Skocz do zawartości

Trofea


aureliusz

Rekomendowane odpowiedzi

poszło..

 

powbijałem kilka dodatkowych trofek na tej drugiej pleyce, gdzie powinna wpaść platyna (+ OFF/ON konsolki) i poszło - wygląda na to, ze sie coś zblokowało, ale wpadające trofea przywróciły system, potem synchro. i chyba wszystko wróciło do normy :) uff..

 

co, za doświadczenie, mnie spotkało ;)

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
Po odpaleniu gra powinna raczej odczytać dane o trofeach z save'a

 

W save nie ma zapisanych informacji o zdobytych trofeach. To gra monitoruje różne eventy i statystyki przy których ma coś wpadać. Jeśli masz trofeum za np. 9999 czegoś tam, a ty masz już np. 14578 to Ci nic nie wpadnie po wczytaniu save'a bo nigdy już na tym save'ie nie dodasz n do 9998. Taki przykład. ;)

 

Być może tak było bardzo, BARDZO dawno temu, od czasu v2 trofeów na pewno nie (obecnie gry używają v3 ileś tam).

 

Jak wskoczy ostatnie pojawi się może i platyna. Wtedy zrób synca i wsio

 

Najwyższy priorytet mają dane na serwerze, a nie w Twojej konsoli - pomimo nawet różnicy w datach. Nie sądzę aby Twój pomysł zadział.

 

 

@MEVEK

Czy robiłeś odbudowę baz danych? Cały czas uważam, że to w tym był problem.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Co do save'a to zależy pewnie od gry.. bo np. w GT5 to działa (a przynajmniej działało jeszcze jakiś czas temu). Jak chodziłem do znajomego coś sprawdzić i odpaliłem grę na swoim koncie (i savie) to zaczęły wyskakiwać trofea.

Nie wiem jak z TTT2 ale.. spróbować by nie zaszkodziło więc zaproponowałem takie rozwiązanie ;)

 

Co d synchronizacji to podczas niej uzupełniane są "braki" w trofeach. Nie jest istotne czy więcej trofeów w danej grze mamy obecnie na serwerze czy na konsoli. To akurat też widziałem osobiście.

Odnośnik do komentarza

Synchronizacja działa tak, że indeksy głowny i z każdej gry są porównywane. Największy priorytet ma zawartość serwera. Jeśli się jakiś trofik powtarza na serwerze i konsoli, to mimo że na konsoli będzie nowsza data to nie zostanie zsynchronizowany. Z resztą jest już przewidywalnie, czyli brakujące po obu stronach się uzupełniają.

Odnośnik do komentarza

W save nie ma zapisanych informacji o zdobytych trofeach. To gra monitoruje różne eventy i statystyki przy których ma coś wpadać. Jeśli masz trofeum za np. 9999 czegoś tam, a ty masz już np. 14578 to Ci nic nie wpadnie po wczytaniu save'a bo nigdy już na tym save'ie nie dodasz n do 9998. Taki przykład. ;)

a moim skromnym zdanie maja. np. skopiuj save z gry, gdzie brakuje tobie tylko kilku trofeow do platyny, a następnie wczytaj ten save w czystym profilu na innej konsolce, gdzie masz zupełnie czyste konto(świeżo stworzone swoje konto, bez synchronizacji). natepnie wbij brakujace trofea i zobaczysz wpadajaca platynke bez synchronizacji. u mnie tak wlasnie wpadla platyna w LBP2, czego nie chcialem z tym, ze moja konsolka byla podlaczona do netu, a konto zalogowane - moze to jest/bylo przyczyna. synchronizacji nie robilem, platyna wpadla automatycznie, wiec wine zrzucam na save z gry.

 

 

@MEVEK

Czy robiłeś odbudowę baz danych? Cały czas uważam, że to w tym był problem.

 

widzisz... to, ze platyna nie chciała mi wpaść było celowym moim zamiarem.

to byl test po prostu, czy da sie tak zrobić, by wpadla sama platyna, po dłuższym czasie, a nie zaraz po osiagnieciu 100%, co sie udalo powodzeniem. Platyna wpadła mi po godzinie, po restarcie konsoli :)

teraz będę testował dalej, to nie koniec.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Znany, nielubiany glitch. Mozesz sprobowac tego:

 

 

Yes I know it can glitch you to 75 and you won't get the trophy.. Been there done that.

 

If you want to reset your stats: Delete Save, and Game Data. Then re install the patch (you'll lose single-player progress). Your info is saved on servers, but for some reason deleting everything resets it...

 

Alright if you're playing have fun, but if you see your stats glitch to 75 IMMEDIATELY hold the XMB button and quit game and restart it all the way to the lobby, if it's still at 75 do it again. Repeat until your level is back (Could take up to 10 tries or more). If you do not do this and play even 1/4 a round at 75 your locked and have to reset it again.

 

Rumor: If it glitches to anything but 75 its fine. I heard from several VERY credible sources that if it glitches to lets say 72, if you play a few rounds the trophy will pop up for level 50.

 

So just play, if you glitch to 75 quit immediately and restart the game, if you glitch to anything else your fine.

 

Good luck.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziwna sprawa.. coś sie u mnie zwaliło z listą trofeów jak mam właczoną grę. Chodzi o to, że nie działa grupowanie na podstawowe trofea i DLC.

Normalnie jak jestem na "sucho"  w XMB wszystko działa jak trzeba ale podczas gry wszystkie trofea danego tytułu są w jednym folderze. Nie działa "kwadrat" ani wybranie ręcznie grupowania z menu (pod trójkątem).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam mały problem.

Kilka dni temu przyleciałem do Anglii, gdzie kupiłem nowa konsolę PS3. Podpiąłem konto, z którego korzystalem w Polsce i sciągnąłem save'y z plusa. Przed rozpoczęciem gry wykonalem synchonizacę pucharów - wszystko prebiegło poprawnie. Gdy rozpocząłem zabawę z DOA5 czy Unchrted 2, zaczęły wpadać osiągnięcia, które odblokowałem będąc jeszcze w Polsce. Jak się okazało, w momencie uruchomienia powyższych gier, pucharki się wykasowały. Po skasowaniu konta i utrzworzeniu kolejnego glitch się powtarzył. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

w Dead Space 3 jest jakis glitch, ktory nie pozwala osiagnac 100% postepu w chapterze 11.

dotyczy on mnie i kumpla Co-Op'eranta. chodzi o to, ze nie zalicza przedmiotow z ostatniej skrzyni z misji Co-Operacyjnej, gdzie powinny wpasc ostatnie up grejdy i schematy broni. licznik wciaz wskazuje 95.5% postepu :(

walkuje you tube, bo juz zglupialem do reszty, co i tak mi nic nie daje, bo znam caly chapter prawie na pamiec :confused:

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...