Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

@Fanek

Nie słyszałem jak gra seria 4xxx. Przestałem się nią interesować od kiedy 3xxx dostało 9 kanałów. Dopłacasz głównie za większą moc i wsparcie mało popularnego Auro 3D (konkurent Atmosa). No i jeszcze ten przetwornik AL32, ale nie wiem w jakim stopniu poprawia on dźwięk w kinie domowym. Moim zdaniem nie warto dopłacać.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@marcin33 jeszcze jedna rzecz :D  jaki Ty masz dokładnie model Denona?

 
Tak przeczytałem, że seria 3xxx ma plastykowy front, aluminiowy zaczyna się dopiero od modelu 4400 tak?
Jak jest z jakością tego wykonania? nie razi w oczy że to "plastyk"?

Wezme pewnie ten X3700H

 

edit: dostałem zdjęcia z bliska nizszego modelu, ee wyglada to jak alu, człowiek by sie nie zorientował gdyby nie wiedział :)

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

@marcin33 a co planujesz rozbudować i jakie wsadzić?  Masz coś teraz w suficie?


Jak coś nowego będziesz wiedział, review, czy dostępność w sklepach o X3700H to pisz tutaj :D

A może masz coś ciekawego do poczytania o tych nowych Denonach?   czytałem że jeden gość porównywał 3600 i 4500 bezpośrednio na tych samych głośnikach i seria 4 lepiej brzmiała, myślałem chwile o 4700, ale to już jednak za dużo..

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x3700h-avr-review.15031/page-10

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

@Fanek

Jeszcze nie śledziłem dokładnie cen, bo kupię go raczej dopiero pod koniec roku. Chce razem z amplitunerem wziąć 4 kolumny podwieszane pod sufit do atmosa, muszę więc odłożyć trochę pieniędzy :D

Ogólnie to polecam to forum do poczytania o nowych denonach:

https://www.avsforum.com/threads/official-2020-denon-avr-owners-thread-faq-posts-1-8.3151088/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

  To może zamiast sprzętu to pozbądź się sąsiadów?... na pewno wiesz jak zatrzeć ślady :reggie:

Spoiler

hehe

 

 

 A bardziej serio i w temacie, to u mnie powoli czas się zabierać za  jakiś odtwarzacz vinylków. Jestem kompletnie zielony i docenię każdą sugestię/opinię. Pierwsze randomowe kliki w google i teraz przykładowo mam tak: 

 

Audio Technica AT-LP60XUSB za £119

Pioneer PLX 1000 za £599

 

 Wiadomo droższe to na pewno lepsze, ale przykładowo na ile taki budżetowy AT jest wart zachodu, by różnicę w cenie przeznaczyć np jakieś fajne słuchawki (specjalnie tylko do muzyki). Lub mógłby ktoś coś zasugerować  w budżecie pomiędzy? A może yebać biedę i półka Pioneera to je to? Aha nastawiam się raczej na odsłuch na słuchawkach i ewentualnie "tak dla hecy" podłączę pod soundbar. 

 

ps: btw mam obsesję pa punkcie Sony “Flamingo” PS-F9, przenośny odtwarzacz z 1982 roku. Rzadka rzecz... rarytas poza zasięgiem :sapek:

 

Edytowane przez alb84
Odnośnik do komentarza

Ja mam AT-210LP czyli lepsza wersja tego ktory zapostowales. Jestem bardzo zadowolony, ma wbudowany preamp, nie potrzeba oddzielnego, podlaczony mam do glosnikow Beringhera i fajnie to dziala. Wkladka standardowa dziala dobrze, wystarczy na poczatkek, z czasem mozesz sobie poeksperymentowac.

Najwazniejsza porada to omijaj szerokim lukiem wszystkie te fora dla audiopedofili i innych tego typu chorych psychicznie, oni zaraz beda ci pisali ze musisz wydac 10k na starego thorensa z lat 70tych i wkladke z korzenia mandragory za nastepne 10k a nowe gramofony sie nie oplacaja. Oczywiscie to wszystko ich urojenia a nowy gramofon na poczatek jest lepszy niz jakies zabawy z uzywanymi legendarnymi modelami, zwlaszcza jak nie masz zadnego porownania bo to twoj pierwszy gramofon.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No ostatnio czytałem lament na jednym z audifilskich forów jaki to wzmacniacz Accuphase E380 (30tyś) jest beznadziejny i dopiero Accuphase E800 (65tyś) to dobry wzmak :-) już nie pisząc o kablach i innych rzeczach jak np. stolik pod klocki.

Ogólnie nie od dziś wiadomo że ceny w świecie audio stanęły na głowie, na szczęście wystarczy zdrowy rozsądek i odsłuch u siebie w domu.

Odnośnik do komentarza
18 hours ago, alb84 said:

 

 A bardziej serio i w temacie, to u mnie powoli czas się zabierać za  jakiś odtwarzacz vinylków. Jestem kompletnie zielony i docenię każdą sugestię/opinię. Pierwsze randomowe kliki w google i teraz przykładowo mam tak: 

 

Audio Technica AT-LP60XUSB za £119

Pioneer PLX 1000 za £599

 

 Wiadomo droższe to na pewno lepsze, ale przykładowo na ile taki budżetowy AT jest wart zachodu, by różnicę w cenie przeznaczyć np jakieś fajne słuchawki (specjalnie tylko do muzyki). Lub mógłby ktoś coś zasugerować  w budżecie pomiędzy? A może yebać biedę i półka Pioneera to je to? Aha nastawiam się raczej na odsłuch na słuchawkach i ewentualnie "tak dla hecy" podłączę pod soundbar. 

 

  Reveal hidden contents

 

W tej AudioTechnice chyba nie ma przeciwwagi na ramieniu, co jest dużym problemem.

W specyfikacji Pioneer'a - brak jest przedwzmacniacza (trzeba dodatkowo dokupić) a obsługiwana prędkość to 33 rpm (brak 45rpm).  Regulator tempa to bajer pod DJke, w użytku domowym raczej nie będziesz korzystał.

 

W budżecie pomiędzy kupiłem ostatnio Thorens TD 202 i jestem bardzo zadowolony ;) Słuchawki przyzwoicie brzmia na samym wbudowanym preampie. Do igły i katridza też nic nie mam, bardzo dobrze regulowana przeciwwaga na ramieniu (a od niej w sumie też brzmienie w dużym stopniu zależy).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

 No i serdeczne dzięki za opinie. Rzeczywiście wymienna wkładka będzie kluczowa, ale na start zadowolę się fabrycznym kompletem. Na ten moment wacham się między Sony PSHX500 i Denon DP300 czyli coś z półki pomiędzy tymi odtwarzaczami z mojego poprzedniego wpisu. Podoba mi się ta prostota i minimalizm, na spokojnie poczekam jeszcze do black friday i prawdopodobnie wybiorę coś pod wpływem chwili i będę zadowolony :). 

 

@shinian no ten budżetowy AT już skreślam, będzie coś jedną półkę wyżej + słuchawki i na początek wystarczy, bo i słowem konkluzji to raczej nie potrzebuję dopłacać  do czegoś  np z bezpośrednim napędem, jakiś średniak do max £350 mi wystarczy. 

 

Jeszcze raz podziękował za opinie. 

 

ps: Reduktor Szumu bardzo fajny kanał na yt. Często nie wiem o czym on mówi, ale bardzo lubię gościa słuchać. Imo dużo ciekawych materiałów, tu np o audiofilach. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...