Skocz do zawartości

Luźne gadki


Rekomendowane odpowiedzi

Raczej tylko Nani i CR, no może jeszcze Pepe.

Pajgi ale nawet przeciwko tym "kelnerom" widac gołym okiem że to CR ciągnie gre portugalii, dodajmy słabej portugalii. Jestem w 100% przekonany że gdyby nie on nie daliby rady nawet tej cienkiej holandii i u(pipi)li nawet z Czechami.

A co on ma pokazac przeciwko Niemcom? Sam meczu nie wygra. Niemcy poradzą sobie z portugalią bez najmniejszego problemu i nawet dwóch CR7 im nie pomoże. To nie mecz Real- Barca gdzie leo i CR7 mogą udowodnic kto jest lepszy

Odnośnik do komentarza

W Porugalii nie ma środkowego napastnika, chociaz CR7 w praktyce pełni właśnie taką rolę i to uporczywe wystawianie Postigi, to taki fetysz w stylu dawania kolejnych szans Torresaowi przez del Bosque. Reszta składu w tych dwóch meczach raczej też nie zawodziła. Meireles zmarnował jedną dobrą okazję, CR7 kilka razy więcej, z czego kilka dużo lepszych (mowa o czterech meczach), z tym, że Meireles charuje praktycznie na całej długości boiska, a Critiano jest skupiony na ofesywie. Akurat skuteczność w stosunku do ilości prób to nie jest wielki atut Cristiano.

 

edit,. canabis- zgadzam się że jest widoczny, bo gra jest ustawiona ewidentnie pod niego, praktycznie wszystko co jest posyłane w pole karne ma adres "CR7". Nie uważam, że to jest błąd, bo -przyznałem to już dawno- nie ma lepiej grającego bez piłki zawodnika na świecie, no ale w takim wypadku trudno nie oczekiwać, żeby nie był widoczny. Zaznaczam, ze CR7 nie podaje sobie, nie wypracowuje okazji kolegom, on jest ewidentnie odpowiedzialny za wykańczanie akcji, tak jak zachowujac pewne proporcje, Gomez u Dojczlandów, z tym, że tak jak CR7, Gomez bez dobrej gry kolegów, jest dosyć mało przydatny, żeby nie napisać niepotrzebny, ale Gomez -jak narazie- przy dobrej grze kolegów jest dużo bardziej skuteczny niż CR7.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na stronie UEFA ogłoszono listę graczy nominowanych do drugiej nagrody Best Player in Europe - najlepszy gracz sezonu klubów Europy. Dziennikarze w tym roku naprawdę się postarali...

 

 

Agüero (Man City), Xabi Alonso (Real Madrid), Balotelli (Man City), Blaszczykowski (Borussia Dortmund), Buffon (Juventus), Casillas (Real Madrid), Cech (Chelsea), Coentrão (Real Madrid), Davies (Bangor), Drogba (Shanghai Shenhua), Fábregas (Barcelona), Falcao (Atletico Madrid), Hart (Man City), Ibrahimovic (AC Milan), Iniesta (Barcelona), Kagawa (Man Utd), Kompany (Man City), Lampard (Chelsea), Messi (Barcelona), Modric (Tottenham), Ozil (Real Madrid), Pepe (Real), Pirlo (Juventus), Ramos (Real Madrid), Raúl (al-Sadd Sports Club), Ronaldo (Real Madrid), Rooney (Man Utd), Silva (Man City), Torres (Chelsea), Y Touré (Man City), Van Persie (Arsenal), Xavi (Barcelona)

 

 

 

Powiem tak: od pierwszego rzutu oka miałem swoje oczywiste wątpliwości co do tego i innego nazwiska... ale później zobaczyłem, że na liście jest Les Davies, i po prostu zacząłem się śmiać.

 

 

Les Davies to napastnik Bangor City. Wiecie, tego klubu, który zwrócił waszą uwagę, bo przegrał 0-10 z HJK Helsinki w eliminacjach Ligi Mistrzów (0-13 w dwumeczu). W minionym sezonie nie zdobyli mistrzostwa Walii, więc teraz grają w Europa League. Ups, grali - już odpadli... z Zimbru Chişinău, trzecią ekipą ligi mołdawskiej. Davies nie strzelił gola, ale może grał dobrze... pewnie tak, skoro według niektórych dziennikarzy jest w gronie pięciu najlepszych zawodników Europy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ogólnie w Internecie jest spore zamieszanie, bo 99,9% populacji interesującej się futbolem wykazało się ignorancją, nie wiedząc kim jest ten czołowy zawodnik w Europie. Ja oczywiście wiedziałem, tylko ukrywałem ten fakt, aż do teraz.

 

 

 

 

Jakie ma statsy w FM?

Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies

nie gram w żadne FM, ale możesz tak dla porównania wrzucić statsy Messiego, czy Ronaldo? :P Skoro chłopak się znalazł w tak doborowym towarzystwie to powienien niewiele od nich odbiegać swoimi parametrami :)

Odnośnik do komentarza

Żarty same się piszą, ale nic nie będzie lepszym żartem, niż prawdziwe wypowiedzi tego walijskiego dziennikarza.

