały lepiej.

 

Co oczywiście wynika z ustawień ;/

 

A co do 3d (pipi)a pech, bryle które zamówiłem nie doszły. A dzisiaj pojeździłem po marketach etc. NULL, wszędzie je wymiotło, w jednym sklepie mieli tylko 50 to o kant du.py rozbić. Muszę czekać... :(

 

PS. Bushi to tak mam ustawione w Ps3, w końcu RGB na pełny xD

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Sprawa wygląda tak: ustawiłem według tego co Ty podałeś i podał Kyo no i +/- swoje. Obraz dla Ps3 myślę, że ustawiłem zadowalający, dla dvd też, dla cyfrówki też.

Natomiast bez bicia dla fimów BR nie mogę znaleźć "kompromisu". Nie mogę ustawić tak żebym był zrobiony, to na swoim poprzednim staruszku filmy wyglądały lepiej.

 

Co oczywiście wynika z ustawień ;/

 

A co do 3d (pipi)a pech, bryle które zamówiłem nie doszły. A dzisiaj pojeździłem po marketach etc. NULL, wszędzie je wymiotło, w jednym sklepie mieli tylko 50 to o kant du.py rozbić. Muszę czekać... :(

 

PS. Bushi to tak mam ustawione w Ps3, w końcu RGB na pełny xD

 

 

jeszcze jedno ważne !

 

w TV wejdź na :

 

Home > Ustawienia > Ekran> Ekran wejścia wideo> zakres dynamiczny HDMI> HDMI - ustaw na PEŁNY ( w konsoli tez musi być na PEŁNY)

 

Więc tak odnośnie jakości Bluray :)

 

wchodzisz na ustawienia wideo w konsoli niektóre pominąłem nie mające wspólnego z obrazem :

 

Konwersja BD/DVD - auto

Obraz panaromiczny DVD - latterbox

Zwiększanie rozdzielczości do płyt BD/DVD - normalne

Format wyjścia BD/DVD - normalne

Format wyjścia BD/DVD (HDMI) - RGB

Wyjście 1080p 24h (HDMI)- auto

Dynamiczna kotrola zakresu BD/DVD - wyłączone

Wyjście wideo 50hz - automatyczne

 

 

i daj znać czy jest różnica ^_^

Edytowane przez Bushisan
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...