 

 

"Uważam, że Les jest świetnym napastnikiem, którego reputacja znacząco wzrosła w ostatnich sezonach. Zawsze gdy gra dla Bangor City w Europie, czyni piekłem życie wszystkich obrońców i myślę, że robiłby tak również przeciwko lepszym graczom na wyższym poziomie."

 

"W zeszłym roku ludzie pytali mnie, czy byłem poważny, nominując trójkę Messi, Ronaldo i Michael Jonhston. Odpowiadałem - pewnie, że tak. Piszę o lidze walijskiej każdego tygodnia i Johnston jest jednym z najlepszych obrońców, jakich widziałem. Tak samo jest z Lesem Daviesem. To dobry, klasyczny środkowy napastnik, który gra dobrze i daje z siebie wszystko każdego tygodnia. Powinniśmy celebrować talenty, jakie posiada nasza liga walijska".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zamiast wydawać kasę na kościół zainwestowaliby w rozwój młodzieży w Polsce. Wystarczy zobaczyć u Niemcow. Inwestuja w młodzież i efekty są.

 

No (pipi) jak mieć dobre kluby czy repre jak się nie ma młodych dobrze wyszkolonych piłkarzy(jest parę wyjątkow)?

Edytowane przez LionelPL
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kasa to raz, ale przede wszystkim trzeba byłoby spalić, zniszczyć i przeorać cały PZPN i dopiero na świeżym, nowym gruncie zacząć powoli budować coś nowego. Niemcy mięli jaja żeby wszystko wywrócić do góry nogami i zrobić porządek, niestety u nas nikt nie jest do tego zdolny. A piłka nożna jest wciąż sportem narodowym. Widać to przede wszystkim po tym, że reprezentacja ~ 40sto milionowego kraju, jednego z największych państw Europy zajmuje 54 miejsce w rankingu Fifa za takimi tuzami jak Iran, Gabon czy Mali :) Pośmiewisko na cały piłkarski świat.

 

 

Zamiast wydawać kasę na kościół zainwestowaliby w rozwój młodzieży w Polsce. Wystarczy zobaczyć u Niemcow. Inwestuja w młodzież i efekty są.

 

No (pipi) jak mieć dobre kluby czy repre jak się nie ma młodych dobrze wyszkolonych piłkarzy(są parę wyjątkow)?

 

SĄ wyjątki - JEST parę wyjątków.

Odnośnik do komentarza

Zamiast wydawać kasę na kościół zainwestowaliby w rozwój młodzieży w Polsce. Wystarczy zobaczyć u Niemcow. Inwestuja w młodzież i efekty są.

 

No (pipi) jak mieć dobre kluby czy repre jak się nie ma młodych dobrze wyszkolonych piłkarzy(są parę wyjątkow)?

 

lol i kto to mówi, gnoje takie jak ty zamiast biegac za pilką siedzą przed konsolą albo w internecie piszac jakies suchości pokroju TARCZA SZMATO albo klikają lubie to pod każdym gównem na kwejku.

Odnośnik do komentarza

Skład obrony Milanu: Antonini, Bonera, Acerbi, Abate. To nawet nie jest zabawne. Trzeba by być nieudacznikami rzędu BATE Borysów czy Arsenalu Londyn, żeby nie wbijać takiej ekipie goli od niechcenia.

 

Wiele wskazuje na to, że 1 września ten skład będzie już nieco odmienny (podstawowymi stoperami będą zapewne Zapata i Yanga-Mbiwa), no ale póki co toczmy bekę z Milanu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Lista nominowanych do Złotej Piłki

 

Sergio Aguero (Argentyna, Manchester City),

Mario Balotelli (Włochy, Manchester City),

Karim Benzema (Francja, Real Madryt),

Gianluigi Buffon (Włochy, Juventus),

Sergio Busquets (Hiszpania, Barcelona),

Iker Casillas (Hiszpania, Real Madryt),

Didier Drogba (WKS, Chelsea/Shanghai Shenhua),

Radamel Falcao (Kolumbia, Atlético Madryt),

Zlatan Ibrahimović (Szwecja, Milan/Paris Saint-Germain),

Andrés Iniesta (Hiszpania, Barcelona),

Lionel Messi (Argentyna, Barcelona),

Manuel Neuer (Niemcy, Bayern Monachium),

Neymar (Brazylia, Santos),

Mesut Oezil (Niemcy, Real Madryt),

Gerard Pique (Hiszpania, Barcelona),

Andrea Pirlo (Włochy, Juventus),

Sergio Ramos (Hiszpania, Real Madryt),

Cristiano Ronaldo (Portugalia, Real Madryt),

Wayne Rooney (Anglia, Manchester United),

Yaya Toure (WKS, Manchester City),

Robin van Persie (Holandia, Arsenal/Manchester United),

Xabi Alonso (Hiszpania, Real Madryt),

Xavi (Hiszpania, Barcelona).

 

Kto wygra? jakieś przemyślenia?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Przyznam się, że chyba byłem w błędzie, gdy po kolejnych Gran Derbi, odpadnięciu Barcy w LM, wreszcie dobrym Euro Cristiano pisałem, że Portugalczyk ma tę nagrodę w garści. Teraz głosy zaczynają spływać i wygląda na to, że będzie blisko, ktokolwiek wygra. Kandydatów jest w zasadzie trzech, na pewno sporo dziennikarzy głosuje na Casillasa.

 

 

Na Bwin zabawny kurs: Messi 1,68; Ronaldo 3,75; ktokolwiek inny 3,75.

 

 

Co do typów, cóż, bywały śmieszniejsze. W zasadzie w miarę okej, wszyscy którzy ewidentnie musieli być (kadra+klub) są. Nie ma nikogo totalnie z czapy.

 

Trzech bramkarzy - Casillas, Buffon, Neuer. W zasadzie zasłużenie. Dla mnie nie ma wątpliwości, kto tu powinien być, pewnie się domyślacie. Na pewno w mojej Jedynej Słusznej Jedenastce 2012 na blogu będzie dla niego miejsce.

 

Dwóch obrońców - Pique i Ramos. Znów, złoty medal Euro przyćmiewa swym blaskiem graczy, którzy przez cały rok prezentowali się na pewno nie gorzej i też wiadomo, kto to był.

 

 

Kto poza tym najlepszy z pominiętych? Reus, Ribery, Hazard? Bez wątpienia zabrakło im wyników w reprezentacji.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Kilku nazwisk kompletnie nie kojarzę z walką o tytuł o najlepszego piłkarza 2012, ale pewnie dlatego, że ten się jeszcze nie zakończył i kto wie co w ich wykonaniu zobaczymy.

Faktycznie sporo nazwisk dostało nominację za sukcesy drużynowe, praktycznie pomijając indywidualny wkład jaki w nie włożyli.

 

Pique? Kilka dobrych meczów pod koniec sezonu ligowego, dobre kilka meczów na Euro i to wszystko w tym roku.

Balotelli. Zgaduję, że tutaj chodzi o asystę dającą gola na wagę mistrza PL i dwa gole w meczu z Niemcami?

Runej dostał nominacje, chyba tylko dlatego, żeby brytyjczykom się smutno nie zrobiło, że są mierni. Już lepszy byłby ten bramkarz, który broni wszystko z wyjątkiem szmat.

 

Sporo nazwisk, które przyczyniły się w znacznej mierze do triumfu (lub też nie, ale powiedzmy, że grały na mistrzowskim poziomie) w danych rozgrywkach, a w innych zupełnie zawodziły.

Persil- Liga git z tym, że bardziej w 2011 niż 2012, ale kto by na to zwracał uwagę. Jego gra na Euro? Taka jak w pierwszym półroczu...

Iniesta- kontuzja, mecz, kontuzja, Euro, kontuzja

Benzema- "sam nie wiem" najczęściej w tych okolicach błądzą moje myśli, kiedy oglądam jego występy

Odnośnik do komentarza

No Pique to chyba najbardziej "za nazwisko" typ w tym gronie. Jeśli już Euro ma decydować, to czemu nie mający świetny cały rok Alba? Ano bo Alba jest nowy i dopiero przyszedł do dużego klubu. Widać absolutnie, że jest tylko parę drużyn, które oglądają głosujący, no i Euro, które oglądają wszyscy - ale tak jest zawsze, w przeszłości miało to bardziej oburzające efekty.

 

 

Co do Balotellego... tak, te dwa momenty na pewno zadecydowały, ale za to jakie. Największa chyba niespodzianka Euro to właśnie fakt, że nie mieliśmy finału Niemcy-Hiszpania, który wydawał się nieunikniony, bo te dwie ekipy są tak daleko przed innymi. Dla wyznawców teorii, że najlepszy jest ten, kto strzeli w decydującym momencie, oczywisty cel. Podobnie Drogba - dobry, ale bez tego jednego momentu na pewno by go nie było. Ale nie byłoby też Chelsea wśród zwycięzców LM i obecnych uczestników, więc to rozumiem.

 

 

Rooney raczej zasłużenie. Był najlepszym graczem rundy wiosennej w Potężnej Premier League, najlepszym graczem sezonu. Na Euro nic, na jesieni kontuzja, ale generalnie w tym szerokim gronie może być.

 

 

 

Aha, no i jeszcze jeden rażący brak, obok Ribery'ego, Hazarda czy Reusa. Santi Cazorla. Czołowy gracz w Hiszpanii, czołowy w Anglii. Jeśli Arsenal coś ugra, to za rok pewnie go ujrzymy.

 

Swoją drogą, gdybym miał układać tę listę, to dwóch Polaków bym rozważał. A tak, Błaszczykowskiego też. Miał problemy jesienią 2011, ale w 2012 r. był w wybornej formie w zasadzie cały czas. No Euro też grał dobrze. No ale jeszcze minie parę lat, zanim ludzie piłki zaczną oglądąć Borussię Dortmund.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...